Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért "sziszeg" a kutyám?...

Miért "sziszeg" a kutyám? (Nem egeszségügyi probléma/ betegség)

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Mikor sétálunk az utcán a kan kutyámmal és besétálok vele a füves részekre, hogy elvégezhesse a dolgát, szokott szaglászni, amivel nincs baj. Néha azonban elkezdi nyalogatni a füvet/faleveleket. Nyilván más (főleg lány kutyák) pisiéről van szó gondolom, ez nekünk nem kívánatos, neki ez természetes viselkedés. Több fiú kutyám volt, ők is csináltak hasonlót. Viszont miután elhúzom onnan elkezd "sziszegni" hang nélkül. Nem tudok jobb szót rá. Mint a kígyó rezegteti a nyelvét, előre nyújtogatja közben. Ez miért van? Mégcsak hasonlót sem láttam más kutyánál. A válaszokat előre is köszönöm.


2018. okt. 30. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Mert kan és tüzelő szuka vizeletét nyalogatta.
2018. okt. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert ízlelgeti.

Az én kutyám is hasonlót csinál, ő csattogtatni szokta a száját nagyon gyorsan, mintha rágcsálna valamit.

Szerintem nagyon undorító mikor belenyal, én tiltom neki, de eredménytelenül.

2018. okt. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem kaffogásnak nevezik ezt eredetileg.

Nekem is van kan kutyám, ő is csinálja természetesen. Tiltom neki, de befeszít, és alig akar arrébbjönni onnan. Elég undi, de ahogy írtad természetes.

2018. okt. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a segítséget. :)

Nekem ez a reakció új volt. Abban nem voltam biztos, hogy ez a pisinyalogatásra reakció, vagy már arra, hogy "el merem húzni onnan". De akkor továbbra is elhúzom, aztán sziszegjen/ kaffogjon csak.

2018. okt. 30. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!