Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

A ti macskátok mennyi kárt okozot eddig? Miket tört/karmolt szét?

Mienk széttört egy új turmixgépet, egy padlóvázát,Táskákat, cipőket pisilt le, amiket sajnos ki kellett dobni.Szétszaggatta az ágy szélét és a fotelt pdig van karom élező fája, nagyjából ennyi van a rovásán.

Nálatok is így megy, vagy a miénk túlságosan rosszcsont?

márc. 13. 11:36  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Nekem 5 éve van macskám voltak kicsik is az egyik kicsi 1,5 volt meg és csak anyit csinált, hogy a szekeken ahol feküdni szokott belenyomja a körmét és ilyen kis lyukak vannak rajta

# 1/14Időpont márc. 13. 11:40 Privát üzenet

Az ágy sarka kicsit megviselt lett, mire rájöttünk, hogy másmilyen kaparó kell neki. :) De ennyi.

A helyzet az, hogy ez nem rosszaság. Maximum a széttörésre lehet ráfogni, de az ellen is lehet óvintézkedéseket tenni vagy nevelni.

Az össze-vissza pisilés territorális gondot jelent (ha nem áll betegsèg a háttérben), vagyis a macska bizonytalan, a kaparás pedig nem jól elhelyezett vagy nem jóféle kaparót. Rengeteg anyag és típus van, ha megtaláljátok a neki valót, megszűnik a probléma.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/14Időpont márc. 13. 11:56 Privát üzenet

Semmit.

Mindig rászóltunk, ha pl. a kanapét akarta kaparni. Így megszokta, hogy nem szabad. Leverni sem szokott, mert ahol olyan tárgyak vannak oda nem szokott felmenni, mert keskeny polcok.

Kisebb korában ő is pisilt ide-oda, de már nem.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/14Időpont márc. 13. 12:01 Privát üzenet

Vázák, vízforraló. A legnagyobb kár az volt, amikor kinyitottam a hűtőajtót, ő meg átrohant előttem, megbotlottam és beleestem a hűtőbe. Carrá törtem a polcokat amikor az edény kiesett a kezemből, mindent borítottam. :D

Akkor nem volt őszinte a mosolyom, azt hittem agyvérzést kapok. Utólag már vicces. :D

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/14Időpont márc. 13. 12:18 Privát üzenet
Pár guriga vécépapírt kivégzett, mire rájöttem, hogy azt el is zárhatom előle. Amikor kisebb volt, akkor szeretett kábelt rágcsálni, de akkor ment a vízpermet az arcába.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/14Időpont márc. 13. 12:26 Privát üzenet
Focikatalógus 728x90

Elég sok pólót, ruhát l, kabátot kilyukasztott a karmával...

Nálunk nem pisilnek be....

Az ágyat, meg a bejárati ajtót szétkarmolták...

Ja az egyik meg széttört egy fejhalgatót, mert rá feküdt alukálni...

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/14Időpont márc. 13. 12:43 Privát üzenet
1 nadrágomat, és 1 szódás üveget. 6 éve van macskám

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/14Időpont márc. 13. 13:06 Privát üzenet
Lenyúlta a kocsikulcsot, és az árokba hajtott vele. Jah, nem, ez a tinédzser fiam volt :P

A válasz 23%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/14Időpont márc. 13. 13:29 Privát üzenet

Nem tudom milyen cicád van, de macskafajta-függő is, hogy mennyire aktívak. A sziámiknak pl. hatalmas a mozgásigényük, szórakoztatni kell őket, másképp unalmukban sok mindent szétszednek. A ragdollok, birmanok, perzsák, britek max kölyökkorukban löknek le ezt-azt, de könnyű őket lefárasztani, cuki lustaságok. A házimacskánál pedig lutri. Van áldott jó természetű is, de sokszor nem tudhatod a genetikai hátteret: gyakran "vérfertőzésből" származnak, vagy túl korán elválasztják őket, és ezért érzelmileg labilisak, ami tombolásban is megnyilvánulhat. Amikor az ember megfizeti, hogy a tenyésztő figyeljen a genetikára (ezt bizonyítja a törzskönyv), és szocializáltan, szobatisztán adja ki a cicát 3 hónapos korában, akkor a pénz egy része visszatérül abban, hogy nem kell lecserélnie a fél berendezést.

Nekünk ragdollunk van, kiskorában lelökött egy poharat, de ennyi.

A válasz 67%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/14Időpont márc. 13. 15:42 Privát üzenet
Rejtvényjáték 728x90
A kérdező kommentje:

Házimacska, fiú, nincs ivartalanítva és szobacica.

# 10/14Időpont márc. 13. 16:41 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kijárós macskák gazdái, ti felszeditek a macskátok után az ürüléket, ha odakint végzi a dolgát, utcán, parkban?
Nektek cuki a macskátok?
A ti macskátok is rohangál eszeveszetten a lakásban mielőtt nagydolgoznia kéne?
Ivartalanítás után mennyivel evett/ivott a macskátok?
Társ, család nélkül élő emberek, nektek miben változott meg az életetek, hogy lett macskátok?
Ti is szeretitek a macskátok illatát?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!