Kezdőoldal » Állatok » Macskák » "Illatos" a macskám. Ez hogy...

"Illatos" a macskám. Ez hogy lehet?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy illatos, hogy konkrétan emberi szaglásnak és ízlésnek megfelelően finom illatú. Minden nap úgy érzem ,mintha tegnap fürdettem volna. Pedig nem. Sokkal inkább arra gondolok, hogy valaki összetapogatja, esetleg krémes parfümös kézzel, de azt is nehéz elképzelni, mert fél az idegenektől, csak engem imád. Ivartalanított kandúr, nap közben kint bóklászik az udvaron, este hívásra bejön és velem alszik. Nagy telkünk van, az összes szomszédot ismerem, ők azt állítják nem jár át hozzájuk. Vagy én őrültem meg és én érzem jó illatúnak? Már vagy fél éve nem fürdettem, de olyan szaga van, mintha tegnap fürdettem volna. Ez alapvetően nem gond, imádom a szagát, csak nem akarnám, hogy esetleg valaki magához szoktassa. Bár egyelőre nem hiszem hogy ez a veszély áll fenn, mert hozzám úgy jön hívásra mint a kutyák, és ismeri a rendet, mikor van takarodó, felkelés, reggeli, ebéd, vacsora stb. Szóval rendkívül okos. Rendszerezett élete van, nincs oka elszegődni máshova.
2018. nov. 3. 22:33
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg nem lehet az, hogy mivel különösen szeretem őt, csak én érzem illatosnak? Menhelyről mentettem kicsi korában, és az első perctől szoros a kapcsolatunk.
2018. nov. 3. 22:37
 2/15 anonim ***** válasza:
60%
Mivel a macskák sok időt töltenek tisztálkodással, általában nincs rossz szaguk. Az mi macskáink szagára sem mondanám, hogy rossz. Inkább olyan gyenge, semleges szag, valaki még kellemesnek is érezheti.
2018. nov. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%

Hahaha. De aranyos vagy!:)

Én is nagyon finom illatúnak érzem a macskáimat. A cicák alapból semleges illatúak,nincs szaguk.

Az enyéim azért ilyenek, mert lakásban tartom őket és itt a mi mosott tiszta cuccaink illatát beveszi a bundájuk.

Anyukám kinti-benti macskája sem büdös soha. A nap nagy részében bent van, ilyenkor a benti finom illatú takaróknak az illatát átveszi a bundája. Mikor kintről jön be, akkor meg olyan friss, kiszellőzött illatú + a benti öblítő illatú cuccok. Volt már, hogy szomszédok is kérdezték, mivel kenjünk be ezt a cicát, hogy ilyen jó illatú?:) Hát semmivel, csak alapból macska és tiszta helyen van tartva, ennyi a titka.

2018. nov. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%
Nekem rövid szőrű macskáim vannak, soha nem is fürdetem őket, de a semleges macskaszagukat én mindig is kellemesnek éreztem. :)
2018. nov. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%
#1-ben van valahol az igazság, nagyon szereted őt, eleve ezért figyeltél fel erre. Én is így vagyok vele, szerintem ez rendben van. Amúgy igen, az is hozzájárul, hogy feszt mosdanak (egyszer fürdettem meg csak, vicces látvány volt, viszont stresszes, nekem meg fájdalmas :D)
2018. nov. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
30%

Nekem igaz kutyám van, de hasonló helyzet áll fenn, benti kutya, ráadásul nem is nagy, yorkshire-máltai keverék, tehát alapból sem lenne kutya szaga (ami szerintem amúgy büdös) de én kifejezetten szeretem a kis illatát mert nagyon nagyon szeretem, de példálul se anyukámék se a barátaim nem érzik kellemesnek (de büdösnek sem). Szerintem ahoz lehet köze hogy szereted a cicát.


Mondjuk mi együtt alszunk és folyamatosan a nyakamom van ha tud, nem csoda hogy ennyi közös szuszogás után nem érzem rossznak.

2018. nov. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
30%
A kinti levegőnek is van egy kellemes illata. Kint szárított ruhát ha megszagolsz, annak is kellemes még öblítő nélkül a szaga. A macskák szeretnek illatos növények között feküdni. Ha van valami illatosított alom, amit bent használ, annak a szagát is átveszi.
2018. nov. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
30%
Lehet neki kellemes szaga. Lehet hogy a vadvirágoknak dörgölözik és azoktól van. De ha emberi samponnal fürdetted az sokáig megmarad a bundájukban. Az én cicám brithosszúszörü ö neki 3 hónapig megmarad a finom sampon szaga. Vagy ha bent van nêha akkor esetleg a lakás illatosító is lehet. De nem lehet hogy a te parfümödet érzed mikor simogatod beleivódik? De van olyan cica ami szimplân illatossabb
2018. nov. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%
Nekünk is az egyik cicánk detto ugyanilyen, ő is ivartalanított kandúr cica és kinti macska, de folyton olyan illata van a bundájának, főleg az arca környékén, mintha valami frissen mosott ágyneműben hempergett volna :D Nem hinném, hogy más simogatja össze és attól lesz ilyen szaga, mert nem nagyon szokott elmenni itthonról, sőt, még amikor itthon van, akkor is az esetek 99%-ában a teraszon fekszik a lábtörlőn.
2018. nov. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Fontos tényező, hogy összesen három cicám van, de ez az egy aki illatos konkrétan. Kutakodtam közben, és kiderült hogy nap közben átjár az egyik szomszédomékhoz. Azt mondják őket nem zavarja, és mondták hogy volt hogy be ment a lakásba is. Már idősek ők, ismerjük őket régóta és tudjuk hogy nem mindig mondanak igazat. Szerintem nem néha, hanem rendszeresen bejár. Mondtam nekik, hogy ne adjanak neki enni, azt mondták nem szoktak. Szerintem ez sem igaz, mert miután ma vallattam őket, érdekes mód a cica haza jött időben, és sokkal többet evett mint szokott. Remélem használt a mai beszélgetésünk.
2018. nov. 4. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!