Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vettem egy kiscicát. Nagyon...

Vettem egy kiscicát. Nagyon fél. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vettem tegnap egy kiscicát, és azóta fél

Nem eszik és már aggódok

Mit tegyek?

Most bebújt a szekrény alá így most kicsit nehéz simizni.

Volt már cicánk de az nagy volt és nem félt kicsit sem.


Valami tanács?


2018. dec. 12. 10:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne erőltess semmit!

Ahogy az emberek, úgy a cicák sem egyformák. Hagyd, hogy saját tempójában becserkéssze a terepet, megismerje és magától rájöjjön, hogy nincs mitől félnie!

Minél jobban akarsz vele kapcsolatot, előhúzod a szekrény alól, annál riadtabb lesz.

Tedd ki a kaját, vizet, viszonylag közel hozzá, nem fog a szekrény alatt éhen halni!

2018. dec. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mint az első irta, békén kell hagyni. Majd saját magának felfedezi a területet, megbarátkozik szépen mindennel. Erőlteted, akkor csak rémültebb lesz.
2018. dec. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Ezt sem tenyésztőtől vetted, mert azok szocializáltabbak szoktak lenni. Ha téged megragadna egy vadidegen, elvinne egy ismeretlen helyre, és állandóan tapogatni akarna, te is félnél és elbújnál. Hagyd békén, tegyél ki neki vizet és ennivalót, és készülj fel rá, hogy hosszadalmas is lehet a magadhoz szelídítése. Addig simizzél valami plüsst.
2018. dec. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ne az egész lakásban legyen szabadon engedve, egy adott helységbe csukd be, úgy nagyobb biztonságban érzi magát.

Oda legyen betéve az alomtálca, kaja-innivaló, játékai meg amije van. Ha már bátrabb lesz, és elkezd nyitni felétek, akkor engedjétek ki a lakásba.

Nekem egy macskánál ez több, mint 1 hétig tartott.

2018. dec. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igazából most itt alszik az ágyamon

2 párna között

Itt ülök mellette, nem zavarja.

Egész nap egy kaki volt.. Csak.. Szóval kicsit félek hogy most mi lesz :/

2018. dec. 12. 17:02
 6/14 anonim ***** válasza:
Hagyd figyelmen kívül, várd meg, amíg ő közeledik. Hamar fel fog oldódni, de nem szabad erőltetni.
2018. dec. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
próbáld finomságokkal magadhoz csalogatni,ha sikerül próbáld az öledbe,ottis adj neki kaját aztán ha sikerül próbáld megsimogatni,ha el akar szaladni véletlen se fogd vissza! hagyd hogy elszaladjon! aztán próbáld megint kicsalogatni ugyanígy.
2018. dec. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem eszik.. Semmit..

Tejet nem próbáltam mert azt mondták nem lehet..

Mivel próbálkozzak? Nagyon félek..

2018. dec. 13. 16:18
 9/14 anonim ***** válasza:
Laktózmentes tejet lehet adni nekik úgy tudom.
2018. dec. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Idővel "lenyukszik". Ez lehet 1-2 nap, de lehet pár hét is. Tegyél le neki laktózmentes tejet/tehéntejet, vizet, száraz tápot egy kis tejjel/vizzel meglocsolva, hogy ne legyen annyira kemény neki, konzerv...

Vagy próbáld meg 1× úgy előcsalogatni, hogy rázod a száraztápos zacsit, nekem mindig bevállt. :D

De ha Neked nem akkor az

elöző tanács.

Az almos tálcát viszont tedd a szekrény mellé, hogy nehogy a szekrény alá piszkítson.

Ajtó, ablak nyitásnál figyelj nehogy kiszökjön.

Mennyi idős a cicus?

Sok sikert! :)

2018. dec. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!