Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miert piszkít alomtalcan kivul?

Miert piszkít alomtalcan kivul?

Figyelt kérdés

A kandurom 5 eves, kinti. Tavaly azonnal sikerult raszoktatni az alomra, elsosorban telen hasznalta azt vegig.

Most ujra elovettuk, ugyanaz az alom, semmi sem valtozott, a teraszon van. Mar pisilt es kakilt is bele a cica, de mar masodik napja zsinorban, hogy az alomtalca helyett kb 2 meterrel arebb, a teraszra (betonra!) kakilt.


Raadasul ma reggel az alomba pisilt, de kakilni pedig odebb ment a betonra.

Probaltam elhessegetni onnan amikor lattam rajta a szandekot, de egy tapottat se mozdult.


Mi lehet az oka? Az alomtalcat napiszinten frissitem uj alommal, a regit kiszedem.


Az udvarra megy le mindig, hogyha nincs kint az alomtalca, na de 2 napja miert a teraszt valasztja az udvar helyett?:(


Bosszanto, hogy mindig utana kell takaritani.



2018. nov. 4. 11:37
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja es ha az alomba piszkít, akkor is kizarolag a szelere! Olyan is volt mar, hogy jutott a talca melle is....
2018. nov. 4. 11:39
 2/9 anonim ***** válasza:
Nos mivel kinti, azt jelenti hogy idegen kandúr van a környéken.
2018. nov. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pontositanal kicsit, mit ertesz ezalatt?
2018. nov. 4. 12:53
 4/9 A kérdező kommentje:
Par honapja hoztak ide a kozvetlen szomszedek egy kis kandurt. Kozos az udvar.
2018. nov. 4. 12:54
 5/9 anonim ***** válasza:
Területet jelöl. :)
2018. nov. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát az valoszinu, szivbol gyuloli azt a macskat :D koszonom!
2018. nov. 4. 19:58
 7/9 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás megoldja.
2018. nov. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszi az utolsonak, de szeretem az allatomat, nem buntetnem ot 5 evesen ilyennel :)
2018. nov. 8. 13:41
 9/9 anonim válasza:

#8; nem bünteted őt, sőt, megvéded egy esetleges hereráktól, vagy egyéb problémáktól. Illetve megvéded a környéket a rengeteg születendő kóborcicától, ugyanis egy kijárós kandúr akár többszáz, de simán többtíz kismacska születéséhez járulhat hozzá...

És igen, területjelölésből vizel-kakil ide-oda, ezt a kellemetlenséget is megelőzheted az ivartalanítással.:)

2020. ápr. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!