Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Mitől lehet a macskának idegrángása?

Egy nap kb 10x elofordul, hogy megmerevednek a hátsó lábai és ráng a macska. Kb. Pár masodpercig tart, olyankor nagyon nyalja a hátat, illetve nyugalmi állapotban is a farkanak a tövét nyalja. Olvastam, hogy ez idegrangas,de azt sehol nem írják mi okozhatja. Ma viszem majd természetesen orvoshoz, csak addig erdekelne, hogy van-e valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban mert aggódok. Ivartalanitott kandúr. Még fiatal, 3 eves.

2018. okt. 31. 07:27  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

És az ilyen "rohamok" közben spriccol a pisije is

# 1/7Időpont 2018. okt. 31. 07:28 Privát üzenet
Ez inkább olyan, mint ha fuldokolna. Ha bántalmazva vannak, vagy félnek, vagy amit írtam is, van hogy bepisilnek, de még be is kakilnak.

A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont 2018. okt. 31. 07:49 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nekem nem fuldoklásnak tűnik. Bent tartott cica, senki nem bántja, nincs mitől felnie, nem történt mostanaban semmilyen változas se

# 3/7Időpont 2018. okt. 31. 07:56 Privát üzenet
Epilepszia? Macskánál még nem tapasztaltam ilyet, de tünetek alapján akár az is lehet.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2018. okt. 31. 08:32 Privát üzenet
Epilepsziának tűnik, de a napi 10x az nagyon durva. Mindenféleképpen orvos, mert ez így nagyon súlyos.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont 2018. okt. 31. 09:56 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

De nagyon rövid ideig tart. Maximum 5-10 másodperc, nem habzik a szája, nem annyira tipikusak a tünetek. Így is lehet az?

# 6/7Időpont 2018. okt. 31. 10:34 Privát üzenet
Csonka János nevű felhasználó válasza:

Nekem is epilepsziának tűnik. Valószínűleg idegi betegség.

Vidd el orvoshoz, hogy kiderüljön pontosan mi a baja. Lehet, hogy degeneratív, lehet, hogy súlyosan degeneratív betegség.

Amiatt is aggódásra ad okot, mert hogyha pl. valami magas helyen jön rá, vagy más módon veszélyes helyen, leeshet, megütheti magát, stb. Ne habozz, vidd el orvohoz olyan gyorsan, amilyen gyorsan csak tudod.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont 2018. okt. 31. 10:39 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha kölyök macskának köldöksérve van, amit az ivartalanőtás során hoznak helyre, a sérvműtétért külön díjat számolnak fel?
Macskának a szőrét milyen festékkel lehet befújni amit akár ki is lehet mosni a szőréből? Valami olyanra gondolok mint a kutyaszőr festék. Nem találtam erre a célra szolgáló eszközt.
Macskának merjek venni egyből 10 kg-os száraztápot, nem fog ráunni? Ezt a fajtát még nem próbáltuk, de sajnos nincsen belőle kisebb kiszerelés.
Mit nem szabad ennie egy macskának?
Macskának érdekes játék?
8 hetes macskának milyen bolhairtót vegyek?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!