Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Muszáj az ivartalanított...

Muszáj az ivartalanított macskát steril macskáknak való táppal etetni, vagy jó a rendes táp is?

Figyelt kérdés
2019. febr. 19. 17:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Minden macskám kutyám ivartalanítva van és volt.

Még soha nem kapott egyik sem steril tápot és 18-21 évig éltek.

2019. febr. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Rendes is jó, de jó minőségű mert az ivartalanítással megnő a húgyuti betegségek,kő stb. kockázata.
2019. febr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
7%

IGEN MUSZÁJ, mert hízásra és húgykőre hajlamosabbak.

Majd mikor több tízezret fizetsz a műtétre amit lehet túl se él szerencsétlen, visszasírod a "táp árát".

Ezen felül érdemes többet

mozgatni, többet

játszani vele és figyelni sok vizet igyon.


Az 1esnek meg hadd ne higyjem el a 21éves macskáját...;)

2019. febr. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

#3

Vastagon teszek rá, hogy te mit hiszel.

"Szobacicák

Általában 12-18 évet élnek. Sokan a húszas éveiket is megérik. Az eddig jelentett legöregebb macska 28 évesen halt meg. A kinti macskák átlagosan négy vagy öt évig élnek. Haláluk általában traumák miatt következik be, elüti őket egy autó vagy kutyák kergetik meg."

[link]

2019. febr. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

Én is teszek a te javaslataidra, mivel állatorvosi asszisztens vagyok cirka 15 éve.;)


Attól, hogy te tájékozatlan és nem törödőm állattartó vagy, mást nem kell erre buzdítani!

2019. febr. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

Jó a rendes táp is.

A húgykövesség tényleg probléma lehet.

De a legnagyobb baj az elhízás, mert kisebb az energiaigénye. Kezdetnek adj 10%-kal kevesebb tápot, és mondjuk kéthetente mérd a súlyát, majd az esetleges változással összhangban álljatok be több / kevesebb tápra, amíg stabilan be nem áll a súlya.

2019. febr. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

1-es vagyok

Leírtam, a jó minőségű, rendes táp is tökéletesen alkalmas az etetésre. Időnként 4-6 darabra vágott nyers csirkefejet is kaptak, azt nagyon szerették.

Egyik macskám sem volt elhízva, de egyikük hajlamos volt a vesehomokra, ő rendszeresen kapott vizeletsavanyító pasztát, amit szívesen nyalogatott és nem volt semmi probléma a további élete során.

Ilyet:

[link]

Megjegyzem, a szomszédom soha nem ivartalanította a macskáit, mégis némelyik vért pisilt a kövektől, majd elpusztult.

2019. febr. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%
Mondjuk nekem eddig ivartalan állattal tapasztalat csak a kutyám volt,mentett szuka. Most 8 éves,sosem kapott semmi "extra" tápot,miután elhoztuk meghízott,de így érte el a normális súlyát,kb. 15 kilót nyomott mikor leszedték egy útszélére vert karóról ahol egy méteres láncon hagyta az előző "gazda" étel és víz nélkül a nyári hőségben. Most kb. 40,méretéhez ennyinek is kell lennie (nagytestű labrador keverék,azt mondták van benne német dog is). Eddig a kölyökkori rossz tartásból fakadó ízületi és problémáitól (kálcium és mozgás hiány) eltekintve semmi baja.
2019. febr. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Maxitabi ***** válasza:
80%
Szerintem sem kell olyan spéci táp, HA: nagyon jó minőségű-szerintem gabonamentes -tápot adsz, vagy nyersen etetsz; figyelsz arra, hogy sokat igyon (vagy/és jó minőségű,cukor- és mindenmentes, de magas hústartalmú nedvestáppal kiegészítesz), figyelsz a súlyra és arra, hogy elég rostot egyenek (fű).
2019. febr. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

És ha magától nem iszik?

Nem igazán szokott inni, igaz hogy minden nap kap nedvestápot is, de szerintem abba nincs elég víz. Magától meg csak ritkán iszik tápra egy kicsit. Azt sem minden nap.

És szoktam főzni is neki májat meg szárnyas és marha húst, ez és a táp mennyire jó együtt ill. a tápot el lehet hagyni ha főzök neki belsőségeket + húst?

2019. febr. 19. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!