Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti cicának (bolha) nyakorv?...

Kinti cicának (bolha) nyakorv? Nem lesz baja?

Figyelt kérdés
Szeretnek a cicara egy nyakorvet. Bolhanyakorvet, de akar simat is, hogy lassak, hogy van gazdaja. De nem lenne belole baja? Nem akad be valahova? Tobb gondot csinal, mint hasznot?

2019. márc. 13. 19:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nem a 2. Válaszoló vagyok, de linkelek, még annyit hozzá fűzve hogy amit látsz ott a fekete kapocs rész az oldodik ki ha pl kerítésbe barmibe be akad. Bolha nyakörvet felejtsd el. Ugyan be van irdalva fenn akadas miatt, de azt le teszteltem tobbet is és 8kg felett szakad, ez 2,5kg os cicanal ki old. [link]
2019. márc. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Amint elkoltozom itthonrol, jon velem es hazicica lesz:)
2019. márc. 13. 22:41
 13/21 anonim ***** válasza:
Fresshnapfba lehet kapni ilyet sok színben és fényvisszaverőst is. Ott1000ft alatt is. Ami tettszik. Előző voltam
2019. márc. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Nekünk ilyenünk van:

[link]


(Bocs a hülye linkért, appból így adja ki, de ez is zooplus.)


2 voltam, én írtam az előző oldalon link nélkül a zooplust. :)

2019. márc. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Az enyémen féléves kora óta van, mert nem tudtuk kiírtani belőle a bolhàkat, és soha nem akadt bele semmibe.
2019. márc. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Bubuka508 ***** válasza:
16%
Csakhogy az nem úgy működik, hogy nem engeded ki, macskánál ez állatkínzás, a macska nem kutya. A másik pedig az, hogy költözéskor a macska ritkán szokik meg az új helyen. Legfeljebb ha még növendék, mert az a helyhez hű, nem az embernek. A bolhákat rendben van, hogy nem nyakörvvel irtod ki belőle, az is rendben van, hogy chippelteted és oltási könyvet csináltatsz neki, de arra kényszeríteni nem szabad, hogy éjjel-nappal bent maradjon. Főleg éjszaka arra szüksége van, hogy kimenjen, a macska elsősorban éjjeli állat.
2019. márc. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
70%

1. A macska nem éjjeli állat, hanem legjobb esetben is szürkületi vadász, mint mondjuk a farkas. Mert ugye, apró rágcsálokra vadászik, és ők mikor aktívak? Hajnalban és szürkületkor. Logikusan a macska is.

2. A macska is a gazdájához ragaszkodik, teljesen jól meg tud szokni új helyen. A miénk nem egyszer költözött velünk az évek során (plusz eleve mentett macska, felnőttként befogadva), semmi baja.

3. A macska. Nem. Kinti. Állat. Ki lehet engedni persze, kifutóba vagy macskabiztos kerítéssel, de nem szenvedés neki bent lenni. Megfelelő foglalkozásra és törődésre van szüksége. 100-ból 1 az a macska, akit valóban nem lehet bent tartani a kíváncsisága miatt, de gondos gazda az ő biztonságáról is gondoskosik.

Azt már csak zárójelesen teszem hozzá, hogy a magyar törvények eleve tiltják az állat szabadon kószálását.

2019. márc. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Bubuka508 ***** válasza:
33%
Hogy szürkületi vadász a macska, az ok, de éppen ezért ugyanúgy szüksége van a szabadságra. A többi marhaság, ismétlem, felnőtt macskát ritkán lehet zökkenő nélkül költöztetni, annak teljesen más természete van, mint a kutyának. Magánszférára rendszeresen szüksége van, főleg, ha kandúr. A mieienket, valahányszor voltak, még erőszakkal sem lehetett volna éjszakára bent tartani. Ettől függetlenül még szeretheti a gazdáját, csak másképp, mint a kutya, egy bizonyos mértékig "érdekember".
2019. márc. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
35%

Értem, akkor te biztosan jobban tudod.

Megyek, szólok is a macskáimnak, hogy ők valójában kutyák. :)

2019. márc. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Bubuka508 ***** válasza:
54%
Egyáltalán, az állatok nem lakásba valók igazság szerint, ez csak az ember hülyesége, hogy majmot csinál belőlük, kiszakítja őket a természetes környezetükből (persze intelligens ember ilyet nem tesz). Ahogy egyik ismerősöm mondta: kutyának, macskának, felállított őrnek kint a helye. A cicáknál legfeljebb télen indokolt a bent tartózkodás, de éjszakára nekik is mars ki, menjenek egerészni, ne ingyen kapják a Whiskast.
2019. márc. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!