Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon sok törzskönyves cicát...

Nagyon sok törzskönyves cicát hirdetnek jófogáson, ez normális?

Figyelt kérdés

Már egy ideje figyelem napi szinten a friss cicahirdetéseket, mert lehet hogy szeretnék egy cicát befogadni akár besikerült alomból, akár mentettet. Viszont azt veszem észre, hogy rengeteg sok törzskönyves cicát hirdetnek. Törzskönyves árra. Egy részüknél még kennelnév is szerepel, bár ez ritkább.


Kutyás oldalon nem tűnik fel, hogy ennyi törzskönyves ebet hirdetnének itt, náluk jellemzőbb, hogy a kölykök már foglaltak, mielőtt megszületnének. A cicások miért itt hirdetik őket? Vagy ők kamu törzskönyvesek?



2019. febr. 10. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Állatmentőként napi szinten olvasok hirdetéseket, jófogáson kívül még három gazdikereső oldalon, mivel a sajátjainkat frissítem. Valóban sok a cica hirdetés, nagyrésze szerintem látványos szaporítás, kennelnév ide vagy oda. Némelyik hirdetésen nagyon fel tudom magam húzni :), de sajnos ez van.

Aki fajtatiszta törzskönyves macskát akar, az mindenesetre nem jófogáson kezdi keresni. Szerintem ez önmagában egy nagyon jó szűrő.

2019. febr. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Rengeteg a szaporító sajnos. Illetve most már a macsekoknál is vannak gyakori fajták, szerintem brit rövidszőrűvel például Dunát lehet már rekeszteni.
2019. febr. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Ma már nem csak tenyésztő kérelmezheti a törzskönyvet!
2019. febr. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem törzskönyveset keresek, csak várom a tavaszi cicaboom-ot ahol aztán ömlik a sok ingyen elvihető csöppség. Tudom hogy nem helyes még az ilyen felelőtlen besikerült szaporítókat se támogatni, de az ember valahonnan csak hozhat cicát.


Egyébként nagyon sok felháborító hirdetés van, amikor pl ma két felnőtt mezei cirmos házi cicát hirdetnek majdnem 40ezerért brit rövid szőrűként, aztán még a vak is látja hogy sima cirmosok, de a gazdájuk még így is le akar húzni róluk majdnem 80ezret...

2019. febr. 10. 16:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze ha valaki ilyen fajtisztát szeretne akkor nem a legjobb ötlet ilyen helyen keresgetni akkor a tenyésztő a tuti!De ha jó akármilyen mezei macska is akkor megfelelő a jófogás vagy a menhely is!Mert még a fajtamentőknél sem tuti hogy fajtiszta egy cica!
2019. febr. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy bejegyzett, lelkiismeretest tenyésztő sosem hirdet jófogáson, és társain!

Nekik vannak Facebook-on, külön ilyen célra alapított csoportjaik.

Sokan azt se tudják mi az a törzskönyv, vagy csak odaírják, mert jól hangzik. Sőt, manapság egyre többen hamisítanak kennelt is..

2019. febr. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!