Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés
Kiwilany124 nevű felhasználó kérdése:

SOS! A macska megevett egy szelet sertés virsli darabot! (Nyers volt de boltból vettem, a virsliket elofozik? ) Lesz valami baja?! HELP!

Keress kérdéseket hasonló témákban: macska, virsli, sertés

2018. okt. 29. 10:53  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3

Gondolom, azért kérdezte, mert sertésvirsli, és nyers sertéshúst tilos adni kutyának, macskának, (is) az álveszettség (Aujeszky-kór) miatt. Ez kutyára, macskára nézve halálos, emberre veszélytelen, nyers sertés alkatrészektől lehet elkapni (bármitől), ezért nyers sertés alkatrészeket (bármit) kutyával, macskával nem etetünk.

Előzővel maximálisan egyetértek.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 21/23Időpont 2018. okt. 29. 21:17 Privát üzenet
Kezdjük ott hogy alapvető elv hogy a macska elkapja és van amelyik meg is eszi az egeret. (legalábbis egy normális macska így cselekedik) Az én macsekomat multkor rajta kaptam hogy épp egy kertben levadászott madarat evett. Ne ezek után gondold át mi baja lehet egy virslitől...

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 43%-ban hasznos válaszokat ad.
# 22/23Időpont 2018. okt. 29. 23:42 Privát üzenet

Kedves utolsó, csakhogy itt nem egérről, hanem disznóhúsról beszélünk.

Ajánlom figyelmedbe #21-es válaszát! A nyers sertéshús ugyanis halálos vírust terjeszthet háziállatokra nézve. Így már teljesen jogosan aggódott a kérdező.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 23/23Időpont 2018. okt. 30. 01:08 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Nagy a baj? A macska beleevett a nyers sertés darált húsba, de csak egy falatot . Boltban vettük szóval nem tudom mennyire lehetett fertőzött .
Van egy macskám és ki van sebesedve a füle töve és a teste. Hipallergén táp kell neki, mert csirka és sertés allergiálya van és ivartalanított. Olyat keresek ami egyszerre steril...
Mennyire gyakori az Aujeszky kor al fertőzött sertés hús hazánkban?
Tegnap a macskám lopott a sertéshúsból. Aggódhatok?
Segítség!? Nyers bacont evett a macska!
Van akinek pusztult el macskája nyers sertés hústól? Mennyire gyakori a fertőzött sertés hazánkban?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!