Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam át Royal...

Hogyan szoktassam át Royal canin kitten 36 tápról a cicámat húsra, és változatos ételre?

Figyelt kérdés
Nem hajlandó sem túrót, sem nyers csirkét, halat, sajtot, tojást, és macska tejet sem enni. Csúcsminőségű konzervet se fogad el. A tápon kívül jutalomfalatot elfogad, és vitamint. Aggódom az egészsége miatt. Jelenleg 8 hónapos.

2018. nov. 3. 23:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Az egyik lényeges száraztápnál, míg el nem felejtem, hogy igyon mellé elég vizet. Kettő vizestál, vagy ha be tudsz ruházni, itatókút is legyen. Ez kicsit off, de fontos.


A kérdésre: ha a macska is hajlandó rá, akkor fokozatosan. Amiket felsoroltál, az azért nem egy hibátlan étrend része, javasolnám, hogy előbb te nézz utána, és gondold át, mit szeretnél neki adni.

Itt javasolnám a prey etetés utáni olvasást (prey, barf: a preyben nincs zöldség, csak hús, csont, csontos hús, a barfban van zöldség, macskáknak inkább a preyt szokták), mivel írtad a nyers húst, és minderre felkészülni és tudatosan. Itt megemlíteném a beszerzési források fontosságát. Amit én megveszek magamnak a piacon húst, (hentestől, csak nálunk ott van hentes) még azt sem adnám oda a macskának, mert nagyüzemi, és nem tudom hány naposan veszem meg, én háztól vennék, és magamnak is szeretnék onnan venni. Bolti csirkét se én, se a macskám nem tudjuk megenni. Falusi csirkén nőttem fel. De manapság ami szemetet mielénk is letesznek, szóval meg kell nézni. Szintén nem vennék állateledelestől ilyen vágóhídi hulladékot 200,- Ft-ért se kutyámnak, se macskámnak. Valamint ugye a nyers sem jön be mindenkinek, valamint a nem frissen ölt és nem megfelelően hőkezelt húsnál már mikroorganizmusokról is lehet gondolkodni (és ez arra is igaz, amit mi eszünk!!).

A másik, az én macskám sem ismeri a nyers húst nagyon, és rágni is én tanítottam meg, 3 hós kora óta van nálam, viszont én nem kezdtem el nyersezni, mert tönkrement a fagyasztóm, nem tudtam még venni, és egy gyenge mélyhűtőrekesszel ezt nem lehet csinálni, nem biztonságos (hús, fagyasztás minősége).

Vannak amcsi oldalakon receptek macskának, magad is főzhetsz rá, és csinálhatsz macskaeledelt. Keresőszó: cat food recipes. Asszem németül is vannak.

A royalnak van valami igen erős íze, és erre az enyém is rákattant, és nem örülök. Másik szárazra próbáltam már átállítani és nem tudtam. Nedvestápot tudtam váltani. Tök véletlen letettem elé az új kaját, amelyikre húzta a száját, azt tudtam, h nem fogja. (Gesztusaiból ítélve, meg h nem nyúlt hozzá), maradt egy szimpi. Közben fokozatosan adtam a régit is, (nedveset), meg nassot, meg emberkaját, amit szeret, egy-egy étkezésre.

Mindenképpen az van, hogy ne akard először elvenni tőle az egész tápot, és mindenestől lecserélni az egész étkezését 100%-ban. Egyelőre adogassál neki falatkákat, akármit, belefér némi egészségtelennek mondott is. Adjad kézből. Szélesítsd a látókörét.

Közben olvass utána, hogy leginkább milyen étkezést szeretnél neki. (hogy teljes legyen). Időnként kipróbálsz konzervet, stb. Eleinte az enyém is elvolt úgy, hogy egy konzervből két ízt váltottam,azt szerette, plusz szárazat. Aztán egyszer ráunt hogy ugyanazt egye (én adogattam neki közben ezt-azt) és elkezdte igényelni a változatosságot magától. Mindenképp olvass utána az igényeinek.

Külföldi oldalakon sokkal normálisabban lehet utánaolvasni, angolul, vagy németül, magyarul semmi infó nincs se betegségről, se etetésről, macskákkal kapcsolatban, magyarul csak az van, hogy ivartalaníts, vagy ellepnek a macskák. De hogy ha beteg, mit tudsz érte tenni, ha gondoskodni akarsz róla, és gondolkodni is akarsz, mert eszed is van, arról egy büdös szó sincs.


[link]

preyről itt is van

angolul is van sok oldal


Összefoglalva: bármilyen kajára csak fokozatosan szoktasd át, ne hirtelen! A macskák válogatósak. Vissza fog utasítani párat. Szeretik a friss kaját (frissen bontott konzerv, oh, a nap minden szakában:) ). Ha meg hirtelen veszed el a régi kajáját, és mindent visszautasít, megint nem jó, mert ha nem esznek, zsírmáj alakulhat ki, amibe belepusztul.

Iszonyat türelemjáték átszoktatni. Úgy csináld, hogy ne vegye észre. Én egyszer tartottam neki egy kis beszédet, hogy miért nem bontok ki három konzervet egy nap, csak kettőt, kisztrájkolta, hogy kibontsam. Ne vegye észre, hogy forralsz valamit :D. (A hármat nem ette meg mind, csak kibontatta).

2018. nov. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
pontosabban: úgy tettem le elé az új kaját,mintha tök véletlenül csinálnám. valahol írtam.
2018. nov. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy vetted a fáradtságot, és ilyen részletesen leírtad a teendőket! Inni iszik eleget, és próbálok mindenből a legjobbat venni. A húst is termelőtől veszem magunknak is. Kiállítási cica lenne egyébként. Egy külföldről behozott kopasz Phinx cicáról van szó egyébként. Több helyen írják, hogy szereti a gyümölcsöt ez a fajta. Hát az enyém nem eszi azt sem meg.
2018. nov. 4. 20:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Azta! :o Biztos nagyon szép cica! Tetszenek a sphynxek. Persze ezeket nem tudtam, amiket leírtál.

Amúgy az első "tanács", amit egy állateledeles mondott még nekem kezdőként, az volt, hogy a komolyan tenyésztett cicáknak sokszor nagyon érzékeny a gyomra. (jó, mondjuk ő ezt azért mondta, hogy tőle vásároljak). Nincs tapasztalatom vele, hogy ebben mennyi az igazság.

Még ami eszembe jut, hogy zoopluson vannak próbacsomagok, illetve asszem a barf étrendre rákeresve feljön néhány webshop, ahol vannak minőségi tàplálékkiegészítők (spirulina alga, stb.), Meg ilyen viszonylag "mezei" nassolnivaló, mint a macskapuding (nyáron folyadék pótlásra is szoktam adni neki - ebből a fressnapfeset szereti), meg ezek az ízesített paszták, a fressnapfből szintén, bár ezt csak úgy mondom, mert ez nem oldja meg a gondod, max egy ötlet a cica látókörének szélesítésére.

2018. nov. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a premium szaraztapok a legjobbak a cicaknak. semmi szukseg hogy atallitsd masra neked is jobb es higienikusabb mint pl. nyaron hust adni a cicanak aztan ha nem eszi meg rogton ramasznak a hangyak stb. a tapban minden benne van ami kell es ha eleri az egyeves kort kezdheted hozzaszoktatni a felnott valtozathoz. nekem 30 eve vannak macskaim az utolso 20 evben csak premium szaraztappal etetem oket, tokeletes az egeszseguk. gondoskodj mindig elegendo friss ivovizrol es hidd el a legjobb taplalekon tartod ot most ne valtoztass ezen.
2018. nov. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!