Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska ivartalanítás után...

Macska ivartalanítás után gallért nem viseli el. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fiú lány testvérpár cicáimat 2 napja ivartalanitották. A fiúval nincs gond, neki gallér se kellett, csak a bezártságot bírja nehezen. Elfelejtettem megkérdezni meddig nem lehet kiengedni?

A lány cicám viszont teljesen ki van készülve, a gallért nem bírja elviselni, addig küzd még megszabadul tőle. Tőbbször visszatértünk rá, de vergődik, nyávog , harcol és valahogy mindig kiszabadul, utána nyugodtan elvan. Félek kárt tesz magában ,mert hason csúszva küzd ellene. Most már fél ha meglát azonnal előbújik, fúj rám.

Egyébként kinti macskák , udvarhoz vannak szokva, most a kazánházba költöztettük őket, de nagyon rosszul viselik, meg így folyamatosan figyelni se tudom őket.

Varratszedés még nagyon sokára lesz, mit tudok addig tenni?


2019. febr. 19. 08:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%

Ha anélkül jól elvan, akkor miért kínzod ezzel?

Nekem egyik macskám sem türte a gallért, amikor leszedtük, attól kezdve nyugodt volt és teljesen jól gyógyult is. (5 lány és 6 fiú cicáról van szó összesen)

2019. febr. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ruhát kéne ráadni. Sokan egy sima vastag harisnyát/legginset szétvágnak a lábánal, vágnat 4 lyukat a lábának és kész. De lehet kapni is ilyeneket neten keress rá.
2019. febr. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Szia! Nekünk is most ivartalanítottàk a kandúr cicànk. Azt mondta az állatorvos is, hogy rájuk nem szoktak gallért rakni. De amikor a nőstényeink ivartalanítottàk, akkor egyiknél még nem is volt gallér olyan régen volt, a fiatalabbról meg hamar levettük, mert menni sem tudott benne.Nem is foglalkoztak a sebbel. Igazából ha nem bántja a varratot, meg nem piszkàlja magát le lehet venni. Szerintem a macskát a gallér jobban zavarja mint a műtéti heg. :-)
2019. febr. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Szívem szerint nem kínoznám vele, csak azt mondta a doki h kell mert szétszedheti a sebet, meg elfertőződhet a nyálától.

De olyan szelíd cicus, most meg már fúj ránk...

És szerintetek kiengedni mikor lehet őket? Mert nem bírják a bezártságot, ülnek az ajtóban lesik a kilincset , és szaladnának ki

2019. febr. 19. 08:39
 5/13 anonim ***** válasza:
13%

Felelősségteljes állattartás!


1: ha már muszáj kint tartanod őket, mert bizonyára atombiztoskerítésed és/vagy kifutód van számukra MOST kénytelen vagy varratszedésig bent tartani őket a LAKÁSBAN mert mindkettőnek kiszakadhat a varrat, elfertőzödhet stb. Figyelni kell és az emberi közelség amúgyis kell nekik, nem azaz állattartás, hogy kib.aszom a kertbe...


2: már nem divat a gallér, gondolom falun laksz...modern mütét utáni ruhácska vagy puha anyaból készült körgallér van, olyan mint egy felfújt úszógumi a nyak körül. De állatpatikának/állatorvosnak tudnia kéne!

2019. febr. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első, hogy vidd be őket a házba. Nyugodtabbak lesznek, ha ott vagy velük.

A másik, hogy a lányra tényleg mindenképpen kell valami. A macskaruhak jobbak egy fokkal, házilag is tudsz gyártani, ha ràkeresel, de készen is kapható. Tényleg kell, mert viszket neki és szètbonthatja a varratot.

A fiút már elvileg kiengedheted, nála külső nyom gyakorlatilag nincsen, csak a boditas miatt kellett bezàrni. Ha már szépen jár, tud mindent magáról, eszik iszik, akkor szerintem mehet

A lányt meg vidd be a házba mindenképp. Biztos rossz neki bezàrva lenni kint a kazánházban. Az én lányom is kinti, de ivartalanítàs után még kifejezetten örült, hogy fel jöhet az agyamra, velem alhat stb. Vágyott ki, de elviselheto volt.

2019. febr. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
5# miért kell ilyen lekezeleően lakni? Én pl nagy városban lakok, a legjobb dokihoz és gallert adott automatikusan.. A falu valami szitokszò amúgy?..
2019. febr. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%
Az én macskámon egy percig sem volt gallér, igaz én első nap figyeltem folyamatosan, de nem bántotta a sebét, nagyon szépen gyógyult. Ne kínozd vele, akkor már tegyél rá ruhát.
2019. febr. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Vidd be őket magadhoz a lakásba, így tudod figyelni, hogy nyalogatja-e magát.

Ha nem, akkor nem kell rá gallér, de ha igen, akkor is inkább a többiek által már írt ruhával próbálkozz.

Az én lány cicámon nem volt semmi, nem bántotta a sebét, nem lett semmi baja.

Varratszedésig legyenek bent.

2019. febr. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem is kinti macskám van, nem faluban lakok, és is gallért kaptam a macskának. én szétvágtam a barátnőm egyik nadrágját, és arra vágtam lyukakat neki. És abban elvolt, de naponta 3x azt is leszedte, nagyon sokat szenvedtem vele
2019. febr. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!