Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, meg lehet nevelni?

Mit csináljak, meg lehet nevelni?

Figyelt kérdés
A 10 hetes kandúr cicám nagyon vadul játszik. Karmol, harap, támad, tépi a hajamat stb. Amikor megnyugszik, akkor nagyon bújós, barátságos és aranyos, de időnként "rájön az ötperc" (úgy naponta kb 15-ször XD) és akkor nagyon vadul. Ha rászólok, nem foglalkozik vele, ha kap egyet a popsijára, az se állítja meg. Mit kellene csinálnom? (Ivartalaníttatni fogom majd, de ahhoz még kicsi).

2018. okt. 11. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne még egy cicát beszerezni mellé, ez megoldaná a problémát. Saját tapasztalatból mondom.
2018. okt. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy az lenne a legjobb, de ez most nem lehetséges sajnos.
2018. okt. 11. 12:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Te egy hozzá képest hatalmas lény vagy, nyilván meg tudod állítani, ha akarja, ha nem. Nem tudom elképzelni a szitut. Végső esetben elzárod vagy valami, de nekem sosem fajultak idáig a dolgok saját, nem pedig vad macskával (de a vad karmolás után elrohan) - igaz, sosem voltam olyan helyzetben, hogy egy ilyen kis cica teljesen egyedül van. Arrébb lököd, nem hagyod, hogy visszajöjjön, majd talál valami mást. Ez utóbbiban segíteni is lehet, imádnak papucsozni, dobozozni és magzagokra vadászni... Valami játék kell szegénynek, ha már társai nincsenek. Játszós korban van, hozzátartozik a fejlődéséhez.
2018. okt. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy csak játszik. És vannak játékai. Van labdája, kaparófája, olyan boton és madzagon lógó kis cucc, amit mozgathatok neki. És rengeteget játszom vele, amikor itthon vagyok. Csak arra lettem volna kíváncsi, hogy van-e valami módszer, amivel kicsit le lehet állítani a harapdálást és karmolást.
2018. okt. 11. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!