Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska hozzászoktatása hosszab...

Macska hozzászoktatása hosszabb utakhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy brit shorthair 5 éves ivartalanított kan cicám. Születése óta csakis szoba cica volt. Komfortzónáját nem igazán akarja elhagyni ( kicsiként próbálkoztam az udvarra kiszoktatni, hogy legalább oda járjon ki, de mindig beszaladt a házba) ÉLete során 3 alkalom volt, hogy hordozóban orvoshoz kellett vinnünk. Nagyon hangosan nyávogott, félt. Nincs gond a cicussal, de vannak helyzetek amikor kicsit gond, hogy nem "utazik velünk"

Angliában élünk. Tervben van, hogy időnként hazautazhatna velünk arra a 2-3 hétre amikor megyünk. Eddig úgy oldottuk meg az ilyen utazásokat, hogy amikor mi utaztunk akkor a 19 éves lányom otthon maradt a cicával. Ha ő utazott akkor mi maradtunk otthon. Így sajnos elmarad a közös nyaralás, és fontos események amit közösen eltölthetnénk. Most is egy ilyen esemény lenne. Augusztusban férjhez megyek. Lányom nagyon örül ennek (szerinte már épp ideje volt) de el van keseredve, hogy ő nem tud részt venni az esküvőn. ( igaz csak 2 tanús esküvő lesz, semmi felhajtás, semmi rokon) Nekem is fáj a szívem, mert én is szeretném ha ott lenne.. Így most agyalok, hogy hogyan lehetne egy cicát rászoktatni a hosszú utazásokra, hogy ne féljen, ellegyen. Van valakinek ötlete?

Útlevél, és vele járó papírok nem téma, azt tudom mi kell


2019. jan. 6. 19:32
 1/4 anonim válasza:

Attól függ, hogy milyen sűrűséggel lennének azok a hosszabb utak.


Amúgy meg nagy nehéz autó kell kényelmes ülésekkel, alacsony zajszinttel.


Tehát mész hasznaltauto.hu beállítod, hogy 1.5 milkától 1.7-ig, majd válogatsz minimum 2 literes benzinesek közül, meg 2.5 környéki dízelekből.

2019. jan. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Autónk van kettő is. Nem az autó a gond.. Hanem a cica. Esetleg más tud jobb tippet?
2019. jan. 6. 20:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Sötét szállítódoboz + nyugtató.
2019. jan. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos várhatóan rosszul fogja viselni. Nem csak az utazást, hanem az ottlétet is. A mi cicánkat egyszer vittük magunkkal így, másfél napig nem akart enni, inni, pisilni se, csak ült egy ágy alatt. Utána azért lassan felengedett. Ha nem csináljátok rendszeresen, akkor egyszer kibírja. Vigyétek magatokkal a tálkáját, takaróját, játékát, hogy legyenek körülötte ismerős szagok.
2019. jan. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!