Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül egy cica...

Mennyibe kerül egy cica oltása, ivartalanítása, féreghajtása stb stb?! Szeretnénk egy kiscicát panel lakásba.

Figyelt kérdés

Szeretnénk egy kiscicát lakásba 2 gyerkőc mellé :)

Csak előtte igyekszem minden infót begyűjteni.

Gyerekkoromban nekem is volt mindig cicám, kutyám. Csak nyilván akkor nem én álltam anyagilag a dolgokat 😀


Esetleg külön cica fajtát tudnátok ajánlani?

Azt tudom h rengetegen ajándékoznak ingyen + vásárban is van. Csak érdeklődnék, hogy van olyan cica fajta ami nyugisabb, nincs hatalmas szőre stb..??



2018. okt. 13. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Cica oltása kölyök korban drágább, amúgy kb évente max 10 ezer, de orvos függő is.


Kölyökkori oltás árakról nem tudok nyilatkozni, mert nekem tenyésztőtől van a cicám, és ott már az összes oltásával együtt kaptam meg.


Ivartalanítás nekem 20 ezer Ft volt, nőstény cicám van, a kandúrok olcsóbbak. Ez szintén állatorvos függő, és pl év elején nagyon sok helyen van ivartalanítási akció :)


Féreghajtás az 3 havonta van, én gyógyszertáran szoktam venni a féreghajtót, azt hiszem nincs egy alkalom 1000 Ft se.


Kaja, én Royal Caninnal etetek, abból meg szoktam venni a 10 kg-os zsákot, kb 5-6 hónapra elég a zsákos ára a tápnak 15-18 ezer körül van. Szoktam mellé adni konzervet, alutasakos kaját de ezeket én több napra elosztva adom neki, és max 1500 Ft havonta az.


Almot én a zooplusról rendelek, ott a 2*12 kg-os 6000 Ft körül van és az elég kb 3 hónapig, vagy több ideig is.


Mielőtt megvettem a cicát akkor vettem neki egy macskabútort szintén zooplusról 17 ezer ft-ért, egy falra szerelhető kaparófát kb 4000 ft-ért, macskaszállítót 5000 Ft-ért, tálakat, azoknak az árára nem emlékszem már, de max 3 ezer volt az összes, és egy fedeles almost kb 9-10 ezer Ft-ért, ebből én elég nagyot vettem amit kicsit bánok, mert iszonyú sok alom bele megy, tapasztaltabbként már csak egy átlagos méretűt vennék.


És én néha ki szoktam vinni a cicát az utcára ezért vettem neki hámot (kb 3-at mire megtaláltam az igazit) ezért ott is már 7000Ft-nál tartok, de nyilván ez nem alap felszerelés.



Fajtát én nem tudok ajánlani, mert nekem bengálim van és az egyáltalán nem a nyugis fajták közé sorolható :D

2018. okt. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A nyugisság nem fajta függő, hatalmas szőr relatív, az én cicám szőre rövid, de tömött (utcai vegyes tricolor színben), így nagyon vedlik. Azt mondják egy hosszú szőrű kevesebbet vedlik, de passz.

Féreghajtó évente kb 2-3x kell, állateledel boltban veszem vagy neten (4-500ft/db). Oltás hát van pár "alap", 3500-5000 között mondanám, vannak kombináltak, amik drágábbak. De az elején letudva ezeket, évente 1x szokás ismételni. Ivartalanítás lány esetében 11-13 körül volt(akciós, BP).


Én a helyedben nézném a cicamentő angyalok stb facebook oldalát. Ott találsz biztos, sőt kisgyerek mellé nagyobb cicát ajánlanék, akinek ismert a természete. Sajnos a gyerek hajlamos nyúzni az állatokat, és kicsit el is vadíthatják így őket. De ez tényleg cicafüggő.

Nekem álomfajta a maine coon és a cornish rex. De megállapodtam egy utcáról mentett macseknál.


Havi tartás nem vészes, én mindent (bolhacsepp, kaja és alom) neten rendelek, jóval olcsóbb. A kajára megy el a legtöbb pénz, RC vagy Josera a nálunk menő táp.

Egyszeri beruházás az alomtálca (sima, magas peremű), a lapát, 2 tálka, egy kaparó, 1-2 játék (lézeres mutató!) és egy jó fésű (furminator nagyon jó).

Ilyen mindenféle bútort felesleges előre megvenni, majd látod, használja e. Az enyém a radiátoron alszik télen, nyáron meg az ágyamon.

2018. okt. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ja az oltás nálam azért kb 10 ezer mert én veszettség elleni oltást is adatok neki, mert ki szoktam vinni. Az állatorvos azt mondta, hogy ha csak benti nem kell a veszettség elleni oltás.


Bármi kérdésed lenne még írj nyugodtan. :)

2018. okt. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!