Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan kaphatnám el az utcán...

Hogyan kaphatnám el az utcán a macskát?

Figyelt kérdés
Eltűnt a macskánk és megtaláltuk az utcán kóborolva,azonban ha közel megyek elszalad előlem. Mivel tudnám esetleg csapdába csalni,magamhoz csalogatni? Ötleteket várom! Előre is köszönöm

2019. febr. 21. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Élve fogó csapda.

Bemegy a kajára a macska, az ajtó becsukodik, nem tud kijonni

2019. febr. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Metionin ***** válasza:
100%
Szintén élvefogó csapdát javaslok. Ha van a közelben állatvédő szervezet, tőlük kérhetsz is kölcsön.
2019. febr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Valamilyen otthoni módszer nem lenne jó?
2019. febr. 21. 19:46
 4/8 anonim ***** válasza:
90% hogy hazamegy magától.
2019. febr. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha tényleg a tiédet láttad haza megy magától
2019. febr. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szólítsd a nevén, hogy megismerje a hangod, a nevét.

Hálót, lepedőt (akár kettőt összevarrva) rádobni esetleg, ha közelebb tudsz kerülni hozzá és nem ismer meg vagy sokkos vagy fél.

2019. febr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire van a macska a lakásodtól?

Mindig ott van azon a helyen, vagy elmegy onnan?

Én az enyémet úgy fogtam meg, hogy a tálkájába tettem száraz tápot, és zörgettem neki.Jött közelebb, letettem a kaját a földre, eltávolodtam hátrébb, odament enni.

Nagy ívben a háta mögé kerültem, és gyors mozdulattal elkaptam a nyakánál levő bőrnél fogva.Másképp nem mertem, mert féltem elfut.Ölbe vettem, simogattam, onnantól már úgy csinált, mint aki ismer.

De kóbor, beteg macskát fogtam már meg úgy is, hogy állatorvos adott egy pasztát, beletettem húsba,és kitettem neki.De ehhez az kell, ha megette, tudjad követni hova megy "aludni".Ha nem tudod követni, veszélyes mert baleset érheti kábán.És hogy biztos legyen hogy ő eszi meg, nem más állat.

2019. febr. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Talán nem lát jól a macska. Ha látod, akkor tegyél le kaját neki egy kis tálkába, és menj távolabb. Guggolj le, és a nyitott tenyered legyen felfelé. Mozgasd az ujjaidat, és ettől általában meggondolják magukat. Ha nem, akkor minden nap menj el oda ahol láttad, és vidd a kaját neki. Egy idő után megismer, ha a te cicád volt. Ezután már haza tudod csalni Jutalomfalattal.
2019. febr. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!