Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetnék még, hogy véglege...

Sztepi kérdése:

Mit tehetnék még, hogy véglegesen leszámoljak a bolhákkal?

Figyelt kérdés

2 hónapja vásároltam egy ezüst-szürke brit rövidszőrű kiscicát egy ismerősömtől, akinek több hasonló cicája is van. Közölte velem, hogy van pár bolhája, le lett kezelve,de nem sikerült kiirtani belőle őket, mert visszaszaporodtak a többiről. Így hát, rám hárult a feladat. A cica érkezés után 2. nappal megtörtént az első bolhaírtás. ( 5 hónapos cicáról beszélünk, Fypryst Bolha-kullancs csepp macskának bolhacseppel csepegtettünk rá. Mivel tapasztalatlan voltam a témában, így eszembe sem jutott, hogy addig már elszórhatta a lakás különböző pontjain a petéket.

Sajnos eredménytelen volt az első és a második és a harmadik bolhairtás is, szegény állat továbbra is vakarózott. A másodiknál pedig már azt hittem, hogy nyerésre állunk, aztán a sűrű szőrében csak találtam néhányat fürdetésnél. El vagyok keseredve. Egy hete folyamatosan porszívózok, felmosok, mint egy mániákus. Amit csak lehetett, kimostam mosógéppel. De akad egy másik probléma is, a kaparófa + ház, sajnos vannak olyan részei, amiket csak porszívózni vagyok képes, de nem sikerül eltávolítani az összes kis fekete szemcsét, illetve fekete lárvát. ( bolhapiszok, a lárvában magam sem vagyok biztos, hogy az valóban az-e. )

Almaecetes vízzel kentem be a nyakát, hajlatait, hátha nem mászik majd vissza bele. Várok a csodára.

Frontline cseppet is próbáltam, az volt a második próbálkozás, de semmi. Fontos tudni, hogy minden kezelés közt egy hónap eltelt, tehát nem kínzom szegényt. Érdemes lenne nyakörvre váltanom talán?

Az az érdekes, hogy én nem tapasztaltam magamon csípést, viszont szeretnék végezni a bolhákkal, mielőtt még elfajulna a dolog. Várom a tapasztalatitokat és megértem, ha klinikai esetnek tűnök, de már ebbe kattanok bele. :D

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. dec. 2. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Állatorvos mit mondott? Féregírtást is csináltál ugye?
2018. dec. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2018. dec. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A volt gazdi azt mondta, hogy féregtelenítve van.

Szükséges oltásokat is megkapta.

2018. dec. 2. 12:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én javasolnám a Bio Kill-t.

[link]

Ezzel a szőnyeget és a kárpitot is lefújhatod. Teljesen veszélytelen emberre és a melegvérű állatokra, nem hagy foltot, pár hét alatt lebomlik. 2 hetente ismételd meg.

2018. dec. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A nyakörv biztosan jobb. 3 hónapig tart, de van ami tovább is tarthat. Fürdetésnél amúgy is lemosod a szert, sokat nem ér. A nyakörvet fürdetéshez leveheted, utána visszateszed. A Bolfót és a Forestót ajánlanám, ez a kettő nálam bevált, de a Bolfo annyiban jobb, hogy csak három hónapig tart, és ha elveszítené akkor nem lenne akkora pénzkidobás, mintha a Forestót vennéd és elveszíti, mert az 6 hónapig tart asszem. De lehet van abból is 3 hónapig tartó, nem tudom.

Remélem segítettem.

2018. dec. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs az oltási könyvébe a féreghajtás orvos által beírva, akkor azt nyugodtan veheted meg nem történtnek - a saját egészséged érdekében.
2018. dec. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Három havonta amúgy is aktuális a féreghajtás, nagyot nem ártasz vele.


A lakást mi insecticide 2000-el (remélem jól írom a nevét :D) fújjuk be bolhagyanú esetén, állatra szintén ártalmatlan és szagtalan is.

2018. dec. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én 7 hónapos Sziámimnál a Bolfo márkájú nyakörv vált be. Délelőtt raktam rá, és estére már el is tűntek a bolhák róla. 4 hónapig véd bolhák ellen, kullancsok ellen pedig 10 hétig. A helyeket ahol gyakran tartózkodik pedig fújd le Biokill sprayjel.
2018. dec. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!