Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megengeditek a macskátoknak,...

Megengeditek a macskátoknak, hogy felmenjen az ágyatokba?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam egy kiscicát (brit rövidszőrű), és az ágyamban nagyon szeret lenni, viszont éjszaka nem tudunk mit kezdeni vele, mert lehetetlen vele aludni. Ti hogy csináljátok?

2019. febr. 27. 21:43
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
74%

Mind a kettő az ágyamba akar menni állandóan. A macska önfejű, nem olyan mint egy kutya, nincs olyan hogy mit engedsz neki és mit nem. Csak olyan van hogy ő mit szeretne, és azt meg is teszi :)

A kicsi már a szobámba sem jöhet be, mert állandóan az ágyamra pisilt, a nagy viszont velem alszik, és csak annyi gond van vele hogy annyira bújik, hogy nem tudok tőle megfordulni.

2019. febr. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk totális a szabadság e téren. 2 macska és egy kistestű kutyus van benn.

Általában a kutya a lábunknál alszik, az egyik cica a fejem felett a párnán, a másik cica a kályha előtt a "kutyaágyon".

Kiscicákkal eleinte nehéz, de majd igazodik hozzátok-hozzád. Később többet alszik majd egyhuzamban meg megtanulja, hogy ellegyen magának, amíg a gazdi alszik. Segít, ha alvás előtt kifárasztod, éjjel meg ha felébreszt, ne játssz vele, ne simizd.

2019. febr. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Én mindig megengedtem nekik. :)
2019. febr. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Én igen.Szeretem a kandúromat, ha a lábamnál alszik.
2019. febr. 28. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!! Még akkor pár kérdés lenne... mikorra alakul ki ez a bioritmus? Az én cicámnak most van egy kis szobája ahol tud aludni (van bennt minden), mert az nagyon különleges benne, hogy iszonyat hangosan dorombol :D de tényleg, nagyon durván.. így, hogy most ott alszik, reggel 6-kor már nyávog, és a vicces az, hogy nem a kajáért, hanem a szeretgetésért.. erről valahogy le lehet szoktatni, vagy az az egy mód van rá, hogy velem alszik?
2019. febr. 28. 06:49
 16/26 anonim ***** válasza:
86%

Nem is tudnék nélkülük aludni.

Az egyik bebujik a takaró alá,és ha megmozditod a lábad már karmol.

A másik ráfekszik a takaróra a lábamnám szintén nem mozdulok.

A harmadik még kicsi, azzal szórakozik, hogy felhozza az ágyba a virágföldet, meg azt a pár levelet ami a virágon még van.

A negyedik bárhol elalszik, viszont ő nagyon okos ha ki akar menni akkor belemászik az arcomba és hangosan ordit. Persze erre felkel a többi macska is és összeverekednek.



Hát jaa... elég pihentetőek az éjszakáim.

2019. febr. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
72%

Igen. Van, amikor mind a négy körülöttem alszik, mindegyiknek megvan a kedvenc helye. Hát, nem mondom, hogy sosem ébresztenek fel, általában hajnalban már elkezdenek mozgolódni, de amikor sötétség van, leginkább alszanak, vagy legalábbis csendben vannak és én nem ébredek fel.

A volt párom nem akarta, hogy az akkori két cicánk bejöjjön az ágyunkba. Ezt is meg lehet oldani, a hálószobába sosem jöhettek be, csukva volt mindig az ajtaja. Kicsi koruktól megszokták, így nem nyávogtak, hogy be akarnak jönni. Kint aludtak a nappaliban, reggel már alig várták, hogy felkeljünk.

Én nagyon szeretek a cicáimmal aludni, a dorombolásuk nagyon megnyugtató :) Hátránya viszont, hogy mindig tele van macskaszőrrel az ágyam, nem győzöm cserélni az ágyneműt.

2019. febr. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
59%
Két cicunk van, jöhetnének aludni velünk az ágyba - sőt, mi kifejezetten örülnénk neki -, de egyik sem él a lehetőséggel, csak egy-két kivételes alkalommal. Reggel viszont dorombolással ébresztenek, jelezve, hogy itt a reggeli ideje. :)
2019. febr. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

16-os, imádom a válaszodat :D

Feldobtad a napom! :D

2019. febr. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Imádom, ha jön velem aludni. Egy ideig bújik, aztán megy a "dolgára". Reggel megint bújik, nem kajáért, szeretetből.
2019. márc. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!