Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti macskánk lesz, de nem...

Benti macskánk lesz, de nem nagyon rajongok érte, mikre számíthatok?

Figyelt kérdés

Holnap elvileg hoznak egy benti macskát,volt már macskánk de kinti,nem benti,tiszta ideg vagyok,mert tudom h csak rosszabb lesz,tiszta szőr lesz minden,meg bele eszik az ember ételebe,elvileg 3 eves,fiu es "szobacicia" be van tanitva h macska alomba szarjon meg pisiljen,de... En nem akarom ezt... Van egy nemetjuhaszunk is,aki,nem az h nem birja a macskakat,csak jatszik veluk,remelem hogy sikerul anyammal megbeszelni,h ha mar sok baj van vele akkor kirakni,mert en nem turom az ilyeneket. Eddig gondmentesen eltuk az eletunket,erre kipattant a a fejébol egy macska, haat... Megprobalok a legrosszabbra szamitani, az a baj,hogy ... En nem szoktam bezarni a szobam ajtajat,egyaltalan nem,de van amikor en se meg anyam sincs otthon,es olyankor be kell zarni az ajtomat,hogy ne menjen be,mert barhova megy,ugrik,osszefetrengig,utana meg este fekszek be az agyba,elkapok vmit,meg vorosre fogom magam vakarni meg stb...


En nem vagyok allatgyulolo,sot,imadom az allatokat,a macskak meg elmennek,ha kint vannak ok,mert eljatszik vele az ember,de...


Ti hogy vagytok vele?


2019. márc. 23. 19:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
66%

Nekem se az jön le az írásodból, hogy olyan nagy állatbarát lennél...De mindegy.

Ne nagyon simogasd, ne te adj neki enni, ha nem muszáj, így valószínűleg a cica se nagyon fog belemászni pl. az öledbe vagy bemenni a szobádba.

Amúgy már nem azért, de a saját szarát földről felevő kutyáért annyira odavagy, a macskától meg, aki az egyik legtisztább létező állat, itt félsz, hogy elkapsz tőle valamit? Ha benti cica és oltatva van, kizárt, hogy bármit is elkapj tőle. Arról nem beszélve, hogy amúgy tényleg igaz, amit az egyik előző válaszoló írt (szóval nem tudom, miért kellett lepontozni), a macskákat érintő betegségek nagyon nagy része nem terjed emberre. Sőt, sokkal nagyobb esélye van annak, hogy tőled kapjon el a macska valamilyen fertőzést, mint fordítva.

2019. márc. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
49%

Benti macskánk van, én szintén nem rajongtam anyám ötletéért, de ez van.

Viszont nagyon szépen alkalmazkodott hozzánk, az életritmusunkhoz. Ha nem vagyunk itthon alszik, max nézelődik. Általában én érek haza először, akkor megszaglászik, megnézi mit eszek (azt már megtanítottam neki, hogy ne vigye el, ne egyen bele). Néha játszok ilyenkor vele egy tíz percet, azután lehiggad, és megy vissza aludni, nézelődni amíg anyám haza nem ér, akkor vele is ugyan ezt csinálja, csak ő felveszi, simogatja, többet foglalkozik vele, mint én. Este megy hozzá, vele alszik. Rövid szőrű, de mivel nekem nem mászik be az ágyamba meg a ruháim közé, nem szőrös semmi. De egy szőrleszedő hengernek sok hasznát lehet venni. Ja, és a közhiedelemmel ellentétben megfelelő motivációval őket is lehet ülni-feküdni stb tanítani. :)

2019. márc. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
67%
Te nem szimplán állatgyűlölő vagy, betegesen iszonyodsz szegény macskától. A cica érdekében, egy ilyen mellé mint te nem vinném.
2019. márc. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
65%

Nagyon állatgyűlölőnek tűnsz pedig az írásod alapján...egyébként is, gondolom édesanyádé a ház, ő takarít és tart el téged, gyakorlatilag azt tehet, amit akar, bár az más kérdés hogy nem szép dolog úgy állatot hozni, hogy nem egyezik bele mindenki teljesen.


Egyébként meg műdráma az egész amit csinálsz, már előre megy a hiszti, és előre eldöntötted, hogy nem fogod elfogadni. Azt mondtad szereted a macskákat, nektek is volt. Ha így lenne, akkor nem így állnál a dolgokhoz, te ezt a macskát már előre gyűlölöd. Ha szeretsz valamit nem undorodsz a gondolattól, hogy bárhova bemegy (most nem ágyra gondoltam, szimplán a szobádba csak).


Amúgy meg képzeld, nem kapsz el semmit tőle ha oltatva és féreghajtva van, spot-onnal kezelve.

2019. márc. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
70%
Emeld fel a popsid, dolgozz, költözz el és éld az életedet úgy, ahogy akarod. Anyád helyében téged raknálak ki. Be kell zárni a szobád ajtaját, aztazeget... Anyucin él és ő hisztizik...
2019. márc. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
72%

"be van tanítva h macska alomba szarjon meg pisiljen" - ösztönösen oda végzik, nem igényel külön tanítást


"bele eszik az ember ételebe" - ha engedik neki


"tiszta szőr lesz minden" - ó, micsoda fertő, rettenet, förtelem és veszedelem! (porszívó, szőrhenger, fésű/kefe, furminator)


"elkapok vmit" - igen, a macska (különösen az oltott, parazitamentes, benti) köztudottan terjeszti az akármitiszt és a kitudjamitiszt... vagy mi az a "vmi"? gondolom, egyetlen macskáról emberre terjedő betegséget sem tudnál mondani, de hát fújfújmacska -.-


"nem szoktam bezarni a szobam ajtajat" - legfeljebb mostantól majd szokod, nagyon bonyolult és időigényes művelet...


Komolyra fordítva a szót, valóban nem a legjobb ötlet úgy macskát hozni a családba, hogy valaki nem akarja, idegenkedik és undorodik tőle, zavarja őt az állat jelenléte és az esetleges vele járó kellemetlenségek. Ez sem a cicának, sem az illetőnek nem lesz jó hosszútávon. Viszont ha benti cica nem lehet, akkor, ha inkább egyáltalán ne legyen. Jobbat érdemel annál az a szegény pára, mint hogy kint ázzon-fázzon, megmérgezzék, széttépjék, elüsse az autó.


Nekünk 2 benti cicánk van, igen, hullik a szőrük, sokat kell fésülni őket, porszívózni, szőrhengerezni, de ez engem és a páromat abszolút nem zavar. A bútorok szerencsére nem kaparócélpontok, de egyszer-kétszer óhatatlanul beleakad a karmuk a fotelbe, kanapéba, széktámlába ugrás közben. Az ételt csak kunyerálni próbálják nagyon cukin, de nem lopnának, nem esznek bele az ételünkbe. Az almot gyönyörűen használják, bár a termésük nem mindig kifejezetten rózsaillatú. Egy-két dolgot át kellett rendeznünk vagy el kellett távolítanunk (pl. szobanövények, vagy törékeny tárgyak a polc széléről). Egészséges, oltott, parazitamentes benti cicák, ugyan mit tudnánk elkapni tőlük?

Ismétlem, minket ezek nem zavartak/ zavarnak, önként, örömmel vállaltuk, tudtuk, hogy ez ezzel jár majd. Kényszeríteni nem lehet senkit arra, hogy ezt elviselje, ebben igazad van.


Értelmesen, világosan megbeszélted anyukáddal, hogy te nem szeretnél cicát? Neki ez mennyire lenne fontos? Szereted őt annyira, hogy a kedvéért megpróbálj adni a cicusnak egy esélyt? Nem ismerem sem az életkorod, sem az élethelyzeted, sem a terveidet, de a különköltözés mennyire jöhetne szóba, mint megoldás?

2019. márc. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
81%

Őőőő..sokkot kaptam.. miért is vakaroznál, vagy milyen betegséget kapnál el? Világosits fel kérlek..



Egy az ha figyelsz a kiskedvencedre akkor orvoshoz jársz vele, beoltatod, féregtelenites és a többi.. Nem kell undorral nézni semmilyen állatra.. Te egyszerűen gyűlölöd azállatokat.. Képzeld anyám is ilyen emberfajta mint Te, a kinti állatokat elviseli igen..képzeld.. és volt egy nagyon szép perzsa macskám.. azta játszott vele..megfogta 0 undorral..huhh..képes volt rá.. gondoltad volna? Pedig vagy 30x kezetmosott utána de mégis megfogta.. Javaslom picit olvasgass, ha meg állatgyűlőlő vagy arról nem anyukád tehet..szerecsétlen csak szeretne egy macskát magának.. Neked már mindent megadott..Te meg ezt nem birod elviselni?? Fuu de felbsztál....a tudatlanságoddal..gratula..remélem nem 20év körüli vagy mert akkor már sirni is fogok..de legalább kimutatkozik miért tart itt Magyarország...

2019. márc. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
55%

a macska akkor eszik bele a kajádba ha HAGYOD.

Van benti macskánk, nem nyúl a kajámhoz mert tudja hogy nem szabad

"elkapok vmit,meg vorosre fogom magam vakarni meg stb..."

mondd már el kérlek mit kapnál el egy macskától amit oltani, féregteleníteni kell. Ha meg vörösre vakarod magad akkor bolhás a macska, nyakörvet kell venni neki, ilyen egyszerű.

amúgy fekete macskánk van és igazából nem tűnt fel sosem a szőre sehol.

2019. márc. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
36%
#9 anyám 40 éve tart tengerimalacot, még várja azt az allergiát amiről beszélsz.
2019. márc. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
Hú de lepontozott mindenkit az állatgyűlölő....
2019. márc. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!