Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Muszáj az ivartalanított...

Muszáj az ivartalanított macskát steril macskáknak való táppal etetni, vagy jó a rendes táp is?

Figyelt kérdés
2019. febr. 19. 17:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
80%

#10

Itt a válasz a kérdésedre:

[link]

2019. febr. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
84%

És a ivásról:

[link]

Itt állatorvos ad tanácsot:

[link]

2019. febr. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
80%
Vegyél neki ivókutat. Azt szeretik mert csobog benne a víz
2019. febr. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
én szárazból felváltva adok neki steril tápot és sima felnőtt macskáknak valót. az általunk használt márkánál (Purizon) az az alapvető különbség a kettő között, hogy az ivartalanított cicáknak szólónak kb fele akkora a zsírtartalma, de DL-metionin (ami a vizelet ph szintjét csökkentve jótékonyan hat a vesére) pl mindkettőben van. szóval sztem ha jó minőségű a táp amivel etetsz és figyelsz az adagokra, nagy bajod nem lehet
2019. febr. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

1-esnek igaza van!Ha jól vannak táplálva, ivartalanítva vannak, és lakásban élnek a cicák, elélnek 20 évig is simán.Feltéve, ha közben nem lesz valamilyen betegségük/daganat, vesebetegség/stb.

Nekem most is van két testvér 17 évesem, meg egy 16 éves is.Jól vannak.

Nekem minden cicám ivartalanított.

Kb.30 éve vannak cicáim, eddig kétszer fordult elő húgykövesség.

Az első cicám semmit nem evett meg a tápokon kívül.Pont ezért steril tápot kapott, mégis húgyköves lett.Kétszer is kellett katéterezni.Ekkor elkezdtem rászokatni húsra, és a tápot korlátozni.Ugyanis amelyik sok tápot eszik, és nem iszik rá elegendő vizet, az hajlamos a húgykövességre.Onnantól hogy kevés tápot evett, és főleg húsokat, többet nem jött elő a húgykövessége.

Szerintem a steril tápok csak akkor hatásosak, ha az a táp gyógytáp.Hills mondjuk.A sima steril Friskies,stb.egyéb olcsóbb steril tápok összetétele nem jó, nem szakszerűen van gyártva.Aki viszont nem tudja etetni drága táppal, az inkább sima tápot adjon, mert az olcsóbb steril tápok semmit nem érnek.

Fontos hogy elég folyadékhoz jusson a cica.A vizet nem tudjuk beletölteni ha magától nem iszik.Ezért adni kell nekik nedves eledelt is, kevés szárazat, meg húst.

Az enyémek imádják a csirkefejet, nyakat, szívet, zúzát, csirkemellet, nyersen, sütve, főzve.A táp, konzerv csak kiegészítés nekik, hogy változatosabb legyen az ételük.Szoktam nekik adni laktózmentes tejet is, ez is jó folyadékpótlás.Meg nyáron ki van téve nekik egy műa.baba homokozó,benne kb.20 cm víz, középen egy nagy kő, és egy kis szökőkút.Ezt imádják.Beülnek a kőre, pancsolnak, isznak a szökőkútból, stb.Annyit pisilnek ilyenkor.

11 mentett cica

2019. febr. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Mi személy szerint steril macsekoknak való táppal etetjük, a prémium minőségűvel, Happy Cat a neve. Félünk azel hízástól, meg egyéb dolgoktól, ami nem ivaros cicáknál bekövetkezhet. Etettük mással is, de nem volt jó a hasa tőle, plusz hízott. Nekünk az a véleményünk, hogy minek találták ki, ha nem ezért? :)
2019. febr. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Bár az enyém kap nedveset is és sokat iszik.
2019. febr. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!