Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mégis mi ütött a macskánkba?...

Mégis mi ütött a macskánkba? Miért vizel rám?

Figyelt kérdés
Van egy kicsivel több mitn fél éves ivartalanított nőstény cicánk. Picike kora óta szobatiszta. Ellenben nemsokkal, hogy megtudtuk, kismama vagyok elkezdett az éjszaka leple alatt lepisilni engem. Nem gondoltuk, hogy a költözés lenne az oka a pisilésnek, hiszen már hónapok óta laktunk ott, amikor ez elkezdődött. Eleinte csak a bokámat pisilte le, később már az egész vádlim vagy épp combom tocsogott kiskedvencem vizeletében. 1-2 alkalommal rajtakaptam, de semmilyen módszer nem vált be ellene. Már letiltottuk az ágyról a fekhelyére. Nap közben nem jön fel, éjszaka is lent alszik, egyszer csak felkel felugrik az ágyra, és mint aki teljesen biztos abban, hogy mire készül megkörnyékezi a lábam és a szó legszorosabb értelmében fölépucsítva lepisil. Csak és kizárólag én tocsogok a vizeletben, párom oldalán egyszer sem csinált ilyet. Ez sajnos odáig fajult, hogy heti többször is elköveti ezt, a saját és a pici egészségének az érdekében pedig fontolgatom, hogy bármennyire fáj, esetleg meg kell válnom tőle.

2018. nov. 16. 23:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok macska viselkedés szakértő de szerintem minden haz minden szobájának van ajtaja. Jobb esetben. Talan éjszakára nem lehetne konyhaba/nappaliba/folyosóra zárni? Es akkor nem gondolkodnál azon hogy kidobod mert lehugyoz. Amúgy ha kizárod es mosod fertőtleníted az ágyneműt semmi baja nem lesz az égvilágon a babának. Még akkor se ha közvetlenül a hasadra pisil.
2018. nov. 17. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A babavárásod hatalmas változás számára is. Idővel megszokja.
2018. nov. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kizárod a hálószobádból a macskát.Probléma megoldva.
2018. nov. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Próbálkoztam a kizárással, Ha csak a szobából zárom ki, a konyhában mindent felborogat, összetör, ha a fürdőbe zárjuk ki, a szomszéd szóváteszi, hogy egész ékszaka üvöltött a macska. Ki a közös kertbe nem engedhetjük.

Az első kommentelőnek pedig annyi a megjegyzésem, az hogy megválok tőle nem azt jelenti, hogy kihajítom az utcára. :) Lehet ott ez dívik, itt nem. Máskor pedig, a helyedben átolvasnám a válaszom mielőtt elküldöm, hisz a fogalmazásod elégé sértőnek vehető.

2018. nov. 17. 12:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Ahogy írod,tulajdonképpen nem is lepisil,hanem megjelöl.A cicák megszokták jelölni ami az övék és gondolom neked a terhesség miatt megváltozhatott az illatod.A cica meg valamiért úgy érzi,hogy kevés,ha az orrát hozzád dörgöli és hatásosabb módszert választott.Talán,ha többet lenne az öledbe vagy többet simogatnád és jobban érezné rajtad a saját szagát,akkor leszokna róla.
2018. nov. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a cica akkor is csinálhatja ezt, ha dühös rád. a rombolás szintén ere utal.
2018. nov. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!