Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám egyik pupillája...

A cicám egyik pupillája tágabb mint a másik. Miért?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy ez fontos-e, de leírom. Nemrég ivartalanították, és volt egy gallér a nyakán. Leszedtük és később este vettük észre hogy az egyik pupillája jóval tágabb mint a másik. Nagyon megijedtem és nem tudom hogy mitől lehet. Mi a következménye, minek a tünete, hogy kell kezelni? Szaladjak vele holnap az orvoshoz vagy ez előfordul? Ne haragudjatok ha összeszedetlen vagyok vagy ilyesmi de nagyon megrémültem. :( Segítsetek légyszi! (A cica hat hónapos, a fajtája orosz kék.)

2019. febr. 10. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképpen vidd vissza... Nem tudom mikor volt az ivartalanítás, ha nem rég köze lehet hozzá, ha régebben akkor is érdemes megnezetni, ha tudod mi a gond.. Avagy nincs nyugodtabb leszel. Az én cicám is furcsán reagál a boditasra.. Úgy mint eddig egyik sem, de jobb ha tudod mi a gond.
2019. febr. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen vidd orvoshoz!

Szemgolyója is kidüllettebb? Bágyadt, kedvetlen? Eszik?

Ez általában fejsérülés vagy belső fülgyulladás jele (vagy extrém esetben agydaganat), nem konkrétan szemprobléma. Azt nem tudom, hogy az altatás okozhatta-e.

Nem megijeszteni akarlak, a mi cicánkat egy antiobiutikumos és gyulladáscsökkentős kúra helyrehozta, de komolyan kell venni.

2019. febr. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért szerintem ne ijesztgessük a kérdezőt rögtön agydaganattal. Nekem az első tippem az anisocoria (megvannak David Bowie szemei?) Több okból is kialakulhat, és normál esetben nem okoz problémát, csak annyiról van szó, hogy az egyik pupilla nem reagál a fényre, azért nagyobb. Mindenképpen elvinném az orvoshoz, főleg hogy az ivartalanítás után vettétek észre, az a tuti ha megvizsgálja az okokat.
2019. febr. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

off: David Bowie pupillája egy fiatal kori verekedés után maradt úgy.

De lehet annyira nem is off. Kijárós a cicád?

2019. febr. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Komoly betegség tünete is lehet (pl. száraz lefolyású FIP), vagy amiket már írtak. Mindenképp megmutatnám orvosnak!
2019. febr. 11. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen orvos!
2019. febr. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!