Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tegnap hoztuk a cicát, tapaszt...

Tegnap hoztuk a cicát, tapasztalat?

Figyelt kérdés
Tegnap hoztunk egy cicát, előző gazdájától. Ott született,mindig benti volt. Kb másfél éves. Szerintrtek mennyi ideig normális, hogy elbújik? Illetve már éjjel ki mert jönni a búvóhelyéről. Hasznalta az almot, enni nem eszik még. Átment egy másik búvóhelyre, de már hozzá férünk. Morog, ha odamegyünk, de nem menekül. A férjem megsimogatta, és nem morgott akkor, de iknább csak hagyta. Nem élvezte. Ugye ez azért jobb lesz? Kb egy hét? Tapasztalat ilyesmi szituval? Kinek meddig volt ilyen, mit csinált, mit nem szabad stb? Köszi
2018. dec. 30. 12:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehetnek napok, hetek vagy hónapok. Ne piszkáljátok, türelem. Sok finom falat.
2018. dec. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem 8 hetes cicánál ez 2 napig tartott, utána úgy bújt mintha az élete múlt volna rajta. Másfél éves cicánál ez valószínűleg lassabb folyamat lesz főleg, hogy a cicák nehezen viselik a környezetváltozást. Lehet, hogy pár nap alatt megszokja az új helyét, de lehet, hogy hónapok telnek majd el. De az is lehet, hogy sosem lesz egy bújós cica.
2018. dec. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Normális, ha egy ideig nem eszik, iszik és elbújik. Azért ha, 2-3 nap után egy falatot sem eszik vagy iszik(de tényleg semmit és már bágyadt) , érdemes elkapni és legalább itatni picit (de ez drasztikus megoldás), etetni.

Mindenesetre legyen nyugis helyen az alom, legyen száraz kaja és tiszta víz mindig kirakva olyan helyen, amit mindig elérhet és elég nyugis. Hagyjátok, hadd fedezze fel a lakást egymaga, ha úgy érzi, nyitni fog felétek.

Meg lehet próbálni még a macskamenta sprayt, a helyére fújni vagy a kanapéra stb. Illetve a Feliwayt ajánlják sokan, ami szintén nyugtatót hatással van a stresszes időszakban.


Az én cicám kicsi, 3 hónapos volt, mikor hozzámkerült, éjszaka az ágyam alá bújva aludt majdnem egy hónapig, a hideg padlón. Annyit tehettem, hogy plédet odaraktam alá, de úgy voltam vele, hogyha azt biztonságosnak érzi, akkkr hagyom. Lassan belakta a lakást, mikor még belefért, cipősdobozban aludt.


Nem lehet konkrét időpontot mondani

2018. dec. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Finom husit,meg jó kaját rakj ki neki,és békén kell hagyni,hadd szokja az új helyet.Egy idő után érdeklődőbb lesz ,most még új neki minden,ti idegenek vagytok,éreznie kell hogy biztonságban van a lakásban.
2018. dec. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Teljesen az adott macska vérmérsékletétől függ. Volt macskám, ami első perctől levakarhatatlan volt (pedig felnőttként került hozzánk), és volt, amelyik 3 hónapig nem mert előjönni a szekrény alól:D - de azért ez nagyon ritka.
2018. dec. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És az baj, ha megsimogatjuk? Hagyja amúgy.
2018. dec. 30. 14:53
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha nem erőltetitek rá és nem próbál elszaladni, akkor simogassátok, ha épp otrvan. De ne menjetek utána, hogy simogassátok
2018. dec. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Valami szőrme egér kellene egy botra, és azzal csalogatni ki. Mivel volt eddig etetve? Ajánlom a SAH macskakonzervet. Az Aldyban lehet kapni. Ezt általában szeretik a cicák. Ugyan itt kapható jutalomfalat /rúd/ formájában. Ennek nem tudnak a cicák ellenállni. Simogassátok őt, és a nyakát kaparásszátok óvatosan jó sokáig. Ha van otthon nyugtató teakeverék amiben van macskagyökér, attól boldog lesz, ha a közelébe teszitek.
2018. dec. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szerintem haladunk, mert tegnap egyfal meg egy bútor közé húzódott, inkább a bútor mögé és morgott. Éjjel pisilt. Ma átment egy fal meg egy bútor közé, de hagyta, hogy elérjük és délutántól nem morog, plusz simigatni hagyja magát. Estére már átment egy sarokba, de nem bútor mellé. Csak kuporog. Nem evett. Szeruntwm - remélem, éjjel enni fog.
2018. dec. 30. 23:25
 10/12 A kérdező kommentje:
Bocs, h.lye teló...
2018. dec. 30. 23:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!