Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kiscicák születésekor...

A kiscicák születésekor mekkora az esélye, hogy az anyuka belehal, illetve bármilyen maradandó egészségügyi károsodása lesz?

Figyelt kérdés

Van egy macskánk még elég fiatal (nőstény), de úgy tervezzük, hogy nem fogjuk ivartalanítani, legalábbis egy alom kiscicát minimum szeretnénk.

Válaszokat előre is köszönöm nagy segítség lenne, nem igazán vagyok,tapasztalt ezen a terepen.


2018. nov. 5. 22:48
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
A drága kedves ismerősöd hagyja abba a felesleges macskagyártást, és ha neki az a hobbija, hogy kismacskákkal aranyozza be az emberek napját, akkor inkább állatvédőknek és menhelyeknek segítsen a gazdikeresésben, ha már neki ennyire jól megy. Hátha nem fulladnának bele az állatvédők a macskákba...
2018. nov. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Egyetértek azokkal, akik szerint nem jó ötlet a "macskaszaporítás" és ismerősöknek ajándékozás, így is van épp elég gazdira váró cica.

Azért a kérdésre is válaszolok. Nekem és családomnak már régóta vannak macskáink, de olyannal még nem találkoztam, amelyiknek valami baja lett volna a szüléstől (jó, tudom, fialás, de nem szeretem ezt a szót). Saját macskáim közül kettőnek voltak kiscicái (talált cicák, nem én akartam így), az egyik egyáltalán nem gondoskodott a kicsikről, és sajnos mind az öt elpusztult. Sajnos, mire észrevettük, hogy baj van, már késő volt. A másik cicánál már jobban odafigyeltem, bent tartottuk egy nyugis szobában, szüléskor végig vele voltam, és az első napokban próbáltam neki sokat segíteni, a kiscicákat odatenni a hasára, közben az anyacicát simogattam. Ő nem tudta, hogyan kell mosdatni a kicsiket, hogy tudjanak üríteni, ezért végül nekem kellett megmutatni neki. Ha nem így lett volna, a két cicusnak nem sok esélye lett volna... Szerencsére minden jól alakult, és a cicusok nálunk maradtak. Természetesen mindegyik cicám ivartalanított, jobb így mindenkinek.

2018. nov. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Úgy látom azt még nem írta senki, hogy a párzás milyen szenvedés a nősténynek. A kandúrok pénisze ugyanis tüskés. Ezért sikítanak a nőstények mikor elkapja őket a kandúr.
2018. nov. 8. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Utolsó, csak az fáj neki, amikor a kandúr kihúzza, és ettől indul be az ovuláció. Maga az aktus nem.
2018. nov. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
De jó, tényleg sokkal jobb attól, hogy bedugásnál nem fáj, csak minden más... :D
2018. nov. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!