Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy vegyem rá a cicámat,...

Hogy vegyem rá a cicámat, hogy egye a száraztápot is?

Figyelt kérdés

4 hónapos rosszcsont ragdoll cicalányról van szó. Alig csipeget csak a szárazeledelből, pedig próbálkoztam Concept for life-fal és Royal Caninnal is, egyik sem aratott túl nagy sikert (sőt, a Dreamies jutalomfalatka sem kellett neki...). Csak akkor eszik pár szemet, ha már nagyon nincs más, viszont folyamatoan ennivalóért ciripel, miözben előadja az Éhezők viadalát (akkor is, ha 5 perce nyalta fényesre a tálkáját). Bezzeg a konzerv (Cosma) az jöhet minden mennyiségben.


Nemrég lett ivartalanítva, és elég kis madárcsontú, vékonyka, híznia kellene, és nem szeretnék tőle ételt megvonni eszi nem eszi, nem kap mást alapon. De elkapatni sem szeretném (nyilván a konzerv fincsibb, ízletesebb), és jobb lenne, ha a száraztáp dominálna az étkezésében, tudtommal jobb az összetételük.

Ha a konzervet a száraztápra kentem, úgy jobban fogyott a száraz is, de nem tudom, mennyire megoldás ez hosszú távon.

Érdemes esetleg további száraztáp-márkákkal is kísérletezni (ha van tipp, melyikkel, nagyon megköszönöm),vagy fogadjam el, hogy a kisasszony egyszerűen csak nem szereti a szárazeledelt semmilyen verzióban?


2018. jún. 26. 14:44
 1/4 Metionin ***** válasza:
100%
Ezt mi is végigjátszottuk, az lett a vége hogy táp ki, 15 perc, nem eszi, elvesz. Este újra. Második este megette és azóta is eszi.
2018. jún. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy szoktatom - sikerrel - a 'majmot', hogy egyre kevesebb konzervet kap rá.


Nem igazán panaszkodik :)

2018. jún. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Pedig úgy kell, ahogy írtad. Amíg nem eszi meg nincs más. Persze először vérig lesz sértődve, de ha tényleg éhes lesz nem csak szórakozik, akkor meg fogja enni.

Az én cicám már 5 éves, de még mindig napi több felvonásban megy a szegény-szerencsétlen éhező árva magánszáma. Nehéz tudom, de nem szabad neki bedőlni.

2018. jún. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha összekeverve megeszi, akkor keverd össze. Azért nem szokták cicáknál ezt csak, mert sokan a szárazat egész nap kint hagyják előtte, nyilván nem jó, ha a szószos cucc rohad rajta. De ha így elfogy, akkor nyugodtan csináld így. :)

A miénk egyébként a premiere indoort hajlandó megenni, úgyhogy azt kap. :)

2018. jún. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!