Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ezt miért csinálták, hogy...

Ezt miért csinálták, hogy lehettek ilyen kegyetlenek szegény cicákkal?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt sok helyen olvastam.


Nem azért, de keservesen pusztupnak el a méregtől... Meg amennyit méregre, meg egy robotra költöttek volna több száz nőstényt lehetett volna ivartalanítani. Ez az egy ésszerű megoldás lett volna, ugyanis egy nőstény macska is több százra szaparodik 2-3 év alatt...


Plusz befogadni, befogni is lehetett volna belőlük. 2 millió rengeteg, de ha ifőben nekiálltak volna ivartalanítani, főleg a nőstényeket, akkor nem fajul el ennyire a helyzet. Potonannyi pénzbe került volna és sokkal kíméletesebb megoldás lett volna...



Ez egy vicc... Szégyen.


2019. febr. 2. 12:47
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
95%

Nem kötekedni akarok de;

"Kb 2 éve egy macskát elütve találtam az úton."

"van egy lovarda ott ahol elütöttem"


Elég nagy ellentmondások vannak nálad is egy történetmesélésed alatt.


Én nem veszekedni akarok, elhiszem hogy nehezen kivitelezhető dolog, meg hogy utólag könnyű okoskodni, de szerintem volt már akkor is, aki feldobta ezt, csak nem kaptak rá. Mert mészárolni könnyebb, mint megelőzni. Most is tépik a szájukat az állatvédők az ivartalanítással meg a szaporítás megelőzésével, mégse tesznek állami szinten semmit az állatvédelem érdekében, ha húsz év múlva mondjuk kb lemondhatunk bizonyos fajtákról, annyira tönkrementek, akkor is lehurrogod azokat, akik akkor azt mondják, hogy ezt megelőzni kellett volna?


Felesleges ezen vitatkozni, nem értünk egyet, elfogadom a te álláspontodat is, de engem nem győz meg róla, hogy nem ez a helyes döntés. Mint már valaki írta, ennél még a lőfegyverrel való irtás is kíméletesebb lenne.

2019. febr. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
73%
13-as, miből gondolod, hogy aki szereti a macskákat, azt nem foglalkoztatja más állatok sorsa? Én pontosan az az ember vagyok, aki MINDEN állatot szeret, legyen az madár, pók, csiga vagy hüllő... És igen, 4 macskám van (nem kijárósak így nem vadásznak), és történetesen mind ivartalanítva van, valamint van egy kutyánk, szintén ivartalan. Mindegyik oltva, féregtelenítve van, és prémium minőségű tápot esznek. Nem szeretnék gyereket és nem fogyasztok húst, szóval ezt benézted! :D Tv-t sem nézek. Autót és okostelefont valóban használok, bocs már! :) Rendszeresen támogatom az állatvédő szervezetek munkáját, segítettem már rászoruló ismerősnek a macskája ivartalanításában, ivartalaníttattam kóbor macskát. Vittem már sérült mocsári teknőst és vörös vércsét saját benzinköltségen (az a fránya kocsi) a Hortobágyi Madárkórházba, szedtem össze vergődő elütött balkáni gerlét a kövesútról. Szóval hiába vered magad, én úgy érzem minden tőlem telhetőt megteszek, hogy óvjam a természetet, kíváncsi vagyok, ugyan te mit tudsz felmutatni?
2019. febr. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
67%
Egyébként meg igen, lehet, hogy a mostani helyzetben már hatékonyabb a mészárlás, mint az ivartalanítás, de MEG KELLETT VOLNA ELŐZNI a problémát! A macskatulajdonosokat kellett volna kötelezni az ivartalanításra még évekkel ezelőtt, és akkor nem jutottak volna idáig! Dehát itthon is hiába pofáznak az állatvédők, a többség itt is cs. szik ivartalaníttatni, pedig tele van a facebook olyan posztokkal, hogy hány utóda lehet egy év alatt 2 macskának. Egyszerűen nem értem, hogy a nagyon okos állami vezetők miért nem látják ezt a problémát. Jaa, és csak úgy megemlíteném, hogy a kutyák is mindem kinyírnak ami él és mozog, gyíktól kezdve a madarakon át az őzekig...
2019. febr. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
79%
Én úgy tudom,hogy ezeknek a macskáknak az ősei telepesek hajóin kerültek be Ausztráliába.Nem volt gazdájuk és ivartalaníttatni sem volt szokás akkoriba.Ez a megoldás tényleg kegyetlen és szerintem értelmetlen is.Lehet csak néha megy el a lézerek közelébe egy macska és alig pusztul el néhány,de ha meg sok pusztul el,akkor te lesz a természet haldokló(gondolom lassan öl az a méreg)és halott cicákkal?A tetemek meg mérgezik a környezetet.Viszont azt írják,hogy a használt méreg megtalálható az ottani növényekbe és az őshonos állatok immunisak rá.A cicák is régóta ott élnek,lehet már ők is immunisak valamennyire.
2019. febr. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem ez egy kegyetlen, de hatásos módszer.


Ha ivartalanítanák őket, nagyon lassan csökkenne csak a számuk, mert egy cica elél vagy 15-20 évig is.


Így viszont nem csak a kilőtt macsekok, hanem az esetleges kiscicáknak is annyi.. Ennél hatásosabb nincs.


Szerintem egyébként egy karomtalanítás(már, ha lehet ilyet) megoldaná a gondot, puha mancsokkal csak a fogaik maradnak, így pedig csak kisebb dolgokat tudnának megfogni, egy papagájt nem hiszem.


Én egyébként nem sajnálom a kipusztuló fajokat, millió papagájfaj van, ha jól tudom, tehát ez pont nem ütött szíven.


Be kellene vezetni valami rendszert, hogy hol melyik faj kipusztulása fenyegető a környezetre(táplálékléncra) nézve és csak rájuk koncentrálni, a többit rábízni a környezet változásaira.


El lett rontva a macskák tartása, ez van, de utólag ez volt a leghatásosabb megoldás, legközelebb majd hamarabb gondolkoznak az emberek.


Macskám van, ivartalan, imádom, nem engedem ki(amíg nem macskabiztos a kert). Mivel így nőtt fel, nem zavarja nagyon. Tökmindegy, hogy dorombol e, nem is bújós, de szeretek ránézni, jó, hogy velem van egy házban, szeretem látni, miket csinál, szórakoztat. Pusztán azért tartom, mert jobban érzem tőle magam, gyönyörködtet, nem azért, mert csóválja a farkát és lesi a kívánságaimat, mint egy kutya, szóval nem a háziasítása miatt.


Ha lehetne, tartanék mondjuk mókust, akkor is, ha sosem tudnám megsimogatni, csak nézném a ketrecében, hogy ugrándozik és élvezném, hogy megeszi, amit adok neki.



Egyébként minél közelebb áll egy faj az emlőshöz, én annál inkább állatszámba veszem. Tehát mondjuk egy borzot hamarabb mentenék, mint egy halat. Egy vadmacskát hamarabb, mint egy papagájt.

2019. febr. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
75%

Zseniális ötlet(ironiajel), szóval megölnek 2millió macskát.

Utána már csak azzal a ötven-százmillió patkány és egyéb behurcolt ugyancsak ínvázív rágcsálóval kell kezdeni valamit, amit ez a halott kétmillió nem esz ott meg.

2019. febr. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
0%

Ivartalanítás után legalább egy hét lábadozás, ketrecnyugalom kell az ivartalnított állatnak. Ha probléma adódik a varratokkal, akkor több.

Hova tennél ennyi macskát az ivartalanítás után? Mennyi idő lenne egyáltalán ezt megcsinálni, abba belegondoltál? Legalább egy óra macskánként a dokinak, de inkább több. Ha mondjuk 10 doki napi nyolc órában csak ezeket a macskákat ivartalanítaná, hétvégén is, ünnepnapon is, mert elkötelezett dokik... Nna, akkor cirka 68 év alatt végeznének is. Illetve több, mert a még szabadon lévők közben szaporodnak. De csak akkor ennyi, ha minden nap be tudnak csapdázni legalább 8 macskát. És ugye, ennek a napi 8 macskának utána kell hely, ahol lábadozhat, nem engedhetik vissza őket rögtön... hova teszel heti 56 macskát? Egy önkéntes, ha van, bevállal 2-3at, de nem ennyi éven át.

Egyszerűen kivitelezhetetlen az ötlet, hiába akarnál humánus lenni.

2019. febr. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Bajosak a számaid, 10 doki egész Ausztrália méretű kontinensen? Ugye vicc?


Van felszívódó varrat... Egy óra altt leht 8-at ivartalanítani...


Milyen önkéntés???

2019. febr. 4. 18:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!