Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől lehet a macskának...

Mitől lehet a macskának idegrángása?

Figyelt kérdés
Egy nap kb 10x elofordul, hogy megmerevednek a hátsó lábai és ráng a macska. Kb. Pár masodpercig tart, olyankor nagyon nyalja a hátat, illetve nyugalmi állapotban is a farkanak a tövét nyalja. Olvastam, hogy ez idegrangas,de azt sehol nem írják mi okozhatja. Ma viszem majd természetesen orvoshoz, csak addig erdekelne, hogy van-e valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban mert aggódok. Ivartalanitott kandúr. Még fiatal, 3 eves.
2018. okt. 31. 07:27
 1/7 A kérdező kommentje:
És az ilyen "rohamok" közben spriccol a pisije is
2018. okt. 31. 07:28
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez inkább olyan, mint ha fuldokolna. Ha bántalmazva vannak, vagy félnek, vagy amit írtam is, van hogy bepisilnek, de még be is kakilnak.
2018. okt. 31. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem nem fuldoklásnak tűnik. Bent tartott cica, senki nem bántja, nincs mitől felnie, nem történt mostanaban semmilyen változas se
2018. okt. 31. 07:56
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Epilepszia? Macskánál még nem tapasztaltam ilyet, de tünetek alapján akár az is lehet.
2018. okt. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Epilepsziának tűnik, de a napi 10x az nagyon durva. Mindenféleképpen orvos, mert ez így nagyon súlyos.
2018. okt. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De nagyon rövid ideig tart. Maximum 5-10 másodperc, nem habzik a szája, nem annyira tipikusak a tünetek. Így is lehet az?
2018. okt. 31. 10:34
 7/7 Csonka János válasza:
100%

Nekem is epilepsziának tűnik. Valószínűleg idegi betegség.


Vidd el orvoshoz, hogy kiderüljön pontosan mi a baja. Lehet, hogy degeneratív, lehet, hogy súlyosan degeneratív betegség.


Amiatt is aggódásra ad okot, mert hogyha pl. valami magas helyen jön rá, vagy más módon veszélyes helyen, leeshet, megütheti magát, stb. Ne habozz, vidd el orvohoz olyan gyorsan, amilyen gyorsan csak tudod.

2018. okt. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!