Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szoktatok csontot adni a...

Szoktatok csontot adni a macskának?

Figyelt kérdés
2010. jún. 28. 16:15
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
53%
Azért gondolkozzunk el!Az oroszlán sem eszi meg a gazella csontját az kizárólag akutyafélék szokása meg a fogazatuk is alkalmas arra.
2010. jún. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:

Mi is szoktunk..:D

csak nem mindig eszi meg.:D

2010. jún. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
73%
Én is mindig adok neki,legtöbbször csirkefarhát darabokat megfőzve(néha nyersen is) és élvezettel eszi róla a húst is meg a csontot is nagyon imádja.Néha kapnak disznócsontrol porcot meg mócsingos dolgokat,meg ilyesmiket. És a macska nem ember nem kell ugyan azt ennie mint nekünk,és nekünk se amit ők esznek.Az én cicáim házi kosztot kapnak,mellette minden nap egy időben száraz tápot.
2010. jún. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Oké, akkor úgy látszik, nem csak én adok csontot a macskának. Egyébként természetesen nem száraz csontot, hanem mondjuk sült csirke csontját. Megeszi, de nem azért, mert éheztetjük, hanem, mert ízlik neki.
2010. jún. 28. 16:53
 15/24 anonim ***** válasza:

Milyen ételt NE adj cicádnak?

Bizonyos ételeket mi bátran ehetünk, sőt kutyánknak is adhatunk, de a macskákra veszélyesek lehetnek: emésztési zavart, komoly betegségeket, de akár halált is okozhatnak.

A teljesség igénye nélkül íme néhány dolog, amivel semmiképp ne etesd cicádat:


* Alkoholos italok: mérgezést, kómát, akár halált okozhatnak

* Csont,halszálka: elakadhat az emésztőrendszerben, akár át is szúrhatja a gyomrot vagy a beleket

* Emberi fogyasztásra szánt tonhalkonzerv: nagy mennyiségben alultápláltsághoz vezet, mert nem tartalmaz elegendő vitamint és ásványi anyagot

* Citrusfélék: a bennük lévő illóolajok hányást váltanak ki

* Kutyaeledel: ha véletlenül beleeszik párszor, nem okoz problémát, de rendszeres fogyasztása alultápláltsághoz és szívbetegséghez vezethet

* Szőlő és mazsola: toxikus anyagai vesekárosítóak

* Vasat is tartalmazó vitaminkészítmények: károsítják az emésztőrendszert, a májat és a vesét

* Máj: túlzott fogyasztása A-vitamin mérgezéshez vezet, amelytől az izmok és a csontok károsodnak

* Makadámiadió: toxikus anyagai az emésztőrendszert, az idegrendszert és az izmokat károsítják

*

Milyen ételt NE adj cicádnak?

Tej: sok cica (és kutya) emésztőrendszere nem termel elegendő mennyiséget abból az enzimből, amely a tejcukor, a laktóz lebontásához szükséges. Laktózmentes tej illetve savanyított tejtermékek (pl. kefír, joghurt) azonban bátran adhatók.

* Penészes, romlott étel: számos toxikus anyag forrása. Hányást, hasmenést okoz, számos szervet károsít.

* Gombafélék: sokkot, akár halált is okozhatnak a benne lévő toxikus anyagok.

* Hagyma, fokhagyma (nyersen, főzve, és porított formában egyaránt): toxikus anyagai a vörösvérsejteket támadják meg, a eredmény vérszegénység. (A kutyák is érzékenyek rá, de a macskák méginkább)

* Bébiétel: hagymaport tartalmazhat, ami a macskákra mérgező lehet

* Datolya: bélelzáródást és bélgyulladást okoz.

* Nyers tojás: egy avidin nevű enzimet tartalmaz, ami csökkenti az egyik B vitamin-fajta felszívódását, ez bőr- és szőrproblémákhoz vezet. A nyers tojásnál még a szalmonella fertőzés is szóba jöhet.

* Édességek: elhízás, fogak megbetegedése, sőt akár cukorbetegség is lehet az édességfogyasztás következménye.

* Ételmaradékok: tápanyag-összetételük nem ideális. Sose legyen több 10%-nál a maradékok aránya macskánk ételében. A húsokról vágjuk le a zsíros részeket, csontot pedig egyáltalán ne adjunk.

* Dohány: nikotint tartalmaz, ami az emésztő- és az idegrendszerre is káros. Felgyorsult pulzust, ájulást, kómát, majd halált okoz.

* Kelt tészta: fájdalmas puffadást okoz, amitől a gyomor és a bélfalak akár meg is repedhetnek.

2010. jún. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Köszönjük a kiokosítást, biztos nem magadtól írtad. Egyébként ki az a hülye, aki romlott ételt vagy dohányt ad macskának?

Mi szoktunk még tejet, nyers tojást is adni neki, és soha, egyetlen macskánknak sem volt semmi baja.

2010. jún. 28. 17:10
 17/24 anonim ***** válasza:
68%
Nem, én soha.
2010. jún. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
50%
Hát jó ezek igazak,természetesen a legtöbbet nem adja az ember a macskájának.Viszont hetente 1szer kétszer tej,csont,ételmaradék,kis édesség vagy kelt tészta semmi kárt nem okoz,legalábbis szerintem.Az én macskáim ezeket mindet kapják,ételmaradékot szinte minden nap.Természetesen nem ez a fő táplálékforrásuk,de kapnak ilyesmit is.Az ember is sok sz.rt össze eszik, dohányzik, iszik stb. Néha a cicák is kaphatnak ilyesmit,akkor nem lesz semmi bajuk.Ha egy macsek csak csontot kap,természetesen alultáplált lesz,de heti egytől nem.Vagy épp a kutyakajától.Az enyém ha bemegy a garázsba sokszor beleeszik a kutyatápos zacskóba,és nem azért mert éhezik,hanem mert a fogára való.
2010. jún. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
9%
ennyi erövel semmit se egyen a cica se az emberek?végülis az embereknek sem lehetne a mai világban semmit ennie ez nagyon hülyeség már bocsika az én cicám házi koszton meg jó minöségü eledelen élt(többször kapot amit mi etünk mint tápot) és semmi baja sincs jah és az elözö cicám is makk egészséges volt ugyhogy enyit erröl jah és 20 évig élt elég hihetetlen de igaz!amugy szerintem senki nem adna a cicájának romlot,penészes kajákat s dohányt se csak aki egy elmebeteg állat kb az ad neki ilyen dolgokat!
2010. jún. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
24%

Én mindig szoktam. imádják. :) Úgy ropogtatják el mint mi a ropit. A nagy cica rendes megmorog ha csontevés közben a közeléb megyek, úgy védi. :) A nyers csontot jobban szeretik mint a főttet.

Amúgy ha egy cica elkap egy madarat, csak a tollait hagyja meg, a csontjait is felfalja. Tapasztalat.

2010. jún. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!