Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az egyik barátom aki 2 diplomá...

Az egyik barátom aki 2 diplomás ember és fontos munkát is végez, nem hiszi el azt, hogy ha levágod a macskának a bajszát, az nem fáj neki. Azt mondja, ez az érzékszerve és olyan érzés lenne neki mintha a fülét vágnák le. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy fontos érzékszerve, főleg a kinti cicáknak, nem is tervezem a bajusz levágását, mivel fontos az egyensúlyozásban, rések felmérésében, de az fix szerintem, hogy nem érez fájdalmat a bajszában.... vagy neki van igaza?
2018. dec. 17. 21:17
 1/7 anonim válasza:
48%
nem tudom még nem próbáltam
2018. dec. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%
Több cicám hajsza többször letört. Ne kerdezzetek nem tudom hogyan. Na még egyszer a gyerek levágta ollóval a bajszát amikor nem figyelt rá senki. Kíváncsi volt faj-e neki. A macska dorombolt tovább.
2018. dec. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Fájni nem fáj, ha nem tövestől téped ki, nálunk fogászati műtétnél volt, hogy a doki vágta le, bàr én nem teljesen értettem az okát...

A hiedelemmel ellentétben egy darabig nőnek is újak a helyére, idősebb korban már nem.

Viszont abban igaza van a diplomás ismerősödnek, hogy a bajusz érzékszerv, és a hiányát épp úgy megérzi, mintha bármi mást vesztene el. A bajusz sok apró pici ujj, megvizsgál mindent, ami az orra elé kerül, segít eldönteni, hogy átfér e a szűk helyen például, és még sorolhatnám... ezért fontos, hogy idős, bajszavesztett cicát ne engedjünk kinti macskaként kószálni, mert sokkal kevésbé tudja felmérni a környezetét, nagyobb veszélynek van kitéve.

2018. dec. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én cicáimnak (gondolom mondjuk minden macskának) időnként kihullik 1-1- bajsza. Mikor hozzám kerültek le volt nekik rágva az anyjuk által. Szóval szerintem nem fáj.
2018. dec. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez egy érdekes kérdés.

A fájdalom a szervezet jelzése arra, hogy valami nagyon nincs rendben.

magában a bajuszszőrben nincsenek érző idegek, így nem érez fájdalmat, ha le/elvágják.

Viszont eléggé érzékeny ahoz, hogy ebben az esetben "nincs rendben valami" jelet sugározzon, ami alapesetben a fájdalom - úgyhogy esetlegesen tényleg nincs kizárva, hogy ha levágod akkor fáj.

Az meg, hogy nem mutatja a fájdalmát, nem jelent semmit, mert a macskák hihetetlen fájdalmakat elviselnek jelzés nélkül - éppen ezért, ha "és látszik rajta hogy fáj" az már kb olyan jellegű fájdalom, amitől egy átlagember a földön vergődve üvöltene :/

2018. dec. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A diplomák száma irreleváns, ha nincs köze az állatokhoz.


Nem, kicsit olyan, mintha a hajunkat vágnák le (a karom már más, persze, de nekünk is fáj, ha túl mélyen vágják a körmünket, bár más okból), de ahogy írták, a macskát ez sokkal komolyabban megzavarhatja, mivel azzal tapint közelre. Abban a távolságban nagyon rosszul lát, szüksége van rá. Bár tud nélküle élni, sok szfinx macskának egyáltalán nincs bajsza. Ettől ez még nem ideális állapot számára.

2018. dec. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1. Ne próbáld ki!!

2. A macska kóvályogni, szédelegni fog, bizonytalan lesz. Ugyanis a térérzékelésben segít neki többek közt. A diplomás barátodnak teljesen igaza van.

3. Fájni viszont nem fáj valószínűleg.

2018. dec. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!