Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baja?

Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Kinti benti cicánk van.Ma szinte egész nap idebent feküdt.Nem evett semmit.Pár db száraz tápot, meg egy nagyon kevés tejet.Jó étvágyú macska.Holnap elvisszük állatorvoshoz, de esetleg valami ötlet ,hogy mivel tudnák neki addig segíteni? Mitől lehet ez?

Félek ,hogy valami olyan baja van amitől reggelre elpusztul,bár nem tántorog,meg nem hányt(de próbált hányni,láttam kint az udvaron most este, de nem ment neki).



2019. febr. 5. 21:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
56%

Látom kifogást gyártani azt tudsz...

Akármilyen messzi állatorvost telefonon fellehet hivni tanácsot kérni és kizárt, hogy csak 120km-re van....ezt ne is akard beadni.

A "szőrös

gyereket", a macskára értettem, nem a csecsemődre! Nálunk ugyanis ők is családtagok.


Nem most kell nyafogni, hanem alapból kise kellett volna szoktatni vagy kifutó. Mérgezés, elkóborlás, elüti egy autó, beszorul valahova, fenn akad valamin, összeverekszik más álattal, megtépi 1 kutya stb stb.


Nem a múltszázadban élünk, nem biztonságos a kinti tartás eme formája felkell fogni!

Imádkozz.

2019. febr. 6. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Utolsó nem kifogást gyartok.Vitazni se állok le veled,mert te már eldöntötték mindent.A csaladtagjaimat se zárom burokban,rács mögé pedig a mai világban max ott lehetne elmondani róluk, hogy biztonságba vannak.Tudomasul veszem az igényeiket.Ennek a macskának pedig igénye a mozgás, ahogy szereti a szabadsagot is.Hazimacska,szeret egereszni,vakondturast kaparni galambra vadaszni napjában 6* bejönni kimenni.Szeret labdával játszani és még sorolhatnám.Boldog macska.(most nem) Miért kéne megfosztani öt attól, hogy úgy éljen ahogy a természetéből fakad?Mert az túl természetes?
2019. febr. 6. 01:39
 13/20 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem meg nincs nagy baja a cicának.

Vagy beütotte a szájat, vagy a foga...

Mondjuk az is lehet hogy az auto elütötte, nyilván az már nagyobb baj.


Majd az orvos megmondja.


Kérdezo te meg ne foglalkozz a beszólógatokkal, ők a macskát már túlmiszzifikálják.


Nekem is vam 4 cicam, persze mentett oltott ivartalanitottak.

De én is azt nézem mi a jo a cicának nem pedig azt hogy én mit akarok.

Ezek is kinti bentiek. Egészsegesek..

2019. febr. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Majd írd meg mi lett a cicussal, légyszi! Remélem jól van szegény!

Szuper hogy befogadtátok és nem hagytátok a zacskóban elpusztulni, milyen szívtelen gerinctelen szar csinálj ilyet!!🤬

A kötekedőkkel meg ne foglalkozz.

2019. febr. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 3 hete az egyik (szintén kijárós) cicámmal is hasonló történt. Egész nap csak aludt, nem evett, nem ivott. Néha olyat csinált, mintha hányni akarna, nekem legalábbis úgy tűnt, öklendezik. Elvittem állatorvoshoz. Ő azt mondta, piros a torka, nem hányni akart, hanem így köhögött. A tüdejében volt valami zörej, ezért szerinte tüdőgyulladást kapott. Adott neki antibiotikumot (szurit és otthonra tablettát), és vettem neki vitaminos pasztát, amit szerencsére lenyalt a kezemről. Már másnap jobban volt, végre ivott, és mire beadtuk neki a teljes kúrát, rendbejött teljesen.

Nagyon aggódtam, hogy ki fog száradni, ezért próbáltam itatni langyos vízzel, fecskendővel, talán pár kortyot sikerült adni neki az első 2-3 napon.

Mielőbb vigyétek el dokihoz, én azt ajánlom. Remélem, találsz rá valamilyen megoldást.

Egyébként a többi cicámnak semmi baja, pedig ők is kijárósak, de ha hideg van, alig mennek ki.

Én sem zárom be a házba a cicáimat, most is kint heverésznek a napon. Még egy macskámat se ütötte el autó, ette meg kutya, első eset, hogy betegség miatt látogattuk meg az orvost. Ők is talált cicák, a legidősebb 7 éves, de volt 15 éves kijárós cicám is. Ha bent lennének egész nap, szétszednék a lakást, így is sok galibát okoznak. Mivel ivartalanítva vannak, szinte csak a kertben és a teraszon tanyáznak, ha kint vannak. De amúgy szerencsére elég nyugis környéken lakunk, a szomszédok is normálisak, senki sem rak ki mérget macskáknak.

2019. febr. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Voltunk orvosnál vele.Megvizsgálta.Nincs bélelzáródás,néztek vérképet nincs kiszáradva,nem evett mérget,mája, veséje jól működik..Semmit nem talált ami okozhatja nála.Minden eredménye jó.Valami enyhe fertőzésre tippelt és adott neki egy mix injekciót (antibiotikum,fájdalomcsillapító+étvágygerjesztőt) meg pár napra gyógyszert.Minden esetre használt neki mert jó másfél óra alatt újra megjött az életkedve, eszik rendesen meg játszik amit tegnap nem nagyon csinált.

Mi is csendes helyen élünk.Nem mondom néha napján jár erre autó is, de nagyon kevés.Éjjelre meg bejön.Télen, meg hidegebb esősebb időben ő se jár ki, max a dolgát elvégezni, mert napközbe nem szereti az almot használni,zavarjuk.:)

Minden esetre remélem a kúra végére meggyógyul rendesen.

Ám szándékosan biztos nem mérgeznék meg a környékbeliek, mert egy csomó macska van erre felé.Szinte minden háznál.

2019. febr. 6. 21:31
 17/20 anonim ***** válasza:
Kérdező, tejet ne adj a macskának, többségük nem képes megemészteni.
2019. febr. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Macskatejet se? Majd írd meg jó, mert mérgezni nem akarom ilyennel ha nem jó neki.
2019. febr. 8. 13:35
 19/20 anonim ***** válasza:

Macskatejet nyugodtan. :)

Az emberek által fogyasztott tehéntej a káros, mivel a macskák kvázi laktózérzékenyek, nem tudják feldolgozni. Macskafüggő, hogy mennyire viseli meg, de hosszú távon semmiképp sem jó.

2019. febr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Jobban van a cicus?
2019. febr. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!