Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek is nevetséges...

Szerintetek is nevetséges nagyzolás ennyit költeni egy sima házicicára?

Figyelt kérdés
Nemsokára szeretnék elhozni egy ismerősnél született keverék, szóval hagyományos házi cicát. Egy webáruházban összegyűjtöttem minden létező macskafelszerelésből a legjobbat, illetve ami nekem a legjobban tetszett. Rendeltem sok hónapra elegendő ételt is, Hill's száraztápot, és Royal Canin nedves tasakosat, egyenlőre kiscicáknak valót, de felnőttként sem szeretném ezeknél rosszabb minőségű tápokkal etetni. Nos, a végösszeg 120 ezer forint lett, a macskabútor teszi ki a nagyrészét az 65 ezer körül volt. Mivel én nem tudom itthon várni a futárt, szüleimhez rendeltem, amit meg is beszéltünk hogy anyu átveszi. A probléma ott kezdődött, mikor meglátta az összeget, képes volt kibontani, szétpakolni a csomagokat, hogy mégis mi ez a sokminden és szörnyűlködve olvasni a számlát. Aztán megkaptam a fejmosást, hogy nekem elment az eszem, így is keveset keresek, ilyen hülyeségre meg elverem? Nagy nehezen elvittem a dolgaimat haza. Majd mikor pár nappal később átmentem hozzájuk, ott volt a macskatartó testvérem is, akinek már anyu elmesélte a "bűntettemet". Tőle is megkaptam, hogy én hülye vagyok, mit képzelek, egy macskának nem kell semmit venni. Mert ő egy forintot sem költött az övére, mindenre otthon található dolgokat fogott be, illetve barkácsolt, játékot se vett, meg semmit, az éppen akciós sparban, tescoban kapható eledelekkel eteti, és szerinte ennyi elég is neki, tökéletesen egészséges és boldog. Szerinte ez nevetséges nagyzolás amit én csinálok, és ilyenekre csak a tenyésztett luxus macskáknak van szüksége amik szerencsétlenek, a házimacskák a jég hátán is megélnek, nem kell nekik semmi extra. Tudom részben igaza van, de elcsábultam a sok jó dolog láttán, pl plafonig érő cicabútor, lapátolás nélküli alomtálca, sok játék stb, de például a jó neki a spáros eledel résszel nem értek egyet akkor sem. Ti mit gondoltok erről az egészről?
2019. febr. 10. 21:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
94%
Amíg a saját pénzedet költöd és nem ők támogatnak, addig semmiféle joguk nincs beleszólni, hogy te mire költesz. Gondolom te sem szólsz bele az ő anyagi helyzetükbe. Ha megtehetném én is vennék drága cicabútorokat. Játékkal az enyémek mondjuk nem játszanak. Kajából viszont olyan árkategóriában, de még talán olcsóbban is találsz jobb minőségű eledelt, mint például a RC. Erről majd érdemes kikérned állatorvos tanácsát.
2019. febr. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Minden macskának jár egy kanapé, egy meleg otthon, rendes étel, és egy minőségi élet.

A tesód a sparos kajáival, meg a hogymondjamszépen, hogy egy fillért sem költ a macskájára, nem szimpi. Leginkább a sparos kajával, azzal nem. Akkor ne tartson macskát, ha a normális kaját is sajnálja tőle. Ez mindenkire vonatkozik, aki c@rral etet.

De amit technikailag elrontottál, az a következő : a macskák finnyásak. Nem mindegyik kaját szeretik. Jó persze, aho éheznek, ott igen. Szóval : macskának akkor rendelünk előre 15 kg Hillst, ha tudjuk, hogy szereti azt a fajta/márkájú/ízű tápot. Nagy kiszerelést nem jó venni, kiscica felnő, mire elfogy, amúgy felbontva elmegy az aromája.

Nem jó, hogy ilyen negatívat írok, mert amúgy nagyon büszke vagyok rád! :))

A felszereléseket majd kitapasztaljátok (a macskával.

Te pénzed amúgy, megvetted egyben, amúgy megvetted volna külön, mert te így tartod jónak.

2019. febr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Rutinos macskatartóként hasonlókat tudok én is írni, mint az előttem szólók. Kezdőcsomagnak szerintem is kicsit túllőttél a célon - macskabútort jóval olcsóbban is lehet kapni, de amúgy szerintem felesleges - egy csomó macska egyáltalán nem is használja, csak porosodik. Kajából pedig valóban érdemes kitapasztalni egy nagyobb beruházás előtt, hogy egyáltalán szereti-e.

Amiért szerintem inkább aggályos a dolog az az, hogy most jön még a kiadások javarésze, és ha nem keresel túl sokat, akkor inkább arra kellett volna félretenni... oltások, féregtelenítés, bolha- és kullancs ellenes védelem, ezek nem kis tételek. És ha neadjisten jön egy picit komolyabb betegség... Én most egy hét alatt hagytam hatvanezret az állatorvosnál. Úgyhogy szerintem jobb, ha megtanulod, hogy ne csábulj el, csak azt vedd meg, ami tényleg fontos és legyen tartalékod is!

2019. febr. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!