Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! A macska megevett egy...

Kiwilany124 kérdése:

SOS! A macska megevett egy szelet sertés virsli darabot! (Nyers volt de boltból vettem, a virsliket elofozik? ) Lesz valami baja?! HELP!

Figyelt kérdés

2018. okt. 29. 10:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
86%
A virsli főtt húsból van. Ezért nem is szokták főzni, csak felmelegiteni.
2018. okt. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
61%
És ha nyers lenne? A nyers egértől sem lesz semmi baja :)
2018. okt. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
61%

Képzeld. Nálunk a szomszéd cica levadássza a galambot, meg az egereket a kertben. Még él...

És virslit én magam is eszek "nyersen". Az nem nyers.

2018. okt. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
83%
Aki esetleg nem értené, miért aggódik a kérdező: az álveszettség (Aujeszky-betegség) főképpen nyers sertéshússal terjed. Emiatt sem ajánlott pl. füstöltkolbászt vagy szalámit (meg eleve nyers sertéshúst) sem adni kutyának/macskának, mert csak a főzéssel lehet a húst mentesíteni a vírustól. De ahogy írták, a virslitől nem lesz probléma, azt már korábban megfőzték, nem nyers húst tartalmaz :)
2018. okt. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
44%

(Nyers volt de boltból vettem,)

Szerencse, hogy boltból vetted, különben ki kellene műtteni a macskából. Kérlek, ezután is gondosan figyeld, hogy mit eszik a pici aranyos, és időben sivalkodjál, hogy tuggyuk kűdeni a mentőtt.

2018. okt. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
87%
Na, nem kell így letámadni. Szerintem nem baj, ha valaki megkérdezi, ha valamiben nem biztos. Erre van ez az oldal, elvileg. Jobb, mint amikor valakinek láthatóan tök beteg a háziállata, de nem akarja orvoshoz vinni, mert autózni kéne, meg messze van, meg pénzbe kerül, és itt várja, hogy meggyógyítsák.
2018. okt. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
46%
Máshol a macskák a permetszertől a döglött vakondon át a patkányméregig mindent összeesznek, vagy kinn vannak a mínuszban hetekig ennivaló nélkül. És semmi bajuk. Virslievéstől max olyan baja szokott lenni, hogy kap a gazditól egy nyaklevest, hogy megtanulja, melyik tál nem az övé.
2018. okt. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
A virsli eleve főtt, hőkezelt, nem nyers.
2018. okt. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
#16-nak amúgy azért tök igaza van. Attól én is gutaütést kapok, mikor valaki a világ végén él, és pont nincs orvosi rendelő, busz, autó, pénz, szülői beleegyezés stb. hogy az állatot elsősegélyben részesítse.
2018. okt. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg inkább legyen aggódós, mint olyan, aki az élőhalott állatának keres házi praktikákat a gyógyítására itt gyk-en.
2018. okt. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!