Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kijárós macskákat miért...

A kijárós macskákat miért gyűjtik be az állatvédők, mintha gazdátlan kóbormacskák lennének?

Figyelt kérdés
Többször látom helyi és országos állatvédős csoportokban, hogy ez meg az "talált" egy macskát, és bevitte magához, keresve a gazdáját. Ezek mind jó állapotban lévő, nem beteg, sovány macskák. Ma Magyarországon vidéken a legtöbb macska kijárós, és hazamegy. Akkor minek gyűjtik be őket majd hirdetik? A gazda meg várja haza, ha esetleg nincs benne ilyen csoportokban, vagy idős ember. Nem értem egyszerűen. Kutyánál oké, de kijárós macskáknál...?
2019. jan. 30. 12:27
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
28%
Mert így fontosnak érezhetik magukat. És mondhatják, hogy "csúnya, rossz gazdi vigyázz a cicádra"
2019. jan. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
16%
Ilyen felén is volt, aztán keményen el lett magyarázva nekik, hogy fejezzék abba, mert ráb@fnakh.
2019. jan. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
78%
Mert egy macska az utcán, nyakörv, és/vagy chip nélkül kóbor macska.
2019. jan. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Volt hogy nyakörves macskát szedtek össze.... tényleg ennyire nem gondolkodnak, hogy este várják haza az állatot?
2019. jan. 30. 12:52
 5/33 anonim ***** válasza:
28%

Nem állatvédők gyűjtik be,hanem hozzá nem értő emberek.Azt hiszik, gazdátlan, sajnálják.Aki ért hozzá, meg tudja állapítani egy cicáról hogy gazdátlan, vagy csak csavarog.

Amúgy ha elolvasod, a legtöbb hirdetett cicát valami miatt vitték be, rossz körülmények közt találták, vagy tartósan nem ment el egy helyről, stb.Kutyánál is hasonló, mert vannak kutyák akik kiszöknek, csavarognak majd hazamennek.De bennük ugye jobbik esetben van chip, rájuk lehet tenni nyakörvet címmel.

2019. jan. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

A normális állatvédő szervezetek fullon vannak macskákkal. Épp ezért csak olyan macskát visznek el, akiken látszik, hogy betegek, soványak vagy épp életveszélyben vannak.


Nyakörves macskát nekem sem jutna eszembe összeszedni. Viszont hiában van jó húsban egy macska, ha közterületen kóborol (ezt ugye elvileg nem szabad hagyni), akkor kóbormacska. Ezért gondolom összeszedik (bár én nem láttam ilyet a 20 évem alatt amióta ezzel foglalkozom).

2019. jan. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
62%

Nem szeretném felhozni azt az érvet, hogy a gazdának törvényi kötelessége a területén belül tartani a jószágát, akár egy macska, akár egy víziló.

Úgyhogy nyilván a nyakörves, címcímkés macskát "csak" hazavinném a gazdájának, de a jelölés nélküli utcán tartózkodó macskát mint elveszett kezelném, mert gazdás jószág legálisan nem tartózkodhat az utcán. (sry)

2019. jan. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Nem állatvédő szervezetek szedik össze, hanem magánemberek. Én nem egyszer látok ilyet a facebook csoportokban.
2019. jan. 30. 13:27
 9/33 anonim ***** válasza:
56%
Magánember nem szedhet össze az utcán kóbor macskát? Vagy én nem értem a felháborodást.
2019. jan. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
De ezek nem kóborkacskák.... KIJÁRÓS macskák, akik este hazamennének, ha valami önkényes állatvédő nem tartná őket fogva a saját házában.
2019. jan. 30. 13:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!