Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megérné macskát tenyészteni?

Megérné macskát tenyészteni?

Figyelt kérdés
Megérné tenyészteni pl:brit rövidszőrű,szfinx,maine coon,bengáli macskákat?Minden infó érdekel a tenyésztéssel tartűssal kapcsolatban !(olyan válaszokat nem kérek :hogy ha ilyeneket kérdezel akkor ne is kezdj bele mert nagy szemvedés lesz neked is meg a macskáknak is) NE!És az utóbbi kérdéseket nem úgy gondolom hogy hány szem tápot adjak neki hanem hogy hol és mennyi helyen kell tartani?...stb És ezt megérné teljes munkaidőben is?
2019. jan. 1. 16:17
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%

long story short: nem éri meg.

Össze vissza állatkínzó módon szaporítani, úgy esetleg megéri, de az még csak feltételezni sem akarom.

2019. jan. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:
Miért baj ez hogy megkérdeztem hogy mennyi hely kell nekik?És egyébként nem 30*50centis helyre szeretnég minél több állatot bezsúfolni!
2019. jan. 1. 16:47
 13/45 anonim ***** válasza:
73%

Vicces vagy, kérdező. Neked egy idea él a fejedben a tenyésztésről, egy álomkép, és mindenki dögöljön meg aki visszahoz téged a valóságba.

Micsoda indulatok...

Ilyen labilis természettel azt mondom, akkor sem kéne állatokkal foglalkoznod, ha mondjuk valami milliárdos lennél, és a pénz nem lenne akadály eme költséges hobbi űzésére.

2019. jan. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ez troll. Volt már hasonló provokálás.
2019. jan. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:
Nem, nekem senkivel nincsen bajom egy ember kkivéelével itt!
2019. jan. 1. 17:06
 16/45 anonim ***** válasza:
90%
A szakma arculcsapása amit a próbálkozók tesznek a vendéglátással szépségiparral építkezéssel stb . Az elejétől a végéig ki kell járni mindent , ez egy hobbi áldozatokkal nem kincsesbánya állattartással . Az próbálkozzon aki tenyésztőnél él vagy állatorvosi képesítése van . A technikai részletek etetés egy vékon része az egésznek .
2019. jan. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
100%

Én is macskatenyésztő vagyok, és nem éri meg. Több éve csinálom (4), és még csak a befektetett összeg 3/4-e jött vissza.

Ebből akkor se tudnál megélni, ha akarnál.

Folyamatosan költeni kell a macskákra, a felszerelésre, a tesztekre, a kölykökre, rengeteg időt igényelnek, őket is vinni kell az állatorvoshoz.

Én azért csinálom, mert szeretem, és vannak céljaim ezzel kapcsolatban, ami NEM a megélhetés.

És hiába mondtad, hogy nem kérsz olyan válaszokat, a valóság tényleg az, hogy NE akarj tenyészteni, ha a nyereség érdekel.

2019. jan. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 A kérdező kommentje:

Azért érdekel a nyereség merthogy valamiből élni is kell!

Persze arra nem is számítottam hogy meggazdagodok belőle sőt nem is ez a célom hanem pl:havonta a megélhetésre elég mert csinálni szeretém de nekik rengeteg időre van szükségük és ez munka mellett lehetetlen

2019. jan. 1. 20:45
 19/45 anonim ***** válasza:
100%
A tenyésztők munka MELLETT foglalkoznak az állatokkal. Nem munka helyett.
2019. jan. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetetlen, pont ezt mondjuk.

De még egyszer utoljára: a "rendes" tenyésztők is dolgoznak mellette, vagy napi 8 órában (és igen, utána hordják dokihoz, kozmetikushoz, bárhova az állatokat, utána foglalkoznak velük - mint bárki, aki egy vagy több állatot tart otthon), vagy esetleg egyéni vállalkozóként, cégben, home officeban. A lényeg, hogy dolgoznak.

A tenyésztésből NEM LEHET MEGÉLNI. Ennél egyszerűbben nem lehet leírni.


De tudod mit? Ne higgy a gyk népének, válassz egy fajtát, ami tetszik, és írj egy tenyésztőnek. Fészen a többség fent van. Mondd el, hogy ilyen terveid vannak. Ugyanezt fogja mondani.

2019. jan. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!