Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ezt miért csinálták, hogy...

Ezt miért csinálták, hogy lehettek ilyen kegyetlenek szegény cicákkal?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt sok helyen olvastam.


Nem azért, de keservesen pusztupnak el a méregtől... Meg amennyit méregre, meg egy robotra költöttek volna több száz nőstényt lehetett volna ivartalanítani. Ez az egy ésszerű megoldás lett volna, ugyanis egy nőstény macska is több százra szaparodik 2-3 év alatt...


Plusz befogadni, befogni is lehetett volna belőlük. 2 millió rengeteg, de ha ifőben nekiálltak volna ivartalanítani, főleg a nőstényeket, akkor nem fajul el ennyire a helyzet. Potonannyi pénzbe került volna és sokkal kíméletesebb megoldás lett volna...



Ez egy vicc... Szégyen.


2019. febr. 2. 12:47
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
73%
El sem olvastam a cikket, mert nem akarom felidegesíteni magam, de sejtem miről van szó benne. Csak annyit fűznék hozzá, hogy ha kormányzati szinten megoldják a macskapopuláció szabályozását mérgezéssel, akkor talán kormányzati szinten időben lehetett volna gondoskodni arról, hogy a macskák ne szaporodjanak el. Mondjuk ivartalanítási kötelezettséggel és megfelelő szankciókkal. Egyébként meg kedves utolsó, tudod kik miatt pusztult ki a legtöbb állatfaj? :) A legnagyobb kártevő az ember, szabályosan kizsigereljük ezt a bolygót, és egyre többen leszünk. Talán pont az emberiséget kellene szabályozni... :)
2019. febr. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
0%

Figyelj...ezek a macskák ott nem őshonosak, semmi keresnivalójuk nincs ott, nem szelektálódnak mivel nincs természetes ellenségük, de terülj-terülj asztalkám az van. Másik dolog: mentél-e már közelébe elbadult macskának? Mert én rendelőben dolgoztam és volt olyan macska amit nem lehetett lefogni megvizsgálni! Egy ivartalanítás altatással jár, varratszedéssel, de mindenképpen nyugalommal, felügyelettel. A seb szétválhat, a belső varrat szétszakadhat amellyel a szervek kikerülnek a hasüregeb kívülre, a varrat elfertőződhet, stb... Tehát semmivel sem lenne kíméletesebb és egész egyszerűen kivitelezhetetlen ennyi kóbor állat esetén. Az ilyen elvadult macskákat lehetetlen gazdásítani, ezek gyakorlatilag vadállatok! Már egyáltalán a befogásuk lehetetlen, különben már megtették volna. És itt arra is gondolj, hogy az őshonos állatokat nem akarják befogni, így pl a csapdázás szóba sem kerülhet.

De még mindig nem értem miért aggaszt egy ilyen vadállat sorsa jobban mint egy másik vadállaté? Ezt indokold meg kérlek! Mert ebben az esetben erről van szó.

2019. febr. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 11-es, akkor tedd meg a szívességet a világnak és ne szaporodj!

Nem tudom mit nehéz ezen felfogni, picsogtok a macskák miatt, de más fajokat magaról letojtok. Jöttök ezekkel a klisékkel, hogy "mer' a zember a legnagyobb kártevő" de lefogadom autóval hurcoltatjátok a pi*átokat ti is, húst azt zabáltok ti is, gyógysuereket beszedtek ti is, pedig állatokon kísérletezték ki, internet-TV-okostelefon az játszik, kiscica-kiskutya otthon van -mivel ekkora hős állattvédők vagytok gondolom ivartalan az összes! Hihetetlen ez a képmutatás! Pontosan az ilyen szűklátókörű egybites emberek miatt sikerült mindenben kárt tenni! Mert mesterkélt preferenciák vannak, normális természetközeli nézőpont meg nincs!

2019. febr. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

mivel ekkora hős állattvédők vagytok gondolom ivartalan az összes!


Igen, az, 6-an vannak.


Továbbá volt szerencsém Görögországban simogatni ugyanilyen "vadállatokat", semmivel sem voltak mások, mint az otthoniak, ott is kezd probléma lenni a sok kóbpr macska. . Embert meg védképp nem támadnak. Nyilván lehet komplikáció ivartalanításkor, de ritka, plusz van felszívódó varrat. A sterilizálás lett volna az egyik legkézenfekvőbb megoldás. A kandúráknál meg amúgy is annyira rutin, szinte semmi kockázat...


Attól, hogy te utálod a macskákat, még akkor is kegyetlen.


Utána olvastam, máshol 2,1 millió és. 6,4 milliót írtak egész Ausztráliára, ami borzasztó nagy. Meg aszem 7 milliárd dollárt szántak erre a dologra, abból az összeset steriizálni lehetett volna, bőven...

2019. febr. 2. 17:12
 15/28 anonim ***** válasza:
3%
Nem utálom a macskákat, nagyon mellé lőttél. Én a buta embereket utálom.
2019. febr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
3%

Jah! Az ausztrálok -meg én sem- tehetek arról, hogy te meg utálod a vadállatokat, a madarakat, apró rágcsálókat, gyíkokat.


Kár is rád fecsérelni az időt, mert láthatóan okosabb nem lettél.

2019. febr. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem a kérdező is tisztában van azzal, hogy nem jó amit a vadmacskák művelnek, neki azzal van a baja, ahogy a problémát, most, hogy már elharapódzott ilyen barbár módon próbálják orvosolni ahelyett, hogy időben befogdosták volna és ivartalanították volna legalább a nőstényeket. Én ugyanúgy sajnálom a vadállatokat, akiket a macskák kiirtanak, de a macskákat is sajnálom, mert egy élőlény se érdemli a lassú és fájdalmas halált, amit egy ilyen mérgezés okoz.


Mint mondtam, az okot kéne megszüntetni, amiért túl tudnak szaporodni, nem az okozatot próbálni leplezni, hogy már ennyien vannak, csak ugye könnyebb irtani.

2019. febr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
ez olyan mint a macskafogó mese
2019. febr. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
5%

Igen, így meg úgy kellett volna. De nem volt úgy csinálva. Nem tudom, honnan veszitek, hogy az ivartalanítás kivitelezhető lenne, de mondom mégegyszer: mem fogod meg az elvadult macskát. Éppen egy sertéstelepen próbáltuk meg összefogdosni az állatorvossal az elszaporodott macskákat, amire most a sertéspestis miatt van szükség - a macskákat mindenféle maradékkal etetik, azok bejárják az erdőket, így vektorai a fertőzésnek. Kb 20-25 macskáról van szó! Van amelyik szelíd, van amelyiket megközelíteni sem lehet, az élvefogó csapdából nem lehetett kiszedni! Az altatót nem tudtuk neki beadni! Nektek vajon van-e fogalmatok arról, hogy ez mi pénz, mi munka, mi idő? És hogy így is kb lehetetlen? Mert nekem személyes tapasztalatom van róla! Arról nem beszélve, hogy ha azokat az ivartalanított macskákat visszaengedik azok továbbra is vadászni fognak. És hangsúlyozom: mostról van szó, nem mit kellett volna tenni. Utólag mindenki baromi okos tud lenni.

Kb 2 éve egy macskát elütve találtam az úton. El volt törve a jobb első lába. Meg lett műtve, ivartalanítottam, beoltattam, azóta nálam van. A mai napig alig lehet megfogni, ha simogatom és megrebben beleharap a kezembe és hanyatt homok menekül! Pedig ez egy fiatal, max fél éves cica volt ( a röntgenen még látszottak az ízületeken, hogy növésben van), és valószínűleg emberek között mozgott valamelyest (van egy lovarda ott ahol elütöttem, ott rendre minden évben egy halom kiscica születik, mert senki nem foglalkozik velük! Amikor odajártam 2-t ivartalaníttattam saját pénzen, de azóta mennyien lehetnek fogalmam sincs...)

Szóval egyáltalán nem utálom a macskákat, de be kell látni, hogy az állatmentésnek vannak korlátai, és ebben az esetben sajnos fontosabb a cél. Ebben az esetben jobban sajnálom a természetes élőhelyükön kipusztulóban lévő fajokat. És jelenleg sajnos ez az egyetlen megoldás. Az, hogy mit kellett volna tenni csak okulásképp érdekes, a mostani elfajult helyzeten nem segít. És igen, az emberi felelőtlenség az oka, de én ezen nem rökönyödök meg annyira, nap mint nap szembesülök vele a rendelőben, az utcán, facebook-on. És azt is tartsátok szem előtt, hogy nem csak a kedvenceinkéet vagyunk felelősek, hanem más fajokért is.

2019. febr. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

a mostani elfajult helyzeten nem segít



De segít, mert mivel a macska elég szapora faj, így csak egyre több és több lesz, amit utánaegint lehetne mérgezni kegyetlen módon. Ha tényleg állatokkal foglalkoznál, tudnád.


Pont arról beszélek.


Összevisszaságokat írtál. Meg nem saját költségen kellene Neked, hanem a 7 milliárd dollárd, rengeteg, fedezné. Amit csúcsszuper mérgező robotokra költenek.


A macskánál sokkal komolyabb állatokat befognak...


A sterilizálás az egyetlen hosszútávú megoldás, nem ez a mérgezés...

2019. febr. 2. 18:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!