Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ennyi év után vajon lehet...

Ennyi év után vajon lehet rokoni kapcsolat két cica között?

Figyelt kérdés
Nos 2016 nyarán meghalt az egyik cicánk 10 éves korában. Ő 3 éves volt mikor kaptuk, és 4 éves korában ivartalaníttattuk. Most 2018 októberében viszont idejött hozzánk egy kóbor kölyök cica akinek nem lett meg a gazdija és így megtartottuk. Ez a cica és volt cicánk aki meghalt félelmetes mértékben hasonlítanak egymásra. Ugyan az a mintázat, csak két helyen tér el, fehér hasán nem ér össze a hátáról benyúló mintázat, és a másik hasán lévő minta nem a két első lába közt van mint az előző cicánknak hanem az első és hátsó lábai közt félúton egy kerek folt. A szőre tapintása is ugyan az a pihepuha mint ha nem is szőr lenne. És a viselkedésében is vettem észre hasonlóságokat.

2019. jan. 24. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Egy macskának 7 élete van és mindegyiket babaként kezdi. Ha nem hiszed el, nyírd ki és 2 év múlva ugyanúgy visszajön. (Bár akkor már lehet kinyír, kölcsönkenyér, de halálod előtt jusson eszedbe, h igazam volt!)



Amúgy minden macska ugyanolyan puha és tök ugyanúgy viselkednek.

2019. jan. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát az utolsó mondatoddal vitába szállnék, jelenleg három cicánk van, a kicsivel együtt, de mindegyik máshogy viselkedik, és a szőrük tapintásai is teljesen más :D


De én igazából legjobban a mintázat miatt gondolom, rémisztően egyformák.

2019. jan. 24. 14:33
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Azt írtad, hogy ivartalanítottátok, tehát nem lehet.
2019. jan. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen ivartalaníttattuk miután hozzánk került, de akkor már 4 éves volt.
2019. jan. 24. 17:30
 5/9 A kérdező kommentje:
Illetve az előző gazdája akinél született kb 300-400 méterre lakott tőlünk.
2019. jan. 24. 17:31
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A kölyke biztos, hogy nem, mivel meghalt... Nem kizárt, hogy rokoni kapcsolat legyen köztük, unoka, tesója kölyke...

De az is előfordulhat, hogy ugyanaz az anyjuk. Amúgy is a házi macskák keverékek úgymond, simán lehet valami távoli rokoni szál. Miért ne



Első Te, alapból vagy ilyen, vagy viccnek szántad?

2019. jan. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
rokoni szálra gondolok, akármilyen vonalon, mert sajnos képet nem tudok csatolni de tényleg nagyon hasonlít az előző cicánkra, még az orrán a volt meg a szeme feletti rész is teljesen úgy néz ki.
2019. jan. 24. 18:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehetségey, de ez miért annyira fontos??


Kölyke kizárt, mert el os pusztult régen. Az anyjának lehet a kölyke, vagy valami más, gondolom beltenyészet is megy ott...


Simán elképtelhető, ennyi. DNS vizsgálatra nem is tudod vinni. De ez mit váltosztat, vagy miért ennyire fontos?

2019. jan. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Simán lehet a rokona, de ugyanilyen simán lehet, hogy nem. Lehet, hogy a halott cicád, vagy az ő anyjának, apjának leszármazottja, de az is lehet, hogy véletlen a hasonlóság. Nekem is van 2 olyan cicám akikről tudom, hogy 4 év eltéréssel, de legalábbis féltestvérek (az anyjuk fix, hogy ugyanaz), de a harmadikat az ország másik feléből fogadtam be egy kirándulás során és őt is simán betudnám a testvérüknek, mert színe, mintája, kedvessége, pofija, szőrének állaga is ugyanolyan. Én ezt azzal magyaráztam, hogy pont a már meglévő típusú cicáim miatti elfogultságom miatt találtunk egymásra (vad volt és csak nekem engedte magát megfogni). :)

2019. jan. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!