Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kiscicák születésekor...

A kiscicák születésekor mekkora az esélye, hogy az anyuka belehal, illetve bármilyen maradandó egészségügyi károsodása lesz?

Figyelt kérdés

Van egy macskánk még elég fiatal (nőstény), de úgy tervezzük, hogy nem fogjuk ivartalanítani, legalábbis egy alom kiscicát minimum szeretnénk.

Válaszokat előre is köszönöm nagy segítség lenne, nem igazán vagyok,tapasztalt ezen a terepen.


2018. nov. 5. 22:48
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Van egy ismerősünk,évente 3-szor ellik a macskája eddig mindig örökbe adta és örömet okozott valakinek velük. Ha nem a kérdésemre válaszolsz légyszoves ne kommentelj. Köszi
2018. nov. 5. 23:56
 12/25 anonim válasza:
63%
Hát... Te is szülj nyakra-főre és add örökbe, mert az másnak jó....;) se . ggfej. ;)
2018. nov. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
"Van egy ismerősünk,évente 3-szor ellik a macskája eddig mindig örökbe adta és örömet okozott valakinek velük" Vayg az örökbefogadó úgy gondolta, hogy ha már az anyát nemm, legalább a kicsiket megmenti az idióta, felelőtlen gazditól. Évente háromszor fial? Majd belehal már öt-hat éves korára. Kit érdekel hogy négyszer ennyit is élhetne? Hisz a kiscicák cukik, dögöljön csak bele a nőstény. NE szaporíts! A kérdéseidből nyilvánvaló hogy fogalmad sincs a macskákról, te is fogyóeszköznek tekinted őket, az se gáz a magadfajtának ha évente elpusztulnak az újak.
2018. nov. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
85%

Amikor igazán szembesültem vele, hogy mi folyik "macskaügyben" a világban,vagyis CSAK Magyarországon, jóformán napokig nem aludtam...Állandóan azon agyaltam, hogyan fogadhatnék be még legalább 1 cicát, mert sajnos szüleim nem engednek többet.Nyáron találtam egy picit, kidobva, másfél hetet volt nálam, az idõ alatt annyira hozzám nõtt, hogy ûgy éreztem, mintha a szîvemet szakîtanák ki, amikor meg kellett tõle válnom. Szerencsére a lehetõ legjobb helyre került, de nem telik el ûgy nap, hogy ne jutna az eszembe... Két cicám van, egyikük mentett, a másik fajta tiszta, õ 16 éves, vele nõttem fel, õ a mindenem és îgy nem is tudom azt mondani, hogyha ûjra kezdhetném, akkor nem akarnám õt, de mégis azt kell mondanom, hogy amióta tudom, mennyire cica vár gazdira, nem tudnék többé venni macskát. Ti meg még szaporîtjátok õket?? Hát milyen emberek vagyok ti, már ne is haragudj? Nézz szét facebook-on, meg állatmentõ csoportokban, hogy mennyi hirdetés kerül fel egyetlen egy nap alatt és szembesülj vele, hogy mire készültök.

Nem mellesleg pedig az Anya cicának sem teszel jót, szenvedni fog a tüzelés és a szülés alatt is... Öregîti a testét a szülés, nekünk ezt állatorvos mondta.

2018. nov. 6. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem esett volna le egyébként, hogy mit akartam mondani ezzel az egésszel:Elveszitek a lehetõséget az életre azoktôl a cicáktól, akik már megszülettek éz nincs más választásuk. Nektek még van.
2018. nov. 6. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg olyan ismerősöm van akinek a szeme láttára dobtak ki egy autóból egy kismacskát. Ő összeszedte, beoltatta, féreghajtót adott neki, és azóta próbál neki gazdád keresni de egyszerűen nem talál. Pedig még az ivartalanítás költségét is felajánlotta (még túl pici ahhoz hogy most legyen műtve)
2018. nov. 6. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

"eddig mindig örökbe adta és örömet okozott valakinek velük"


Köszönöm az ismerősödnek minden macskamentő alapítvány nevében IS. Ő évi háromszor elsóz macskákat, ami alsó hangon évi 10-15 macska.

Nálunk meg ezért nőnek fel ketrecben, ideiglenes gazdinál, gazda nélkül a macskák, mert a kölyökdömpingben nem kellenek senkinek, utána meg azért nem, mert már nem cukik meg picik...


Tudod, napi szinten érkezik 3-4 bejelentés minimum(!), beteg, sérült, elhagyott macskákról. És mi naponta ennyiszer tárjuk szét a kezünket, hogy vagy tegye vissza utcára orvosi kezelés után, vagy vigye be a gyepire (ahol majd utána elaltatják, amúgy). Mert nincs hely. A csillárról is macskák lógnak, akik nem kellenek senkinek. A hozzád hasonlók miatt, akik évi háromszor tukmálják mindenkire a gondozatlan macska gondozatlan kölykeit.

2018. nov. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor igazán szembesültem vele, hogy mi folyik "macskaügyben" a világban,vagyis CSAK Magyarországon, jóformán napokig nem aludtam...Állandóan azon agyaltam, hogyan fogadhatnék be még legalább 1 cicát, mert sajnos szüleim nem engednek többet.Nyáron találtam egy picit, kidobva, másfél hetet volt nálam, az idõ alatt annyira hozzám nõtt, hogy ûgy éreztem, mintha a szîvemet szakîtanák ki,"


Velem is így volt. Hozzánk gyakran dobtak be kiscicákat a kertbe. Nem egyszer a kutya szájából szedtem ki, de volt hogy nem értem oda időben és...amikor ilyen nyomorult kommenteket olvasok (bár itt lehet trollkodik a kérdező), hogy "örömet okozni a macska folyamatos kölykedzésével" komolyan meg tudnám ütni az illetőt.

Ja, ennyi kölyöknek BIZTOOOOSSAN talál felelős gazdit, kb odaadják akárkinek, vagy jófogásra feltöltik aztán vigye BÁRKI. Hányszor volt olyan cikk, hogy állatkínzó fiatalokhoz kerültek az ilyen cicák, mert boldog-boldogtalannak ellenőrizetlenül odaadják. Az énekesmadár állományban okozott kárról ne is beszéljünk.


Az ilyen felelőtlen emberek, mint a kérdező is csak él a világba és nem is gondol bele abba, hogy az ő mocskát más emberek fogják feltakarítani.


Elnézést a kirohanásért, csak volt rá példa, hogy a bedobott félholtra marcangolt cicát nekem kellett elaltattatni.

2018. nov. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én írtam a talált kiscicával kapcsolatos kommentet.

Igen, erre én is szoktam gondolni, nagyon sok állatkínzókhoz kerül... :(:( Ez az egyik legborzalmasabb dolog a világon, amit el tudok képzelni. Múltkor nézegettem ilyen elvihető kiscicák csoportot facebook-on, és volt egy kisebbségi férfi, aki minden hirdetéshez oda kommentelt, hogy hol található a cica. Megnéztem a profilját, és megmertem volna rá esküdni, hogy csak arra kell neki a cica, hogy bánthassa. Lehet, hogy rosszul éreztem, bárcsak úgy lenne... Legszívesebben oda írtam volna mindenhová, hogy senki ne adjon annak az embernek macskát! Ahol lakom, a helyi macskamentő oldalán is többször olvastam, hogy cigány gyerekek kezéből vettek ki kiscicákat, mert kínozták őket... :( Nem akarok általánosítani, de lássuk be, hogy rengeteg ilyet lehet hallani, de sajnos magyar emberek is ugyanúgy kínoznak macskákat, kutyákat.

2018. nov. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Azt még megértem,hogy legalább egy almot szeretnétek.De igaza van a többieknek,hogy már így is túl sok cica vár gazdira.Az ismerősödnek nagyon sok ismerőse lehet vagy nagyon jó lehet a meggyőzőképessége,ha évi 3 alom cicát eltud ajándékozni.Vagy lehet ő is az a fajta,aki gyerekes családokhoz bedobja őket,mert ott majd biztos örülnek neki.De,hogy a kérdésre is válaszoljak,mamámnak volt egy lány cicája és mesélte,hogy évről-évre egyre jobban megviselte a szülés,hogy mikor már idősebb volt szinte sikítozott közbe.Ez évente egyszer is sok egy állatnak,nemhogy háromszor.
2018. nov. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!