Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! A macska megevett egy...

Kiwilany124 kérdése:

SOS! A macska megevett egy szelet sertés virsli darabot! (Nyers volt de boltból vettem, a virsliket elofozik? ) Lesz valami baja?! HELP!

Figyelt kérdés

2018. okt. 29. 10:53
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, azért kérdezte, mert sertésvirsli, és nyers sertéshúst tilos adni kutyának, macskának, (is) az álveszettség (Aujeszky-kór) miatt. Ez kutyára, macskára nézve halálos, emberre veszélytelen, nyers sertés alkatrészektől lehet elkapni (bármitől), ezért nyers sertés alkatrészeket (bármit) kutyával, macskával nem etetünk.


Előzővel maximálisan egyetértek.

2018. okt. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
0%
Kezdjük ott hogy alapvető elv hogy a macska elkapja és van amelyik meg is eszi az egeret. (legalábbis egy normális macska így cselekedik) Az én macsekomat multkor rajta kaptam hogy épp egy kertben levadászott madarat evett. Ne ezek után gondold át mi baja lehet egy virslitől...
2018. okt. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, csakhogy itt nem egérről, hanem disznóhúsról beszélünk.

Ajánlom figyelmedbe #21-es válaszát! A nyers sertéshús ugyanis halálos vírust terjeszthet háziállatokra nézve. Így már teljesen jogosan aggódott a kérdező.

2018. okt. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!