Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most vettem egy kiscicát mik...

Kicsigabi kérdése:

Most vettem egy kiscicát mik lesznek vele a teendők?

Figyelt kérdés
Most vettem párommal egy kiscicát vettünk neki homokot kaját tálat meg pár ilyen dolgot. Kell vinni orvoshoz? Kell neki valami oltás vagy ilyesmi? Soha nem volt még kiscicám szeretnék tudni mindent előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a segítséget sziasztok.

2018. szept. 8. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Ha vetted, akkor gondolom fajtiszta. Ha fajtiszta, ott nem mondták el, mégis hogyan kéne gondozni?


Vidd el orvoshoz. Meg kell kapnia a kötelező oltásokat, illetve ajánlott majd ivartalanítani, ha elkezd tüzelni/jelölgetni.

2018. szept. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

Aranyos pici cica lehet :)))) Nos, nincs túlságosan sok dolog, amit tudnotok kell, deeee oda kell figyelni azért arra a kevésre!


- Először is, szeressétek nagyon! Doromboljon sokat!

- Másodszor: ha kijárós cica, mindenképp legyen oltva! Időnként erősen javasolt a féregtelenítése is. Ezek nem nagy összegek, és ennyit megér, hogy hosszú, boldog élete legyen.

- Harmadszor: Célszerű ivartalanítani a későbbiekben, ha lánycica. Én úgy találtam, ha egyszer lefial, az még nem gáz (ha találtok gazdit a pici cicáknak), de ha nem ivartalaníttatod, a végén saját személyi cicahadsereged lesz :)

- Negyedszer: Nem kell midnig kaviár! A mindenféle reklámozott macskaeledelek egészségesek ugyan, de hosszútávon méregdrágák. Mindenképp egyen nyers húst is (disznót nemkaphat, csak sülve-főve), elvégre alapjában véve ragadozó a macsek, a nyers hús a természetes tápláléka.

Tejet, tejszínt kaphat, ha nem laktóz-érzékeny, de csokoládét, finomított szénhidrátot ne adjatok neki, meg se igen fogja enni.

- Játsszatok is vele sokat! Észrevettem, hogyha egy macskát sokáig egyedül hagynak, szokása 10-15 percig megkergülni: fel-alá rohangál a lakásban, felugrik mindenre, és olyan fejet vág, mintha egy egész falka kutya üldözné. Pár golyó amit gurgathat, megteszi, de egy zsinórra kötözött pamacs is tökéletes.

2018. szept. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Válassz állatorvist és vidd el,kap majd könyvecskét amibe az otásokat,féregtelenítést + minden mást amin a cicus átesik beleírják... Vehetsz neki még ezen kívül cicashampont, kaparófát, labdácskákat, játékokat, fésűt mindenkép -azzal jobb őket egy nap többször átfésülni így kevesebb szőrt tudnak potyogtatni :) egyenlőre ez jutott eszembe :) nekem brit kék cicusom volt :) remélem tudtam segíteni :)
2018. szept. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Ha körülnézel a világban, rengeteg a gazdátlan cica, akik jobb esetben találnak maguknak búvóhelyet itt-ott és túlélnek valahogy. Rosszabb esetben nem, és még bántják is őket. Nem kéne megvárni, hogy lefialjon (ha lány), mert azzal megint a szaporulatokat növelnéd, felelőtlenség lenne. Annyi cica vágyna már most is gazdira, ha még a tiéd is szülne 5-6 macskát, tényleg meggondolatlanság lenne. Fizikailag sincs erre szüksége a macskának, csak egyes régimódi dokik gondolják így.


Tejet ne adj neki. Pici korában, amíg az anyukája mellett van, addig azon él, utána viszont nem tudja megemészteni, nem tudja a gyomra lebontani és hasmenése lehet. Alapvetően nincs is szüksége már nagyobb korában a tejre, vízen tökéletesen elvannak.

2018. szept. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
93%
Nem úgy kell, hogy először tájékozódok egy állat szükségleteiről, kötelező és ajánlott orvosi ellátásairól, vizsgálatairól és AZUTÁN veszem vagy fogadom örökbe az adott állatot? Vagy valahol lemaradtam volna a szokásokról?
2018. szept. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ötös-de úgy kellene ahogy írod.

Ami kell:

-állatorvos,írták már,cicákat is vinni kell

-macskahordozó

-spot-on bolhairtó,akkor ha a lakásban lesz tartva.Féregirtó 3 havonta.Ha most férges,akkor gyakrabban.

-minőségi táp.Száraz és nedves is.Magas hústartalmú legyen.Whiskas,kitekat felejtősek.Ha megteheted vegyél neki prémium minőségű élelmet,egészségesebb marad.Ha ivartalanítva lesz,utana speckó táp kell neki.Főzhetsz neki csirkemellet,csirkeszivet.Szeretik a tonhalat is.Jutalomfalatból is van mindenféle,jók azok,amik kicsi szárított husidarabosak.

-alom,alomtálca

-kaparófa,ha van rá keret,macskabútor

-macskajáték,de ezeket saját kezűleg is meg tudod csinálni,neten vannak ötletek,leírások

-fürdetni nem kell.Csak akkor ha nagyon mocskos lenne.Alapesetben csak azért ne fürdesd meg,mert illatos bundát akarsz.

2018. szept. 9. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hatos vagyok,kimaradt az "is" .Bolhairtó akkor is,ha lakásban lesz.Nekem is benti cicám van,de van kutyánk is.Amiatt is cseppentek rá,ha kutya is van esetleg,a féreghajtót egyszerre kell kapniuk.Ha nincs kutyus,akkor is állítólag bolhapetéket vihetünk be a cipőnkkel.Amit még nem írtam,az a spricnis üveg,amivel a növényeket is permetezi az ember.Vagy vízipisztoly.Én még nem használtam,de lehet itt az ideje nálunk is.Állítólag beválik,ha pl felmegy az asztalra és belezabál a kajádba,lespriccolod.Vagy olyat csinál amit nem szabad,pl élezi a körmét a kanapén.Amíg kicsi, nagyon cuki,hogy harapdál játék közben.Ne engedjed,később nem lesz cuki.Az almot naponta egyszer minimum takarítsátok,ha sok benne a cucc,lehet nem megy majd bele.Ha megnő,és a mindig szobatiszta cicád össze-vissza pisil,az betegség jele lesz,ezt tudjad.A cicák nem nyivákolnak,ha fáj valami,ha azt veszed észre,hogy fekszik,nem eszik,nem iszik,akkor is beteg lehet.El is bújnak olyankor(ha van hova).Itt nem egy fél napos alvásról beszélek,de pl.aznap nem esznek egyáltalán.Írta az egyik válaszoló,hogy megkergülnek ha nem játszol velük.Nekem eddig két cicám volt,mind a kettőnek volt,ill. a mostani kis kölyöknek vannak is megkergülős ötpercei.Rohangál mint az őrült.Pedig játszunk vele,de szerintem ez ilyen tipikus cica szokás.Ha van kérdésed,írjad nyugodtan,ha tudok,válaszolok.Sok-sok boldog évet Nektek a Cicával!
2018. szept. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönjük szépen a válaszokat esetleg ha adsz egy e-mail címet vagy valamilyen elérhetőséget és lesz még felmerülő kérdés felkereslek.


Az én email címem:

Gabe.Karhel@me.com

2018. szept. 9. 10:01
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha fent vagy facebookon, keresd fel a Pesten Hallottam Macskákkal nevű csoportot. Ott is gyakran kérnék/adnak tanácsot a tagok egymásnak, ha bármi van, ott is tudsz érdeklődni.
2018. szept. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ide is tudsz privit írni!
2018. szept. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!