Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor lenne jobb?

Mikor lenne jobb?

Figyelt kérdés

Tegnap este a macskám elkezdett tüzelni. Alig 5 hónapos.

Olvastam hogy a lakásban tartott macskak télen is tüzelhetnek. Ez igaz?


Kérdés: Januárban vagy inkább most kellene ivartalanítabi?



2018. nov. 25. 23:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Beszélsz az orvossal, mikor végzi el a műtétet. Ivarzó macskát nem műtenek. A többit majd a doki elmondja.
2018. nov. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

De, ivarzót is műtenek, nekem ezt mondta a doki anno, mikor felhívtam mert a kb 5 hónapos macskára tüzelni kezdett és nem lehetett kibírni. Olyan kis mini volt, alig hittem el. Mivel ez hétvége volt, így hétfőn mire elvittem a dokihoz, már nem tüzelt. Szerintem, ne várj. Nem tudom, milyen gyakran tüzelhet, de nem kellemes neki sem, neked sem (az enyém egész éjszaka hangosan nyávogott, minden simire eldobta magát, teljesen be volt állva).

Viszont azóta szétfolyik a kis teste... Erre figyelj oda, mivel "kölyökként" lett ivartalanítva, én balga, kölyöktáppal etettem utána egy éves koráig.

2018. nov. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tegnap elkezdett tüzelni.

Vajon igaz, hogy télen is tüzelhetnek?


Jogos, még 6 nap kell, hogy tél legyen...


Orvosfüggő, hogy ki vállal tüzelő macskát, meg kell kérdezni.

2018. nov. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A macskák minden évszakban tüzelhetnek. És tüzelnek is. A tied elég korán kezdte, de ő ezek szerint ilyen korán érő típus. Hívd fel az állatorvost, mondd el neki, hogy mi a helyzet és a lehető legkorábbi időpontot kérd ivartalanításra. Ő majd megmondja, hogy meg kell-e várni ennek a tüzelési időszaknak a végét, vagy lehet most is. Mert innentől kezdve jó gyakran lesz "áriázás".
2018. nov. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!