Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

A te öledben is visítva kezdi a dagasztást a macska?

Nagyon szeret nálam lenni, folyamatosan felkéri magát, és amikor már hosszabb ideje nem volt ott, egy - csak erre a helyzetre jellemző - rövid visítással kezdi a lábam dagasztását.

Ilyenkor a füle is kettéáll.

Milyen gyakori dolog ez? (A párom ölében sajnos sohasem csinálja ezt, és ritkábban is dagasztja.)

Keress kérdéseket hasonló témában: dagasztás

jan. 7. 21:45  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Én egyik macskámmal sem tapasztaltam ilyet.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/13Időpont jan. 7. 21:51 Privát üzenet
Méf sosem láttam vagy halottam ilyenről, igazából elkézelni is nehezen tudom. :D

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/13Időpont jan. 7. 22:05 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Érdekes, azt hittem, ez megszokott. Biztos vagyok benne, hogy vidám hang, mert nagyon elégedettnek tűnik, és aztán hamar el is alszik, de kicsit úgy hangzik, mintha nyúznák.

# 3/13Időpont jan. 7. 22:08 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Szinte kölyökmacska egyébként, most lesz csak ivarérett. Talán emiatt?

# 4/13Időpont jan. 7. 22:08 Privát üzenet
Ha a füle kettéáll, az normál esetben valami kellemetlen, aggasztó dolog számára. (Pl. normál esetben hirtelen zaj) A visítást nem tudom elképzelni. Összefoglalva nem, és az adott szitut, meg a konkrét macskát, körülményeket lehetne bogarászni, értelmezni, ezt ti tudjátok.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/13Időpont jan. 7. 22:11 Privát üzenet

Nem az ivarérettség miatt, dominálni a kutyák szoktak :)) gazdi lábát, meg hasonlókat.

Ideges, mert hanyagoltad (akár: nem volt rá időd)? Ez valami szemrehányás?

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/13Időpont jan. 7. 22:12 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A füle csak a visítás idejéig, azaz egy pillanatig áll ketté. Lehet persze szemrehányás, amilyen akaratos néha. Órákat alszik az ölemben, egész nap vele vagyunk, aligha lehet igaza. :)

Köszönöm a válaszokat.

# 7/13Időpont jan. 7. 22:31 Privát üzenet

Az én macskám nem csinálja.

Itt egy videó aminél ezt mondja az idős ember,hogy miért.

https://www.youtube.com/watch?v=evggwKuppLM

Ennek a videónak az a címe,amit be linkeltem:Mit szeretnének a macskák?A kérdésre válaszolva a videóban 6:47-10:24-ig tart.De ajánlom,hogy nézd meg a videót,hiszen ez az idős ember érdekes dolgokról beszél.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/13Időpont jan. 8. 16:36 Privát üzenet

De cuki lehet :)

Az enyém nem csinál ilyet, ő a nyálát ömleszti ilyenkor.

A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/13Időpont jan. 8. 20:01 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Huh, szerencsére az enyém nem nyáladzik, ezt megúszom szárazon (a szó szoros értelmében).

De rájöttem, mi ez a hang, és tényleg cuki. Ma lent voltunk mindketten a földszinten, őmacskasága pedig utánunk jött, és hallatta ezt a hangot a lépcsőn. Valamiféle ritkább üdvözlési forma lehet, nem a megszokott "magas trilla".

# 10/13Időpont jan. 8. 20:50 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Öreg macskák hogy viselkednek?
Kijárós, ivartalan cicád milyen gyakran jön haza valamilyen sérüléssel?
Mennyi tápot adjak fejlődésben lévő macskámnak?
Együtt aludhatok vele? Mármint egy légtérben és nem egy ágyban.
A cicám megpróbálta kivenni a varratokat az ivartalanítás után. Ilyen esetben lehet kérni gallért az orvostól? Vagy venni kell a gallért?
Macska hozzászoktatása hosszabb utakhoz?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!