Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska ivartalanítás után...

Macska ivartalanítás után gallért nem viseli el. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fiú lány testvérpár cicáimat 2 napja ivartalanitották. A fiúval nincs gond, neki gallér se kellett, csak a bezártságot bírja nehezen. Elfelejtettem megkérdezni meddig nem lehet kiengedni?

A lány cicám viszont teljesen ki van készülve, a gallért nem bírja elviselni, addig küzd még megszabadul tőle. Tőbbször visszatértünk rá, de vergődik, nyávog , harcol és valahogy mindig kiszabadul, utána nyugodtan elvan. Félek kárt tesz magában ,mert hason csúszva küzd ellene. Most már fél ha meglát azonnal előbújik, fúj rám.

Egyébként kinti macskák , udvarhoz vannak szokva, most a kazánházba költöztettük őket, de nagyon rosszul viselik, meg így folyamatosan figyelni se tudom őket.

Varratszedés még nagyon sokára lesz, mit tudok addig tenni?


2019. febr. 19. 08:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Húzz rá egy babarugdalózót,amin van egy lyuk a farkának. halál komolyan mondom,mi is úgy csináltuk. kényelmes,nem korlátozza az evésben/látásban de leszedni se tudja
2019. febr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Az én macskámon sem gallér, sem ruha nem volt ivartalanítás után. Pár nappal később kellett az állatorvosnak fényképet küldeni a sebéről, hogy ellenőrizze.
2019. febr. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Az én nőstény macskám se kapott gallért. Néha kicsit nyalogatta a sebét, bár az első 1-2 napban nehezen mozdult, szóval nem is nagyon érte el. Szépen gyógyult a sebe gallér vagy ruha nélkül is. Doki mondta, hogy minimum 3 napig ne menjen ki. Kinti macska, de gyakran van bent, így jól viselte. Utána is csak apránként szoktattam vissza, hogy kijárjon. Igaz, csak az egyik szobát használhatja, de ilyenkor kell neki a fotel vagy a kanapé kényeleme. Ne menjen ki, hogy ne koszolódjon be a sebe vagy ne akadjon be valamibe. És még mozogni se tud pár napig olyan ügyesen, nehogy megkergesse egy másik macska vagy kutya. Vigyázni kell rájuk.
2019. febr. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!