Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan gondozzam öreg cicámat?

Hogyan gondozzam öreg cicámat?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, a cicám 12. Nagyon szeretem őt, és nagyon aggódom érte, hogy valami történhet vele... Kandúr, állandóan jön-megy, mostanában a lába is fáj, mert sántít, és nagyon sovány, pedig kap enni. Nem tudnék nélküle élni!!:'( Ő annyira hozzám tartozik...


Milyen hosszú ideig él egy macska? Öregkorban hogyan kell gondozni, mit adjak neki enni, mit tegyek, hogy egészséges és boldog legyen?


2010. júl. 2. 00:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ő már megszolgálta a korát, ha van még hátra pár éve az csak ajándék lehet:9 ideje lesz hozzá szoknod a gondolathoz, hogy lassan kimúlik :S nehéz de ez az élet rendje:S

Ł15

2010. júl. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Tila_Tequila válasza:

Jaj, de aranyos vagy! :))

Jó hogy vannak ilyen gazdik!:)

A válaszokra én is kíváncsi vagyok. Nekem túlélő-cicám (elütötték, rengeteg sebe volt már...) van :)) Bár ő még fiatal..

2010. júl. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kerdezd meg az orvost milyen vitamint lehetne neki adni.

Ha eszik es sobany, lehet kene egy vervetel,m ert lehet van valami a hatterben.

Amugy ha egeszseges, elelhet akar 20 evig is.

Baratnom cicoja 18 volt amikor meghalt.

Szoval orvos velemenyet kerdezd ki milyen vitamint lehet adni egy idosebb allatnak, valamint, hogy valtoztassatok-e valamit az etrendjen!

Es orulok, hogy ilyen felelosegteljes gazdi vagy!

En is ilyen voltam es vagyok.

2010. júl. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Sia! az én egyik macskám 17 éves (nem vicc)....igaz már kicsit lassabb, kényelmesebb az életvitele, de egyébként semmi baja nincsen.ha úgy érzed, hogy valami nincs rendben vele, akkor vidd el állatorvoshoz, ő segít majd rajta....amúgy még el tud éldegélni egy ideig....nem tudom, hogy mi az eddigi rekord kor macskáknál.Azt kívánom, hogy még jó sokáig éni fog, te pedig aranyos vagy, hogy így aggódsz érte....
2010. júl. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Bocs az elgépelésekért....most vettem ezt az új billentyűzetet, de... khmm...máris nem fog rajta néhány billentyű rendesen :S (előző voltam)
2010. júl. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ide írhatsz nekik ilyen kérdést, hogy mit tehetsz érte, és valóban, nem ártana egy vérkép.

Mi ide hordjunk a cicánkat, már őt is megmentette (ő még bébi volt, amikor beteg lett, vagyis így fogadtuk örökbe), illetve most egy ismerősöm macsekját mentették meg (fertőző hashártyagyulladása volt). Szóval nagyon tudom őket ajánlani, ingyen válaszolnak a kérdésekre, és ha esetleg elvinnéd a macsekot hozzájuk, akkor nagyon korrektek, nem pénzre mennek, hanem a kisállatot nézik, és nagyon türelmesek.

Remélem lesz még neki pár szép éve:) (én is úgy tudom, hogy akár 18-20 évig is élhetek, ha egészségesek)

2010. júl. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Olyan jó látni hogy nem csak én kötődöm ennyire a cicámhoz. :) bár nem rég meghalt szegény... pedig nem volt öreg csak macska náthát kapott. :( A betegségektől kéne megvédeni a cicust nehogy elkapjon valamit.
2010. júl. 2. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Vidd el állatorvoshoz őő biztosan tud neked segíteni!! Ne búsúj rendbe fogja hozni!!:) De addig is adjál neki vitamínokat az jót fog tenni a macskádnak:)
2010. júl. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

szia! az én legöregebb cicám is 17 éves, a másik 15 a "kicsim" is 7 éves.

az öreg kandúr bizony már lassan döcög, nagyon fájhatnak az izületei, sokszor evés közben is lefekeszik.de azért a hasát azt nagyon szereti :)az egyik szemfoga is kiesett már.... nehezen mosakszik, bár igyekszik.minden vacak a kertben beleakad a bundájába, amit már nemigen tud kiszedni. minden nap alaposan átkefélem, azt nagyon élvezi.amúgy olyan beteg még nem volt, hogy orvoshoz kellett volna vinni.

a 15 éves cicahölgyön egyáltalán nem látszik a kora, nagyon szép a pofija és kövérsége ellenére is fürge.

a hét éves meg még nagyon virgonc.

én úgy gondolom, hogy a jó táplálék és a rengeteg szeretet,

gondoskodás a hosszú cicaélet titka.

kívánom, hogy a Te cicád is legyen Veled még hosszú-hosszú

évekig.

üdv-cicás-

2010. júl. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Szió!

14 éves perzsa cicám tavaly temettem le. Egy dologra nagyon figyelj oda kérlek, mert mi is elrontottuk a dolgot. Vidd el állatorvoshoz, és nézesd meg az esetleges fogköveit. A fogai ilyen korban már sok gondot jelenthetnek. Mire mi észrevettük már késő volt. kihullottak a fogai, és a gyuladástól sipoly keletkezett az orrán. Ezt követően fél évig minden áldott nap pépelni kellet neki a kaját, kézből etetni, míg végül egy strók elvitte.

R.I.P.

2010. júl. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!