Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bajusz probléma?

Bajusz probléma?

Figyelt kérdés
Ma délután az udvaron talált valami ragacsos dolgot a cicám, amibe sikeresen belefetrengett. Meg kellett nyírni egy picit. Sajnos olyan szerencsétlenül alakult a nyírás, hogy véletlenül belenyírtunk a bajuszába. Fél oldalon szinte az egész bajuszkája rövid lett. Kb. 2-3 cm-es. Tudom, hogy a macskáknak fontos érzékszerv a bajusz. Járt már valaki így? Mennyire fog neki gondot jelenteni? Amíg vissza nem nő neki, addig nem fogom kiengedni, nehogy baja legyen.

2019. febr. 12. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel kinti macska, neki gondot fog okozni.Jó ötlet hogy nem engeditek ki amíg vissza nem nő
2019. febr. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Benti macska, csak néha jár ki, ha jó idő van. Napi 1-2 órát. Soha nem volt még az utcán. Most nem fogom kiengedni, de vajon mennyiben befolyásolja őt a rövid bajusz?
2019. febr. 12. 20:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk a benti macskaink télen mindig a kandallóval leégették a bajuszuk. Soha semmilyen bajuk nem volt tőle.

De ismétlem, ők házban laktak.

2019. febr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem látom, hogy bármi baja lenne, vagy furán viselkedne, de mostanában bent marad.
2019. febr. 12. 22:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz baja, de én sem engedném ki.
2019. febr. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A tájékozódásban segíti.

Mintha valaki elhagyná az erős dioptriás szemüvegét. Számíts rá pl. hogy dülöngélni fog, de minimum bizonytalan lesz. Semmiképp se engedd ki, és még lehet azt is kerülni kéne, hogy magas helyekre másszon. Ha valamit elvét (leesik) nehogy megsérüljön. (Plusz egyéb potenciális sérülés veszély kiküszöbölése a lakásban , ha meglátod, hogy hogy van a macska.)

2019. febr. 14. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!