Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nőstény macska ivartalanítás...

Nőstény macska ivartalanítás után mennyi ideig lábadozik?

Figyelt kérdés
Egy 8 hónapos nőstény macskám van akit jövőhéten viszek műtétre. A műtét után kaphat vizet meg egy kis kaját? Továbbá sokáig tart mire felépül? Lábadozás közben képesek nyalogatni kirágni a sebet?
2019. márc. 6. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Enni aznap már nem ehet, műtét előtt 12 órával sem ehet. Egy falatot sem. Inni ihat de nem kell itatni, ha magától megy akkor oké. 10 nap múlva fogják szedni a varratokat. Addig vagy gallér vagy valami olyan ruha ami takarja a hasát. Általában egy vastag pamutharisnyán szoktat lyukat vágni a lábaknak és azt adjak rá. Fontos hogy ne nyalogasa mert egyrészt elfertőződik, másrészt ki tudja bontani és akkor lehet újra bealtatni és varrni.
2019. márc. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Inni, enni csak akkor kaphat, ha már teljesen egyenesen tud menni. Nálunk ez beletelt egy fél napba. Ijesztő volt kótyagosan, elesettnek látni a cicát, de aztán rendbe jött.

Olyan helyen legyen, hogy ne tudjon felugrani sehová, főleg addig, amíg nem tökéletes az egyensúlya. Utána meg azért nem ugrálhat, mert vigyázni kell a friss sebre.

A miénk másnap már jól volt, csak meg volt sértődve, hogy be van zárva egy szobába, ahol nincs mászóka. Figyelni kell, hogy piszkálja-e a sebet. Ha igen, akkor kell gallér, vagy ruha. A macskáknál figyelni kell arra, hogy a ruhánál fogva ne akadhasson fel sehová.

Fájdalmai az enyémnek szerintem nem voltak, mert olyan élénk volt, mint máskor.

2019. márc. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én cicám ahogy hazaértünk felugrált mindenhova. A sebe is úgy gyógyult, ahogy kellett, pedig se gallér, se ruha nem volt rajta. Az ivartalanítása konkrétan rám nagyobb hatással volt, mint rá... De lehet ez nem általános, nem tudom, ő az első állatom.
2019. márc. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

December 22-én este 9re mentem érte, akkor lett kész a műtét. 23-án este már rombolta karácsonyfát, a lakást. Semmi baja nem volt.


Mi csak másnap adtunk neki enni, inni volt előtte miután hazáértünk. Gallért kapott, de este levette, de a doki azt mondta, hogy így is szépen gyógyultak a sebei (két műtét volt egyszerre).

2019. márc. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Krisztina1117 válasza:
Nagyon a lelkemre veszem sajnos a cicukat. Ivartalanítottak két lányt meg egy fiút. A lányok kivsivel több mint másfél évesek,a fiú 7 hónapos,Ő a lányomé. Már tavaly is vittünk 3 lányt ivartalanítani, na akkor döntött úgy a párom,hogy itthon sem lesz mikor viszem,mert sajnálja Őket. Hát mit ne mondjak,lenne még 2 lány 2 fiú,de ezek után nem lesz lelki erőm. Ahogy kinéznek, szegény lányok. Nincsenek észnél,mennének de nem tudnak. Pláne ez a kettő kicsit vadabb a többinél. Túl reagálom talán? Vagy nagyon a szívemre veszem? Nem tudom de nagyon rossz. Ezek a "szabadnak" született fürge kis állatok, tök tehetetlenek. De az vigasztal,hogy akiket tavaly műtöttek,nagyon boldog itthon vadászó macskák. Sokkal ragaszkodóbbak lány létükre, mint előtte. Csak ilyenkor nagyon rossz!
2019. márc. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Krisztina1117 válasza:
Az egyik cica már jól van. Amelyiket utoljára műtötték. Az első miért nem tud észhez térni? Normális ez? A másodjára műtött már evett is. Inni nem akar.
2019. márc. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is nagyon a lelkemre vettem sajnos. A lány cicánk olyan kis elesett a műtét után. Nekünk se harisnya semmi nem kellett, annyit mondott az orvos másnap már ehet ihat. Friss a dolog, tegnap volt, ki vagyok borulva. Többet lánycicám sose lesz, úgy sajnálom. A kandúrnak meg se kottyant anno..
2019. jún. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 O.Attila válasza:
A miénket tegnap műtötték, már teljesen jól van. A ruhát meddig kell rajtahagyni?
2020. ápr. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!