Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jól etetem a macskákat?

Jól etetem a macskákat?

Figyelt kérdés

Két kölyök macska, kb 2-3 hónaposak.


Reggelente kapnak egy alutasakos kaját:

[link]

Ez 100g, fejenként 50g


A nap többi részében száraz tápot kapnak, amit szárazon nem nagyon esznek meg, ezért vizet öntök rá és megvárom amíg megpuhul. A száraz táp 80-100g naponta, fejenként 40-50g.


A vízzel számolva a napi tápanyag több mint fele a száraztápból van. Az alutasakost láthatóan szeretik és mindig elfogy, a vizezett száraztápból gyakran megmarad.


A nem vizezett száraztápot állítólag a fogkő elkerülése és a rágóizomzatuk fejlődése miatt kellene enniük.


2018. nov. 24. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon apró szemű száraztápot adj nekik,lehet nem tudják elrágni.Én fejenként adnék 1-1 alutasakos kaját,szárazból meg egyenek annyit amennyit akarnak.
2018. nov. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Próbálj ki többféle száraz tápot. Rágniuk kell... Ha meg is eszik a vizezett tápot, nyilván azért, mert nincs más.
2018. nov. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

némelyik száraz tápra rá van írva, hogy ne vizezzük


a vizes táp szerintem magyon gyorsan "erjedni" , romlani kezd


én a száraz tápot mindig szárazon adom és mindig van mellé friss víz, mert utána szomjasak


mindig ugyan akkor van etetés, nem elöbb nem késöbb, ezt megtanulták. tehát nem ugy van, hogy tegnap 7kor kaptak reggelit, ma meg 8:29kor

2018. nov. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Majd bolond lenne rágni mikor te szétáztatod a tápot nekik.. aztán ne csodálkozz ha baj lesz a fogukkal meg az ínyükkel.
2018. nov. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a tápot szárazan hagyd előttük egész napra, az ilyen pici, de még a felnőtt cicák is szeretnek naponta többször keveset enni és a száraz eledel nem romlik meg, akkor sem, ha több napig kint van.

Egyébként az én macskáim kifejezetten utálták, ha vizeztem a száraz kaját, mert nagyon büdös lett beáztatva.

2018. nov. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sok a száraz, amit adsz nekik, habár persze nem mindegy, milyen minőség. A felnőtt, majdnem 4 kilós macskám kap naponta 40g szárazat két részletben...

Nincs etetési útmutató a tápos zacskón? Testtömeg alapján írja, hogy mennyit érdemes adni.

Emellett, ha most nem azt kapnának, válts kitten tápra, ami kifejezetten kölyökcicáknak van. Nemcsak méretre kisebb és kevésbé kemény szemekből áll, de koruknak megfelelő tápanyagot tartalmaz.

A nedves jó és finom, de kb. semmi nincs benne, önmagában kevés.

2018. nov. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Milyen márkájú tápot adsz nekik?


Egyébként, a kérdésre válaszolva, nem, nem eteted őket jól.

2018. nov. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!