Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A törzskönyves 8 hónapos...

A törzskönyves 8 hónapos szuka német juhászkutyám maga alá vizel ha túl izgatott vagy talán félelmébe nem tudom. Ez normális, elfogja hagyni?

Figyelt kérdés
törzskönyves, a szülei kiállítás győztesek, maga a kutya közel 100 000ft volt. pl ha haza jövök és egyszerre foglalkozok vele bevizel ,ha ahogy kell 5-10 percig nem veszek tudomást róla és lenyugszik akkor nem, de félelmében is csinálja mert egy bitang nagy kan német juhásszal összeengedtem és bevizelt meg elterült meg is adta magát. már kiskorában is ilyen volt de kb 5 hónapos korában ezt elhagyta most újból.
2013. szept. 18. 19:15
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
ja nagyon bizalmatlan az emberekkel támadja őket nem tudja őket hova tenni, én próbálgatom a közömbösítést de még mindig nincs siker ( suliba is járunk) . meg még pár tárgytól is fél ... nem azt mondom hogy meglátja és elrohan kilométerekre , de meg hátrál. természetes dolgoktól nem , pl viztől , széltől villámtól dörgéstől stb.. nem fél , ja a locsolotol is de magától a viztől nem , tehát megtudom fürdetni magátol belemegy a vizbe. ideggyenge lenne ? pedig tényleg német juhász mert tks a szülei barátságos kutyák voltak egy hangjuk nem volt akkor honnét örökölte ezeket?
2013. szept. 18. 19:19
 2/14 A kérdező kommentje:
mondjuk egyszer egy idegen embertől még amikor nagyon pici volt úgy megijedt hogy felfutott a padlásra ugatva
2013. szept. 18. 19:24
 3/14 anonim ***** válasza:

Ezek elég komoly jelek.Ha nem is ideggyenge (de erre is van esély),akkor legalább vmi baromi rossz élmény érte kiskorában.

Mikor lett elválasztva?


Alomtestvérekről tudsz valamit?


Meg kellene kérdezned azokat az embereket,akiknek ugyanebből az alomból van kutyusa,hogy ők tapasztalnak-e ilyet.

Amúgy ha jó kutyaiskolába jártok,ott segítenek neked biztosan.


Az a lényeg,hogy soha ne jutalmazd a nem kívánt viselkedést és ne tutujgasd túl a kutyát.

Ha fél,akkor legyél határozott,de ne erőszakos és ne sajnáld és ne babusgasd feleslegesen,mert ezzel erősíted a negatív viselkedést.

2013. szept. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A menő nj tenyésztőknek minden kutyája kiállításgyőztes. Ez még nem garancia arra, hogy megfelelő idegrendszerűek is. Az ár sem garantálja a jó idegrendszert.

Finomítva a helyzetet, érzékeny idegrendszerű a kutyád. nagyon kitartóan, hosszú ideig tartó szoktatással még lehet valamit javítani rajta.

2013. szept. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Küllemkutya. ott nem fontos az idegrendszer, csak az, hogy szép legyen. pffff:((((
2013. szept. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Te hogyan reagálsz arra, ha valamitől megijed?

Ha nem akarod, hogy a bevizelés állandósuljon, akkor egyszerűen tartsátok be az öt perces szabályt és a vendégekre is legyen érvényes.

2013. szept. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

ma 21:09

Ne általánosíts. Munkásban is egyre több a gányolt egyed sajnos. Mert most divat lett munkást venni.

2013. szept. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
munkavonalú igaz gyönyörű kutya küllemre tehát ilyen szép német juhászt ritkán látni mint ő de ez engem nem is érdekel csak az hogy tudjak vele dolgozni. egy tesóját ismerem csak, de ő egy szelíd kutya, és már 2 éves. az embereknél ugy reagál hogy eleinte oda megy hozzájuk csoválja a farkát láthatóan örül neki majd elkezdi támadni. tehát olyan reakcioja van mint aki full bizonytalan hogy most "ez mit is akar" kb ezt kérdezi magától. de azért oda oda is kap az illetőnek, de meg nem harapja komolyabban. én ilyenkor mikor támadja meg probálom tiltani de nem sikerül ha porázon van akkor határozottan rántok rajta ez beszokott válni. amugy ha fél valamitől ilyenre nem volt példa igazán mert ha dörög, tüzijátékoznak tök nyugodt , inkább az emberektől meg egy kicsit a kutyáktól tart ( de érdeklődést mutat feléjük, főleg a kutyák felé őket nem is támadja) meg néhány kézelfogható tárgytól , pl ha kalapáccsal hadonásznék előtte sztem tartana tőlem, de ha fél akkor nem simogatom stb mert tudom hogy azzal csak megerősítem benne a félelmet. ja régen kiskorába félt a redönytől , de 2 perc alatt klikkerel és jutival elmulasztottam a redönytől való félelmét. egyik ismerösőm aki 20 éve kutyázik azt mondta hogy 1 éves korára megfog változni csak tartsak ki nem tudom hogy ez lehetséges e hogy csak ugy kinövi . suliba még nem nagyon mondtak semmit.
2013. szept. 18. 22:30
 9/14 anonim ***** válasza:
Egy ideggyenge kutya nem mutat érdeklődést , tehát nem fogja megszaglászni az embert , őt nem érdekli ... Egy ideggyenge kutya számára fontos hogy kikerüljön a számára kényes szituból nem fogja szagolgatni. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom , nekünk is volt egy ideggyenge kutya egy keverék német juhászkutya. Ő félt, ő tényleg ,ha evett féltette a kajáját , ha dörgött félt, ha petárdáztak félt , a víztől is , hídon nem mert át menni, . én szerintem a te kutyád rendben lesz. Azt had kérdezzem meg hogy az a kan kutya ,hogy viselkedett a kutyáddal? Kutyasuliban a kutyád hogyan jön ki a többi kutyával? Ott is bevizel ? Ha ott nem , és csak ennél a kutyánál csinálta akkor az a kutya elég domináns lehetett ha meg is adta magát. Hát ha én is ha kölyök lennék és egy elmebeteg kergetne ráadásul nagyobb darab is lenne mint akkor én biztos, hogy még be is sz@rnék :D
2013. szept. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Melyik suliba jársz? Az nem okés egyáltalán, hogy támadja az embereket.
2013. szept. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!