Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti macskáknak hogyan...

Kinti macskáknak hogyan tanitsam meg hogy idebent ne kakiljanak be?

Figyelt kérdés
A lényeg az hogy amikor ide költöztem paromékhoz akkor volt négy nagy macskájuk. Elvileg mindegyik meg van nevelve hogy ha bent vannak akkor ne itt végezzék el a dolgukat hanem kéreckedjenek ki. Amióta lett egy kismacskánk aki ugye még tanulja a fotélyokat azóta újra elkezdődött ez a szarok az egészbe szó szerint és főként egy helyen szokott lenni macskaszar de jó sok szinte mindegyik csinálja. Most a kicsi már a zuhanyzoba is simán bele pottyantott ez miért lehet? Pont az után hogy kinyitottam neki az ajtót mert én is mentem ki de megvartam hátha ki akar vmelyik jönni. Általában ha nagy a szükség akkor rohannak eszetlenül és nincs bent piszkítás. Nem értem most őket igaz hideg van de eddig sok probléma nem volt vele.. egyikkel se sőt pár napja a legkisebb is megáll az ajtóban és kikéreckedik most meg a zuhanyzoba ment piszkítani pedig nyitottam neki ajtót. Mit kéne tennem?

2018. dec. 10. 07:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ideje lesz megalkudnod, és tartani bent almot. Persze hogy nincs kedvük kimenni a hidegre, és ha sáros, vagy fagyos a föld el sem tudják kaparni. Márpedig ez a macskáknak fontos szempont. Az enyéim is kicsászkálnak nap közben, és ha épp kint játszanak elvégzik kint, így kevesebbet kell almot takarítanom, de sokszor inkább így is bent végzik el az alomban. És gondolj bele, szenvedés nekik is ha folyton jelezni kell ha rájuk jön a szükség, és neked sem hiszem hogy ez így kényelmes. Egyszerűbb egy nap egyszer almot tisztítani, mint a csempét folyton.
2018. dec. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nagyon kicsi házban lakunk és nincs hely az alomnak. Ugye főleg a pad alá szoktak az alom még beférne de úgy már a macska nem igazán lenne el.
2018. dec. 10. 08:04
 3/8 A kérdező kommentje:
Meg amúgy is a lényeg az lenne hogy amióta a kicsi megvan és bekakil azóta csinálja a többi is mert ha neki szabad akkor nekik is. Erről kéne vissza szokniuk arra hogy kikéreckednek. Mert igen is eddig ez volt a rend csak a kicsi kavarodást csinált.
2018. dec. 10. 08:44
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát pad alatt tényleg nem jó, mert nem tud rendesen helyezkedni. Nálam az előszobában díszeleg az alomtálca. A kicsi eleinte nekem is pottyantott ahova kedve tartotta, plusz közben használta az almot is ha látta hogy látom. Már leszokott róla kb. 8 hónapos korára.
2018. dec. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jó ez az alomtálcás megoldás valahogy keritek neki helyet mert így télen a nagyoknak is jobb ha nem kell kimenni a meleg házból a fagyba. És szólni se kell tehát mindenkinek kényelmesebb. Meg egyszerűbb kivinni egy almot mint folyton takarítani utánuk. 😃 Úgy is sok újítást hoztam már ebbe a háztartásba szóval lesz még egy.
2018. dec. 10. 12:07
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az gáz, ha nincs hely, mert ennyi macskára minimum 2 vagy 3 alom kéne már. :D
2018. dec. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Eleve egy macsek jobban szereti ha több alma van

Szóval egy macskára 2 alom kell

Mindig egyel több. Tegyük fel: van 3 macskád akkor 4 alom kell. Sokkal jobb ha több van :D

2018. dec. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha egy tálcához is alig akad hely, akkor négyhez sem fog. Nekem három macskám van, de az egyik kijár kint elvégezni többnyire. Szóval nekem egy nagy tálca van két macsekra, és nem piszkítanak be. Első körben elég egy, de az nagy legyen, amiben kényelmesen tud helyezkedni. Persze, minden macska örülne ha a ház minden zugában lenne alom, de azzal megint csak magunkkal csesznénk ki.

A legújabb legkisebb nálam is eleinte hol az almot használta, hol a szoba sarkát, de már leszokott róla. Szóval legyen legalább egy tálca, és kitartás, türelem, javulni fog.

2018. dec. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!