Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elvigyem azonnal orvoshoz,...

Elvigyem azonnal orvoshoz, vagy várjak még?

Figyelt kérdés
Az öt hónapos kandúr cicám vasárnap elkezdett tüsszögni. Nem folyamatosan, csak párszor egyet. Tegnap is ez volt. Amúgy élénk, játékos, eszik. Nincs láza, nem levert, nincs összeragadva a szeme. Írtam emailt az állatorvosnak, hogy ez vajon macskanátha kezdődése lehet-e, és vigyem-e minél hamarabb,vagy várjak még, mert más tünet nincs, de csak annyit válaszolt, hogy ahhoz, hogy tudja, hogy ez macskanátha-e, látnia kéne a cicát. Szerintetek elvigyem ma munka után, vagy várjak még? Mert feleslegesen nem akarom stressznek kitenni a cicát, de természetesen azt sem szeretném, hogy komoly baja legyen.

2018. dec. 4. 11:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen lehet pótolni, sosem késő. Aztán csak évi 1x kell az ismétlő (rendelőtől függően,kb 6000ft) plusz negyedévente féreghajtani(kb 500ft), ivartalanítás és megfelelő táplálék melett máris sok évvel növelted a várható élettartamát!

Ne halgass a felelőtlen állattartókra!

2018. dec. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát én fix, hogy elvinném a cicát, nem is feltétlen a nátha miatt. Kifaggatnám a dokit, hogy mit tegyek, ha el lett mulasztva az oltás. Biztos van, amit utólag be lehet adni.

Plusz oké, hogy nem engeded ki a cicust, de te bevihetsz bármilyen fertőző nyavaját az utcáról. Látogad meg a dokit.

2018. dec. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden oltása meglenne, azt mondanám, semmi baja, az egészséges emberek is szoktak tüsszögni. De az én benti cicám is azonnal bolhás lett, amikor elfelejtettem cseppenteni. Tanultam belőle. Egy szó, mint száz, oltasd be.
2018. dec. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Én kicsiként menhelyről hoztam el oltásokkal tavaly, és ő is így télen, kb. 5 hónaposan kezdett tüsszögni, és taknyos hangon szuszogott éjjel. Mivel önkéntes is vagyok tehát jóban vagyok a menhellyel, ott mondták, hogy vigyem el hozzájuk szurira. Háromszor kellett bevinnem, antibiotikumot kapott injekcióban, és el is múlt. Féltem én is a macskanáthától, szóval ha nem is azonnal, de elvittem, és a harmadik után megszűnt a baja.
2018. dec. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Én kérdeztem, hogy van-e oltása, és jól lepontoztak... :D Azért kérdeztem, mert a kombinált oltás tartalmazza a macskanátha vírusai elleni vakcinákat is, így egy oltott, normális állapotú macska nyilván nem betegszik meg! Ez a minimum amit megtesz az ember a macska egészségéért, hogy évente egyszer beoltatja.
2018. dec. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
OFF: 15.-nek: enyémek is oltottak, mégis macskanáthásak lettek. Járvány volt a városban, és eléggé az előző oltási év végefelé voltunk már, így "áttörte" a vírus a védelmet, de az oltottság miatt enyhe lefolyású volt és időben vittem őket dokihoz. ON
2018. dec. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Ha benti a cica akkor nem biztos hogy macskanátha, sőt elég kevés az esélye, de az oltás miatt azért jó lenne elvinni mert úgy tudom nem egy oltás után kapja meg a védettséget, hanem kettő vagy három ebben nem vagyok biztos. Aztán a doki úgy is megvizsgálja + adhat neki féreghajtót chipet, vitamint, stb. nehogy nehéz maradjon a pénztárcád.
2018. dec. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!