Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezik olyan, hogy egy...

Létezik olyan, hogy egy macska elmebeteg?

Figyelt kérdés
Ezt most komolyan írom. Több macska van a házban, de van egy, amelyik különösen szokatlan a többitől. Tudom, hogy a macskák játékosak, meg elevenek, főleg pár éves korukig. De ez a macska durva dolgokat művel. Egyszerűen nevelhetetlen, kezelhetetlen. Már nem tudjuk jutalomfalattal sem tanítani, nagyon nagyon hiperaktív, hiába fárasztjuk le. Ezenkívül állandóan megrág, szétszed, ellop mindent, hiába lakott jól, folyamatosan eleszi a többi cica kajáját, csakhogy neki több jusson. Már sok mindenünk ment kárba miatta, eszközök, berendezések, amiket folyamatosan pótolnunk kell, nap mint nap balhézik, és állandóan ki akarja csikarni a figyelmet, amit amúgy is extra adagban megkap tőlünk. Feliway párologtató nem használ, nevelés, játék nem használ. Meg az a fura eszelős nézése... olyan mintha egy földönkívüli nézne. Meg felnőtt korában is kisebb kicsivel a mérete, mint az átlag macskáknak. Létezik, hogy valami agyi rendellenessége van?
2019. febr. 21. 18:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet rendellenesseg, persze, de szerintem itt csak egy ontorvenyu, hiperaktiv cicarol van szo.:D

Marmint a leirtak alapjan.

2019. febr. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem hiszem, hogy agyi rendellenességről lenne szó, de egy próbát megérhet állatorvoshoz vinni.

Ivartalanítva van?

2019. febr. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen ivartalanított.
2019. febr. 21. 19:44
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Melyik fajta feliwayt használjátok és mióta?
2019. febr. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A sima Feliway Classicot két hónapja.
2019. febr. 21. 21:40
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Trikolor nőstény cicáról van szó?

Azok szoktak ilyenek lenni. :D

2019. febr. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem, ez egyszínű kandúr.
2019. febr. 22. 08:32
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mikor, milyen idős korában lett elválasztva az anyjától és testvéreitől?
2019. febr. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Pontosan nem tudom, mert mentett kóbor cica, a doki szerint akkor volt kb fél éves körül.
2019. febr. 22. 14:50
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van egy hasonló viselkedésű cicám.Őt kb.2-3 hetesen kukába dobták, gyerekek szedték ki, így került hozzám.Az anyától, alomtestvérektől való korai elszakadás traumája mindig megmarad bennük, mivel nem tanulják meg az anyától és testvérektől a normális macska viselkedést, játszást.

Az enyém is ilyesmi, van hogy ok nélkül ránk támad és harap rettenetesen, máskor meg mászik rám, és bújik,szeret.Aztán simogatom, tetszik neki, de a következő pillanatban összemarja a kezemet és elrohan.Ő is néz olyan eszelősen, meg hiperaktív.Többi cicának is nekimegy néha, de már megtanulták kezelni.

Ő normál méretű vörös ivartalanított fiú cica.

Orvoshoz vinni! Kész katasztrófa.De így is imádom.

2019. febr. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!