Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Miért csinálja ezt a cicám?

Minden éjszaka bemászik a takaróm alá (amivel nem lenne amúgy bajom), és elkezdi karmolni a combom. Általában az oldalamon fekszem úgy, hogy a lábaim egymáson vannak, kb magzatpózban. Néha akkor is csinálja, amikor csak a kanapén pihenek így. Fáj is és nem értem, hogy mi az oka. Van valami ötletetek?

Keress kérdéseket hasonló témákban: macska, cica, karom, karmolás, comb, alvás, takaró, ok

márc. 14. 08:02  Privát üzenet  

A válaszok

Ezt a cicáknál "dagasztásnak" nevezik.

A meghittség, összetartozás, megelégedettség maximális kifejezése. A pici cica csinálja szopás közben az anyja hasával.

Nem tudom, hogy lehetne leszoktatni róla, talán első lépésben ne engedd a paplan alá, vagy fogd meg a "kezeit" amikor csinálja.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont márc. 14. 08:54 Privát üzenet

"A macska mindig csak akkor dagaszt, ha jól érzi magát, mert ez az elégedettség teljesen természetes kifejezése részéről. Ha a macskánk dagasztani kezd, kapcsolatot von köztünk és az anyja között."

[link]

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont márc. 14. 08:59 Privát üzenet

Gondolom dagaszt.

Az enyém is karommal kezdte, de olyankor mindig valamilyen módon a tudtára adtam, hogy fáj (felszisszentem, mondtam egy "au-t", finoman ellöktem onnan stb.), és idővel megtanulta karom nélkül csinálni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont márc. 14. 09:10 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Én is dagasztásra gondoltam, de nagyon agresszívan csinálja. :/ És nem foglalkozik vele, hogy nekem fáj, hiába szólok rá.

Próbálom nem a paplan alá engedni, de ahogy alvás közben forgolódok, mindig talál rést.

# 4/7Időpont márc. 14. 09:30 Privát üzenet
Sikkants fel. Ez egyértelműen azt jelenti: "Au, ez fáj, hagyd abba!"

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont márc. 14. 10:08 Privát üzenet

A karmát vágjátok-e? Ha szobacica, akkor 3-4 hetente kell neki, a kaparó önmagában kevés. Ez persze nem szünteti meg a problémát, de rövidebb, kevésbé hegyes karmokkal kevésbé lesz fájdalmas.

(Fontos, hogy karomvágóval kell nekiállni, és tövig nem tudod vágni, csak a végét lecsippenteni, mert a macskának idegszálak vannak a karmában.)

Egyébként szerintem ez személyiség kérdése, nálunk az egyik macska karom nélkül dagaszt a kezdetektől, a másiknál minden mozdulat fáj.

A válasz 25%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont márc. 14. 14:02 Privát üzenet

A karmait inkább meg kell mutatni állatorvosnak,vagy kutyakozmetikusnak.Nem kell levágni, ha nem tudod biztosan hogy hosszú-e, vagy nem értesz hozzá.

Az enyémek is ezt csinálják.Én fel szoktam venni egy vastag térdnadrágot.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont márc. 14. 16:22 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Lány cicám eltűnt már 4 napja, mi lehet vele?
Miért csinálja ezt a cicám?
Láttam a feszbukon hogy itt keresnek egy hazi kedvenc galambot. Sima utcai. És tegnap hozott nekem 1et a cicám?
Hogyan dolgozzam fel a cicám halálát?
A kandúr cicám tegnap valami balhéba keveredett, és eltörte a farkát (vagy a farka tövéhez közel a hátát). Helyre tudja hozni egy állatorvos?
Mikor fog megbocsátani a cicám?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!