Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A nőstény macska ivarzási...

A nőstény macska ivarzási tüneteit lehet csillapítani?

Figyelt kérdés
7 hónapos kiscicánk a mai napon "nagy örömünkre" tüzelni kezdett, egy héttel az ivartalanítása előtt. Panelban lakunk, benti cica és bár egyelőre még nem nyávog hangosan, csak fetreng, de ahogy olvastam több napig is eltarthat a dolog. Kicsit tartok attól, hogy esetleg a szomszédok nem fogják tolerálni a dolgot, illetve nyilván minket is zavar. Holnap el szeretném vinni állatorvoshoz, viszont nem vagyok biztos benne, hogy egyáltalán tud valamit kezdeni a problémával. (gyógyszer vagy valami)

2019. márc. 2. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amíg tüzel, addig sajnos ivartalanítani sem lehet, mert fokozottan vérzik.
2019. márc. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
De lehet. Macskáknál minimális a vérzés szerencsére.
2019. márc. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ivarzás alatt a méh megduzzad, ilyenkor a szokásosnál nagyobb sebet kell készíteni, a macska vérzékenyebb és gyengébb az immunrendszere. Ezek csekély mértékben növelik a kockázatot, ezért ha lehet, érdemes a műtétet két ivarzás között elvégezni.

[link]

Nem szokásom hülyeséget beszélni.

2019. márc. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy holnap nem műtik meg, az érdekelne van-e valami módszer a tünetek ideiglenes enyhítésére
2019. márc. 2. 22:13
 5/9 anonim ***** válasza:
24%
Nekem sem. A méh megduzzad, de ez nem befolyásolja a lyuk nagyságát, ha csak a petefészket veszik ki, és általávan csak azt szokták. A gazdák általában nem bírják kivárni a 3 hetet amíg lezajlik az ivarzás, nalunk rendszeresen műtenek éppen ivarzó macskát és még egyszer sem volt gond.
2019. márc. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
De az persze igaz, hogy a legoptimálisabb két ivrazás között lenne.
2019. márc. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Akkor tökéletesen egyetértünk. :)
2019. márc. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
A youtube-on vannak erre videók, milyen masszázst kell neki adni.
2019. márc. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

# 3: Ez teljesen dokifüggő. Van, akit egyáltalán nem zavar, van, aki kimondottan azt preferálja, ha kiemelkedik a méh. (Nálunk azt is kiveszik, nem csak a petefészket.) Szóval függ a doki preferenciáitól, a műtéti technikától is.

Ivartalaníttattam már tüzelő nőstényt, vemheset is, soha nem volt semmi gond belőle.

2019. márc. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!